Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak чрез redsn0w от 4.0 до 4.3.3


o3Mo

Recommended Posts

WolfDale, из форумите пише, че ако се качи въпросният iPad фърмуер, после не може да се върнеш на оригинален iPhone-ски. Уточни го, ако е така, защото ако някой му се наложи да ползва гаранцията на телефона... ще му стане весело. :)

Не, че не си писал да го правят на своя отговорност, но все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 520
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    62

  • Grievous

    37

  • The Shaman

    33

  • mupo

    22

Когато отключих 3GS firmware 4.1 нов bootrom ... беше Jailbreak-нат ... и не съм му правил Restore. Качи успешно 06.15 и телефонът е отключен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тествано лично от мен.... Работи

На първо място ресторнах с 4.2.1, след това жаилнах с redsn0w 0.9.6b4 и накрая update'нах бейсбенда с redsn0w 0.9.6b5 до 06.15.

Инсталирах си ultrasn0w от Cydia и за сега всичко е ОК !!!

Редактирано от Bald1ran
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То, че става и така е ясно. Но на някой мина ли му през ум, че по този начин, ако има някое приложение от Сидиа, което не е за този бейзбенд, телефона може да крашне и влезе в ДФУ. Така и така правите нещо, защо не си го направите на чисто като хората?

Дайте пример за приложение от cydia, което crash-ва с този baseband ... аз пробвах Fuzzyband без да прочета предупреждението от Aveliky и за мой късмет телефонът не crash-на .. иначе единственото, което съм инсталирал от там на този телефон са разни console-tools-ове ... без други програмки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те dev-team са си написали:

1. Няма начин да се върнете на по-нисък бейзбенд от 06.15 и няма как да скриете версията от Епъл (или от съответния оператор бел. ред.). Очевидно е, че гаранцията на телефона ви отпада.

2. Ако вбъдеще излезе бейзбенд с критичен фикс и е номериран 05.хх, няма да можете да го качите.

3. От FW 4.2.1 ако имате 06.15 на телефона си, няма да можете да ресторнете с оригинален фърм. Ще трябва да ресторвате само от къстъм такива.

Не ъпдейтвайте до 06.15, ако не ви се налага! Правете го само ако сте на бейзбенд 05.14 или 05.15 и сте готови да поемете гореописания риск.

Отделно и вероятността за DFU, както вече е споменал gorgior. Тъй че, за мен поне, рискът не си струва. Просто ползите са много по-малко от недостатъците.

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пробвах да джейлна 3Г,но ми замръзна на реднсноу на Uploading ramdisk и има три черти. Така е вече 20 минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, по този метод без да инсталирам новия бейсбенд няма ли да се получи?Аз съм с |4.1 |3G S| ФЗ | 05.14.02| Да го вдигам ли до 4.2.1 и как да го отключа ? От прочетеното до сега ми се иска да не бутам BB. S.O.S.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо.

Ако имате iPhone 3GS с нов боотрум, то всеки път когато ви падне батерията, или се изключи телефона, трябва да пуснете Redsn0w 0.9.6b5, и да изберете “Just boot tethered right now”

faqredsn0w096b4_5.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тествано и на 3g-FW 4.1 с Modem FW 05.14.02.За сега работи перфектно :biggrin: Да се надяваме и за по дълго!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет, и при мен всичко работи... 4.2.1 3GS с новия боотрум и потвърждавам трябва да се прави “Just boot tethered right now” при рестарт и прочие. Дори след като го ънлокнеш и му дадеш reboot пак трябва “Just boot tethered right now”

Гадничко е, но това е опцията за всички които искат да си ползват айподофоните :) като нормален iPhone :)

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да джейлна 3G FW 4.0 / 5.14.02 , но като пуснах редсноу и ми заби на Uploading ramdisk и дадох cancel. Телефона се включва нормално сега. Трябва ли да ъпдейтна до 4.2.1 и пак да пробвам да го джейлна ? И този 4.2.1 ще прави ли проблем на 3Г ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да обновиш baseband-а трябва да си с FW 4.1 или 4.2.1 и baseband 05.14.02 или 05.15.04. В случая си с правилния baseband, но си с 4.0. Мини на 4.1 (ако имаш SHSH) или на 4.2.1 и тогава действай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз. Днес направих на двама приятели 3г-тата и на братчеда 3гс-а нов бутром. Всичко мина гладко без засечки , единствено при едното 3г което беше на 3.1.2(бях го флашнал с кастъм за да си има поне айпод) като му дадох направо рестор и ъпдейт се получи интересно нещо - телефона се ресторна до 4.1 , а не до 4.2.1 и аз без да гледам му инсталирах бейзбанда на аипада. Това явно се получи защото бях с по-стария Айтюнс 10.0.1.22 и той явно ъпдейтва само до 4.1.Това важи и за 3гс , но все пак трябва да имате запазени сигнатури.

Както и да е получи се 4.1 с беизбанд на айпад. Реших да му сложа едно 4.2.1 да пробвам дали ще стане, нали имал защита да не работи с различен бейзбанд от неговия. Та флашнах с 4.2.1 и както очаквах телефона даде грешка като стигна до бейзбанд ъпдейта и влезе в рековъри режим. Тогава пуснах IReb и за мое учудване той си извади телефона от рековъри луп и телефона изгря. После с редсноу си му инсталирах сидия. След това ултрасноу и телефона заспа :biggrin:

Та ако някой друг е пробвал дали може да се извади телефона от рековъри луп при 4.2.1 да сподели. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo,сложих 4.2.1,но пак като пусна редсноу и ми забива на Uploading ramdisk :?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля че го знаят! Неолчо, каква е гаранцията че iReb/RecBoot и пр. ще работят и при бъдещи ъпдейти на фърмуера??? Мислиш ли, че всички си дават сметка за това? За това дев-тийм са го написали и са прави!

Shomev, потърси читав комп от някой френд или си провери версията на .NetFramework-a, трябва да е 4.0>нагоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo,сложих 4.2.1,но пак като пусна редсноу и ми забива на Uploading ramdisk :?

Гледам си с Windows 7. Стартираш ли redsn0w 0.9.6b5 като администратор в "XP Compatiblity Mode" ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неол, те бяха писали някъде. Че след грешка 1015, да се ползва iReb

img78310.jpg

Опс... Ахперас :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ги бях направил. По този начин стана,благодаря ! Отхапания ананас тича по дисплея, предполагам, че всичко останало ще се нареди. Благодаря ти отново !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колегите при error 1015 ползвах iReb :). Без забележки :)

Някой може ли да пусне .deb файл на Ultrasnow 1.2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...