Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си осигурим downgrade и съответно jailbreak чрез запазване на ECID SHSH


Severus

Recommended Posts

  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    31

  • mupo

    30

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    14

И в другата тема го обясних. Файловете съществуват във всеки фърм, въпросът е да са подписни. А те в твоя случай не са, и няма и да бъдат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая на Василчо, който си редактира поста. Така че, задай въпрос към него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Което е забранено от правилата, след като има отговор по него. Василчо си спечели първо предупреждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3GS/16gb/ultrasn0w/3.0.1

За информация: Аз бях с 3.0, но не си записах файловете iBEC iBSS и направо качих 3.0.1. Имам само ECID. На Cydia ми изписва точно това: "This iPhone 3G has an ECID SHSH on file". Питането ми е: Записали ли са се някъде важните iBEC iBSS?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не казваш обаче, кога си направил операцията в Cydia- преди, или след като излезе 3.1...

Тези файлове бяха достъпни и на 3.0, и на 3.0.1, но ПРЕДИ 3.1..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този надпис "This iPhone 3G has an ECID SHSH on file" означава, че файовете ти са запазени на сървъра на saurik. Това може да се окаже по-добрия вариат, може и да не е - времето ще покаже. :biggrin:

Има съмнения, че той може да иска някакви пари за бъдещото използване на файловете, което на мен никак не ми се вярва, но предполагам съвсем скоро ще разберем. :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не казваш обаче, кога си направил операцията в Cydia- преди, или след като излезе 3.1...

Тези файлове бяха достъпни и на 3.0, и на 3.0.1, но ПРЕДИ 3.1..

Имам телефона от седмица, това значи, че съм ги качил (без да знам) в периода от 5-8.09.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Което е забранено от правилата, след като има отговор по него. Василчо си спечели първо предупреждение.

не че се заяджам, ама би ли ми посочил кое точно правило казва, че не мога да си редактирам поста? единственото което аз намерих е да не редактираш ако е променяно от модератор. нито пък ammcfc ме е цитирал, макар че дори нямате такова правило. а причината да го редактирам е проста - да не подвеждам хората след като явно не бях доразбрал.

както и да е, онова в Cydia не е ли само ECID? него все още може да си го вземеш и сам. самите iBEC iBSS файлове не се качват там, то ако бяха достъпни във файловата система на телефона изобщо нямаше да има нужда от ристор.

Edit: Sladichuk: Общи правила за ползване на форума на BG iPhone

1.13 Да не променя съдържанието на мнение или тема, съдържащи редакция от модератор или администратор, както и ако има отговор след него.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ammcfc И в другата тема го обясних. Файловете съществуват във всеки фърм' date=' въпросът е да са [b']подписани. А те в твоя случай не са, и няма и да бъдат.

Ако не си вденал - епъл "подписва" двата файла в момента в който правиш рестор на телефона. Преди това ги има във .ipsw- то, но не ти вършат работа, защото "подписът" е уникален за всеки телефон.

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз имам малко тъп въпрос:

Ако си взема сега iPhone 3GS с FW 3.0 няма как да ги извелика тези 2 файла подписане, така ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12.jpg[/attachment:ps2tbgz9]

Я да видим дали разбирам правилно.

Пусната е възможност за съхранение на подписаните файлове за 3.1 в Cydia и потребителите с iPhone 3GS с jailbreak-нат FW 3.0 или FW 3.0.1 могат да запишат файловете си за FW 3.1 чрез Cydia без дори да са с FW 3.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си разбрал. Саурик ти взима "файлчетата", после ги подписва използвайки сървъра на Apple, след което ги запазва. Същото правеше и преди с 3.0, докато Apple все още подписваше този фърм.

