Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Рe - Активация на ФЗ телефон без оригинална SIM карта


uomoto

Recommended Posts

И в този ред на мисли имам едно питане, защото да ви кажа , много съм бос аз в тази сфера. :) Значи, разбра се, че Redsn0w не разпознава FW 4.0 - 4.0.2, в такъв случай Деактивация с Redsn0w май няма как да направя! И при това положение, какво трябва да се направи, за да се деактивира телефона със SAM?

Благодаря предварително пичове! :)

Редактирано от pant
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    17

  • mariankata

    7

  • s0urce

    7

  • profusion

    6

В последната версия SAM има вградена такава опция и редсноу не ти е нужен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: Пичове .... тва пичове онова Pant Мой земи прочети по нагоре във темата има описано всичко стъпка по стъпка и после Давай зор..... :offtopic::fart:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Що не изчетеш темата от началото, и помислиш малко? Особено в светлината на датите на постовете, и фърмовете към тия дати....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се направя че не съм прочел горното злобно постче, както явно не съм прочел и цялата тема.

http://www.bingner.com/SAM.html

Тук автора пише че неговата стокифай функция работи на всичко което е 3.0+

Което означава че 3.1.3 би трябвало да може да се активира по този начин.

Тъй като не мога да си позволя лукса да остана без телефон през седмицата - ще пробвам през уикенда дали ще стане и ще пиша.

Тук има и добро обяснение на терминологията на САМ която поне на мен в началото не беше ясна.

http://www.bingner.com/SAMDetail.html

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си прави труда да се правиш...

Вместо това за в бъдеще насочи усилията си да влагаш малко сиви клетки, когато благоволиш да четеш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз ще се направя че не съм прочел твоя пост.....?????

След като се доверяваш на чуждоезични сайтове ( след като тука е написано всичко, на родният ти език и най-важно...ПРОВЕРЕНО), аджаба.... какъв вятър те довя тъдява?????

И защо си мислиш че си новият Алберт Айнщайн ( преоткрил новата формула за относителноста, в твоят случай- активация).

От би трябвало да може до далаверата работи.... възможности много..... в добрият случай си имаш iPod :tease3:

Хайде малко по-сериозно..... ЧЕТЕТЕ... На всеки новорегистриран потребител с амбиции за величие и откривателски таланти, няма да се преразказва форум, граден с години....

p.s Како, извинявай ....ама се настъпихме.... :wub:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

изчетох доста постове и не успях да намеря решение на моя въпрос. Има ли друг начин за активация освен с карта на оператора към който е заключен телефона, като преди това съм направил ресет (за което съжалявам в момента) Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, образовай се що е то хАктивиран кастъм, прочети в темите как се правят или си свали готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не видя бутона "нов отговор" или просто не обичаш правилата?

Направих всичко стъпка по стъпка но ми показва error 3194. Прочетох всички постове относно този проблем, дори си преинсталирах windows-a но пак същата работа. Опитах с 4.2.1 и с 4.3.3 Някой има ли идея къде греша и от къде ми дава тая грешка. В другия случай ако намеря карта на movistar дали ще успея да го активирам, пък натам да мисля и за отключване. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С карта ще е най - добре, а за грешката - ще се учудиш ако я напишеш в търсачката на форума. Липсва ти един ключов компонент: подаване на SHSH за дадения фърмуер към телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсих доста за грешката, обаче съм нов в "света" на iphone и затова не успявам да се оправя с всички термини. Пробвах някои неща с tinyumbrella, та успях да докарам нещата до някъде, но пък показа и error 1600 и от толкова много грешки се отказах и реших да изчакам докато ми пратят картата. Та исам да попитам, има ли значение дали картата е активна или не. Знам само че не трябва да има ПИН.

Редактирано от Alxx®
Не видя бутона "нов отговор" или просто не обичаш правилата?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако пак ми цитираш последно мнение - ще се скараме.

Не е нужно да е активна, само да не е цъфнала. За всичките ти грешки има лек - с ъмбрелата ще избегнеш 3194(тя ще "подпише" фърма), а за да избегнеш 16ХХ - научи как се качват кастъми в дфу. Има малко подготовка с редсноу преди ресторването - онази, незабележимата отметка "just enter pwn dfu mode" ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за цитиранията, просто не видях бутона за нов отговор. :) Иначе много благодаря за информацията. Надявам се да се оправя с тоя телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И с just enter pwn dfu mode не става. Има някакъв проблем. Ако някой успее да му реши проблема на човека, нека сподели. Аз след малко ще обясня какво съм пробвал.

3gs fw4.3.3 modem 06.15.00 SHSH ios 4.2.1 - труп (recovery mode).

Телефона е в recovery mode и не излиза.

Пробвано е:

redsn0w 0.9.6rc16 - enter pwn dfu; itunes/shift/restore - custom 4.3.3 no BB - error 3194

tinyumbrella - tss server; redsn0w 0.9.6rc16 - enter pwn dfu; itunes/shift/restore - custom 4.3.3 no BB - error 1600/1601

iReb - fix recovery - без ефект

tinyumbrella - exit recovery - без ефект

redsn0w 0.9.6rc12 - enter pwn dfu; itunes/shift/restore - custom 4.2.1 no BB - error 3194

tinyumbrella - tss server; redsn0w 0.9.6rc12 - enter pwn dfu; itunes/shift/restore - custom 4.2.1 no BB - error 1600/1601

iFaith - dump SHSH blobs - error, found unknown firmware.

Веднъж успя да се включи след:

redsn0w 0.9.6rc16 - just boot tethered, сложих му ultrasnow - just boot tethered, реших, че е станало (въпреки tethered) и после видях, че се е самоизключил.

Приемам съвети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да налучкам: иска да качи 4.3.3, а ползва тюнс 10.4, да? Върни 10.3(или 10.3.1) и давай пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме само, дали мога да прецакам телефона с използването на тези програми за активация, jailbrake и т.н. защото ме е страх да не направя някоя беля с тези експерименти. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Потвърждавам !!! Работи и на iPhone 4 IOS 5.0 но задължително се инсталира от това репо http://repo.bingner.com/ !!! ако искате ще ви кача и снимки !!!

Редактирано от s0urce
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

s0urce - Push работи ли ти?

При мен работи само при Mail.app, иначе Skype, Whatsapp, подобни - няма никой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм обърнал внимание ще тествам тези дни и ще споделя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Марианка, след САМ, преинсталирай приложенията ползващи пуш.

П.П. Скайп няма такъв, имат IM+ и подобните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...