Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

MyWi - превръща iPhone в WiFi Рутер


kreto

Recommended Posts

Програмата може да се изтегли trial от следния линк:

http://www.rockyourphone.com/index.php/mywi.html?feat=y

Дано скоро я излекуват

Не съм я пробвал засега но ето описанието ир изглежда обещаващо.

- Създаване на WiFi Hotspot за връзка с други лаптопи или мобилни устройства, споделяйки интернета на iPhone

- 40 bit and 104 bit WEP Security

- Broadcasts the Network Name (SSID)

- използва по малко батерия от PdaNet и е по бързо

За съжаление не подържа iPhone 2G.

Update: MyWi-v0.96

Uninstall всички предишни версии на програмата, включително и RockApp & RockExtensions.

След това влезте с WinSCP или какъвто и да е SFTP клиент на телефона и премахнете ръчно следните папки и файлове:

1. Влезте в папка:

/private/var/mobile/Library

и изтрийте цялата папка RYP

2. Влезте в папка:

/private/var/mobile/Library/Preferences

и изтрийте следните файлове: com.mywi.plist и com.rockyourphone.rockapp.plist

След като сте разкарали всичко, добавете си в Cydia или Icy сорса: http://repo.sinfuliphone.com, там ще намерите MyWi Cracked, инсталирате си я, рестартирате и сте модерни. Ако не сте си инсталирали MyWi до момента, можете прескочите първите две точки :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схващам какъв е смисъла ?

ако не е през WiFi интернета на iPhone ще ти излезе през носа във вид на сметка.

а ако е през WiFi - защо ще създаваш още един път WiFi Hotspot ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@cvalio:

Смисъла е следния: аз имам интернет пакет с 3 ГБ на iPhone-a, a с PdaNet е малко по-сложно да се ползва на различни лаптопи. Пише също така че харчи по-малко батерия, а на мен досега ми харчеше дори да е закачен телефона на зарядното. Жалко че платих PdaNet $30, преди да открия този прекрасен форум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има лекарство, но е каквото беше за iDA, трябва да се едитне един файл и да се сложи датата на вашата инсталация, след това пак ще ви показва че е trial period, но ще си седи на 9 или 8 дни. :rolleyes:

След малко ще дам линкове.

Едит:

Instructions:

1. Сваляте си следните файлове:

RockApp.deb Свали

RockExtensions.deb Свали

MyWiApp.grandpa Свали

mywi.0.93.deb Свали

2. Инсталирате .деб файловете в следната поредност: RockApp.deb, RockExtensions.deb и mywi.0.93.deb

3. Преименувайте файла "MyWiApp.grandpa" на "MyWiApp".

4. Влезте в телефона с WinSCP и копирайте MyWiApp в папка: /Applications/MyWi.app (От параноя си направете backup на стария файл, като го преименувате на MyWiApp.bak )

5. Задайте права на пачнатия файл 755

6. Стартирайте програмата Rock, там ще забележите че има два ъпдейта на RockApp и RockExtensions, направете ги.

7. Направете respring и стартирайте mywi.

8. Създайте си акаунт от програмата, тя ще си намери trial license :Wink:

MyWiApp.grandpa съм го едитнал с дата 09.07.2006 така че ще имате доста дълъг тестов период :smile:

639999565694022191247093325VYKnf6VxTHJCrHDLEYwx.JPG

Неудобното е само това че всеки път, когато стартирате програмата, ще ви занулява часовника, но ще трябва да се примирите с някои неудобства за да спестите 9.99$ :Wink:

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е тва е!!!!

Това нещо трябваше да е вградено в 3Г тетеринга!! кви са тия глупости синзъб, усб. ????

ВиФи рутер му е майката (нали ако си служител на мтел/глобул/вивател) и имаш безплатен интернет за сметка на големите сметки на абонатите на тези оператори :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е удобно и за хора, които имат повече от един телефон. Така ще се ползва мобилният интернет само на единия телефон. Аз съм си платил към M-Tel 500 мегабайта на месец и ми е трудно да ги изразходвам само от телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмата е добра но стойте далече от този инсталатор!!! Затри ми всички инсталирани програми заедно с данните им!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как по-точно се случи това :Wink:

Хубаво е когато не знаете какво правите да не се заемате, а да помолите някой, който разбира да ви помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони ако знаех как или че ще ми го сервира този номер нямяше да я погледна.

Както и да е неразбрах как стана номера. Никаде не каза а се га натисни този бутон за т и б. ма.м.т

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го направих на два телефона без никакви проблеми, програмата лети и на двата, но неприятното е това с зануляването на часовника.

Едит: Сега прочетох 12 страници коментари в xSellize, но никой не видях с твоя проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Демек си измислям??

Сигурно и за PhoneView не си успял да прецакаш айфон но ето какво казва ThUnDeR

С PhoneView 3 пъти съм скапвал телефон.