Ползата е, че като излезе 3.1.1, 3.2 и т.н, ще може пак да се прави рестор на 3.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз разбрах така. Saurik и GeoHot май си оспорват първото място по откриване на "дупки".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Черно на биало.... Ако ги НЯМАШ фаиловете на компа или в Cydia и ако не се намери начин да се JailBreak-не 3.1 то значи че повече не може да се направи JailBreak на 3GS в момента (независимо с кой Firmware) В моя случай аз съм с 3.0 Jailbreak и Unlocked но пропуснах да си запиша двата фаила на компа или в Cydia и сега ще чакам да Пробият защитата на 3.1 (ако въобще стане някога) и тогава да си сваля файловете за да мога вбъдеще да съм спокоен и да мога да си направя пак JailBreak. А за момента внимавам много да не прецакам телефона и да НЕ ми се налага да правя рестор (които не трябва да правя освен ако не е с КРАКнат файл от DEV TEAM...а такъв файл още няма)... ТА ИСКАМ ДА ЗНАМ ПРАВИЛНО ЛИ СЪМ РАЗБРАЛ... Да поясня: горенаписаното може да НЕ е вярно ... АКО СЪМ СБЪРКАЛ НЕЩО... МОЛЯ ПОПРАВЕТЕ МЕ. И още нещо някои знае ли дали ще се намери Exploit за 3.1 и ако това не стане какво ме чака мен....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам сега с прости думи да обясня веднъж завинаги.

1. Всичко написано касае само 3GS!

Само при тях, Apple въведе ново ниво на защита и като се прави рестор, iTunes се връзва със сървъра на Apple, подписва фърмуера, който искате да качите и едва тогава, същият може да се сложи на телефона ви.

При 2G и 3G такава защита няма! Ресторвате до каквото си искате.

2. Преди няколко дни, Apple започна да подписва само 3.1. Тоест, ако сте с 3GS вие можете да ресторвате само с 3.1.

Но!

Saurik направи свой сървър и ако сложите ip-то му в host файла си, вместо Джобс, файловете ви ще ви ги подписва Saurik! По този начин, всички които успяха да си запишат "файлчетата" в Cydia, могат да ресторват и с 3.0, а някои и с 3.0.1 (Saurik не успя да подпише на всички за 3.0.1).

3. В момента, абсолютното също прави Saurik, но за 3.1. Запазвайки ги при него, вие ще имате възможност винаги да правите рестор до 3.1, дори и когато излезе 3.2 и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен ако Джобс не прати Мосад на Саурик да го свитнат :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен ако Джобс не прати Мосад на Саурик да го свитнат :mrgreen:

...job's done mr Jobs. The cleaning crew dispatched.

Да е жив и здрав Саурик, колко ли предложения за работа от Apple e отхвърлил :)

Извинявам се за офтопика :ugeek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

с 3GS FW3.0 unlocked/jailbroken съм и не успях да си запазя файлчетата ръчно както и да уцеля момента да ги кача в Cydia за 3.0. Но миналата седмица ми се появи надписа "Make your life easier" и аз цъкнах на него и сега в Cydia имам надпис: "This device has a 3.1 ECID SHSH on file". Въпросът ми е запазил ли съм нещо изобщо и ще мога ли да restore до 3.0 (ако се наложи) като насоча iTunes към сървъра на Saurik или и тоя влак съм изпуснал ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запазил си ги за 3.1 ще можеш да ресторваш до 3.1, когато излезе 3.2, 3.3.... и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две думи нищо и половина :sad:

Sladichuk: Точно както си направил с четенето на правилата– нищо и половина. Светкавично се запознай с тях, и пиши грамотно, няма дa вървя след теб да ти фризирам постовете!

И послушай какво ти казва tonygti по–долу, той добре знае какво следва, като не спазваш правилата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две думи внимавай какво записваш, да не останеш с iPod за неопределено време... :mrgreen:

П.П. Не цитирай мнение непосредствено над твоето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Веднъж записали ECID SHSH в Cydia при всяко следващо излизане на нов FW, автоматично ще се записват файловете за него FW, но ще ви изписва файловете за най-стария FW които сте запазили.

Пример:

  • Ако ви изписва "This device has a 3.0 ECID SHSH on file", а вие сте на 3.1.2, но преди това сте били и на 3.0.1 и на 3.1 и сте стартирали тогава Cydia, то в сървъра на saurik са запазени файловете за 3.0, 3.0.1, 3.1 и 3.1.2.
  • Ако ви изписва "This device has a 3.1 ECID SHSH on file", а вие сте на 3.1.2, то в сървъра на saurik са запазени файловете за 3.1 и 3.1.2.
  • Ако ви изписва "This device has a 3.1.2 ECID SHSH on file" и вие сте на 3.1.2, то в сървъра на saurik са запазени файловете само за 3.1.2.

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...