Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си осигурим downgrade и съответно jailbreak чрез запазване на ECID SHSH


Severus

Recommended Posts

Днес два рестора на 3G-та на 3.1.3 правих и се запазиха файловете за 4.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    31

  • mupo

    30

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    14

Адаш, "This device has a pending TSS request" означава, че е подадена заявка. При мен беше така около ден и след това се появи съобщението за запазени файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Подписва ли Apple 4.0.1 все още?

Нека да пишат тези, които знаят със сигурност към днешна дата.

И още един въпрос - като дам през сидия да ми запази файловете на сървъра - пише че има pending request. Това какво значи ? Трябва да вляза още няколко пъти със същия фърмуер докато ги изпрати и запише.. или ги изпраща и след време си ги вкарва в базата данни ?

Питам, защото имам телефон със 3.1.3, който ще джейлвам след малко и трябва и да го кача до 4.0.1.

Благодаря предварително на тези, които ще се отзоват

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай чрез FirmwareUmbrella да си запишеш файлове за 4.0.1 и ще разбереш дали ги записва.

Този път записването на 4.0.1 продължи доста след излизането на 4.0.2, но не съм сигурен дали все още се записват.

Pending request значи ще се обработват SHSH и скоро ще ти изпише че са записано, но вероятно ще се запишат за 4.0.2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че подписва. Току що ретсторнах един 3GS с 4.0.1 и всичко мина нормално. Не мога обаче да кажа със сигурност защото ми е променен hosts файла и не обърнах внимание дали телефона има запазени някакви файлове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли линк с повече инфо за тия подписвания? Не ми стана ясно ако имам примерно определена версия ОС, която е спряна от подписване (например 4.0 или 4.0.1) ще мога ли да ресторна същата след като не я подписват, или съм задължен да надкача на последната?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имам следното питане.Телефонът е 3GS с къстъм 3.1.3.Искам да го надкача с версия 4.0 или 4.0.1 (нещо за което има работещ джейл).В cydia изобщо нямам запитване дали искам да ми запази сигнатурите или да направи живота ми по-лесен,нито информация за запазени такива.Опитах да запазя SHSH с TinyUmbrealla,но тя ми изписва че ги е запазила само за 4.0.2.Опитах след това да си запазя сигнатурите с AutoSHSH-3.1.3+3.2--RC2,но там нищо не се получава.Дава ми че всичко е минало ок и са запазени,но в момента когато дам ОК,нямам никакви запазени файлове.След 1 мин ми излиза прозорец за греки в Java.Изобщо възможно ли е на този етап да сложа OS 4 или 4.0.1 за които има вече джейл?Извинявам се ако съм бил многословен.Темата за SHSH съм я изчел 2 пъти,но не ми стана ясно.

Редактирано от kokobrise
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочети е още 1 път темата и като стигнеш 3 поста над твоя ще разбереш, че не може. :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що прочетох, че на iPhone 4 може да се понижава baseband-а, но разбира се това не винаги е възможно.

Ако направите рестор на iPhone 4 към по-нова iOS, която обновява baseband-a, след това ще можете да направите downgrade и да върнете стария baseband, но само ако Apple все още подписват старата iOS.

Например ако обновите iPhone 4 до iOS 4.1, baseband-а ще се обнови до 2.10.4, но докато все още Apple подписват iOS 4.0.2 ще можете да свалите до нея и baseband-а ви ще се свали също до версия 1.59.00

Поради това има нова версия на TinyUmbrella с няколко нововъведения:

  • Baseband Protection - Обновявайки до 4.1 използвайки TinyUmbrella ще попречи да се обнови baseband-a. Просто е нужно да отворите TinyUmbrella преди iTunes, да нямате някакви грешки в полето на TinyUbrella и да натиснете Start TSS Server ТОВА ЗАСЯГА САМО iPhone 4!!! Ако имате iPhone 3G/3GS и обновите до 4.1 baseband-a ви ще се обнови.
  • SHSH Retrieval from Cydia - Ако нямате запазени SHSH локално (на компютъра ви), TinyUmbrella ще ги вземе "в движение" от Cydia, позволявайки рестора да продължи. т.е. вече няма нужда да правите "упражнението" което съм описал в този пост.
  • Автоматично посочване в host файла към Cydia - Веднъж затворили TinyUmbrella, тя ще преправи host файла да сочи към Cydia (за допълнителна защита от обновяване на baseband-а и update/restore без TinyUmbrella)
  • Добавена е поддръжка на iPod Touch 4Gen

Очаква се в следващите версии на TinyUmbrella да бъдат добавени и следните неща, които са изпратени като идеи от потребителите:

  • Device History: TinyUmbrella ще запомня информацията за устройствата който са били свързани, за да им се запазят SHSH и в бъдеще няма да има нужда да свързвате устройствата, за да им запазите SHSH.
  • Записване на всички налични SHSH в Cydia: TinyUmbrella ще проверява автоматично в Cydia за всички SHSH за свързаното устройство или устройство от предишно свързани устройства (виж предната точка)
  • TinyUmbrella ще ви помага да разберете кое приложение на компютъра ви е заело порт 80 и ще ви дава възможност да спрете това приложение. Това ще помогне на много хора които не знаят кое приложение използва порт 80 (най-често това е Skype)
  • TinyUmbrella ще ви казва коя firmware версия е безопасна за downgrade или рестор за съответното свързано устройство или за избраното устройство от списъка с предишно свързани устройства. (виж първата точка)
  • Нов интерфейс
  • Поддръжка на PowerPC

Тези две идеи са на автора и са големи промени:
  • Activation Support: Дублиране на активационния сървър на Apple. За това нещо ще са нужни повече време, тъй като процеса е сложен.
  • Пълна поддръжка на рестор без iTunes

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На някой сидиа запазила ли му е SHSH сигнатурите зо 4.0.2,защото на мен още не ми е и се чудя дали да не ги с TinyUmbrella?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако още малко се почудиш и ще е късно, макар че не виждам за какво са ти на теб SHSH за 4.0.2 след като си с 3GS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама при мен на 3G от 2 седмици седи все на 4.0.1, въпреки, че 15 пъти си ги свалих и с чадърчето на компа, и 1000 пъти влизах в Cydia, вкл. и 4–5 пъти само днес....

А на 3GS–а се появи след няколко дни чак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен са запазени само до 4.0.1, въпреки че влизах в сидия няколко пъти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://img26.imageshack.us/i/13934317.jpg/ - това е само файлът нали ,който ще ми е за бъдещия ъпдейт ? : ) Редактирано от bruskach
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Предварително моля да не ме нагрубявате за питането, но четох доста внимателно и не срещнах мнение за моя проблем!

Преди повече от половин година попаднах на тази тема и бях доволен, че всичко ми е идеално и Cydia пази нужните файлове. Откакто имам телефона и е джейлнат за първи път, нищо не съм променял и си седя на 3.1. Сега ми се ще да мина на по-нова версия и реших да се образовам. Междувременно обаче, Cydia седи безмълвна за мен. Нямам така желаните файлове, или поне не пише, че ги имам. Сигурен съм, че ги имах, но сгреших, че не си ги свалих на РС-то!

Има ли шанс да са запазени някъде и съответно да стигна до тях?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля, при желание за изказване на благодарности, ползвайте бутона "Благодаря".

Той не е поставен за украса, а именно за избягване на излишни, неносещи полезна информация постове като горния, с който всички сме мило уведомени за намеренията на автора !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...