Защо ти е чудно че с тази също се прецаква??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е чудно че може да ти прецака телефона, чудно ми е че само на теб ти го прецаква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че не мога да тикна скрийншот, от телефона все още неможе. От 4 дни съм абонат на Вивател и като бял човек реших да се възползвам от пакет с включени 750 MB интернет трафик на месец. Тази програмка е добре дошла и реших да я пробвам. theregister, обърни внимание, изцяло инсталацията на MyWi направих от самия телефон, работи на 100% с trial период 1113 дни (жив и здрав да си johnny). Или ти не схващаш какво е написано или аз съм профи. Довечера ще ти дам пълно обяснение как се прави.

А относно това, не си прав.

Демек си измислям??

Сигурно и за PhoneView не си успял да прецакаш айфон но ето какво казва ThUnDeR

С PhoneView 3 пъти съм скапвал телефон.

Защо ти е чудно че с тази също се прецаква??

Сигурен съм че редовно ползваш услугите на johnnybravo и се радваш на app които ни предоставя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Netshare не върши ли същатата работа и то без нуждата от всички тези неодобства ? Не се заяждам, просто питам, за да знам, дали си заслужава да я инсталирам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за нея, но ако споделиш от къде да я изтеглим цена няма да имаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

NullRiver Inc NetShare

netshareitunesstorescre.th.jpg

сега не го намирам, (ако все още не е преработен за 3.0), макар че в нета пише за приложението му при 3GS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Netshare беше спряна от Apple още първите дни след появата си. "Случайно" я имам, но не мога да се съглася че е толкова удобна, колкото тази :Wink:

Edit:

Netshare

Свали

Netshare инструкции за Mac OS X

Netshare инструкции за Windows XP

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли вече наблюдения над тази програмта ? Колко ресурси изразходва и колко бързо пада батерията ? Аз ползвам отдавна Netshare , но единственият недостатък, е че батерията пада страшно бързо и много натоварва телефонът. Ако телефонът е на захранване пада за около 2 часа, а ако е само на батерия, за около 45мин. до 1 час. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Update: MyWi-v0.96

Uninstall всички предишни версии на програмата, включително и RockApp & RockExtensions.

След това влезте с WinSCP или какъвто и да е SFTP клиент на телефона и премахнете ръчно следните папки и файлове:

1. Влезте в папка:

/private/var/mobile/Library

и изтрийте цялата папка RYP

2. Влезте в папка:

/private/var/mobile/Library/Preferences

и изтрийте следните файлове: com.mywi.plist и com.rockyourphone.rockapp.plist

След като сте разкарали всичко, добавете си в Cydia или Icy сорса: http://repo.sinfuliphone.com, там ще намерите MyWi Cracked, инсталирате си я, рестартирате и сте модерни. Ако не сте си инсталирали MyWi до момента, можете прескочите първите две точки ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

след инсталиране на програмката и рестарт на телефона ми заби.

В момента ми виси на начален екран и се рестартира през 3-4 минути и нищо немога да правя с него.

някяква идея как мога да опоправя проблема.

благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Може ли някой да сподели, как точно се подкарва тази програмка ? Опитах няколко пъти, но всеки път ми изписва, че MyFi трябва да се рестартира и нито един път не ми създаде Hotspot мрежа. Отдолу в полето първо изписва, че създава мрежа лсед това, че я спира и тогава пъква надписът!?! Имам същият проблем с PdaNet, всеки път като я стартирам с направена вече WiFi мрежа м/у лаптопа и телефона ми изписва, че програма се нуждае от рестарт.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Начинът е много прост и работи безотказно.Ето как:

1.От Сидия си инсталирате RockApp.

2.Отваряте Rock и от там си инсталирате последната версия на програмата MyWi

3.Рестарт

4.Отивате в Настройки - Общи - Мрежа (Settings-General-Network) и там вече трябва да ви се е появило менюто "Споделяне на Интернет" (Tethering).Включвате на ON и сте в играта.Мисля че е добре преди това обаче да имате инсталирана бг локализацията на Влад за 3.1 и 3.1.2 .Поне при мен беше инсталирана и не съм пробвал без дали ще тръгне.Mywi е пробна версия но това не и пречи да разреши тетъринга в главното меню.Според някои,може да я деинсталирате след като свършите работа и ефекта ще си остане.Е,аз пробвах първият път,но заедно с деинсталацията ми изчезна и опцията за споделяне от менюто.За това деинсталирах само RockApp за да не ми пълни телефона излишно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След това -->

3. Влезте през телефона на адрес http://www.unlockit.co.nz и на първият прозорец натискате "Continue", след това избирате "Custom APN", на следващият прозорез попълвате APN настройките на вашият оператор. Давате "V3 Tethering + MMS" на "YES" и след това "Create Profil", ако всичко с настроиките е наред, ще ви се появи прозорец, в който пише, че вашият профил е Verified. Остава само да натиснете "Install" и тетъринга е активиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След това продължавате в тази тема, а не да пускате нова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...