Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Рe - Активация на ФЗ телефон без оригинална SIM карта


uomoto

Recommended Posts

WhatsApp обаче има push, ама при мене бяга.

Restore - Custom (hacktivated) - SAM - насторйките на SAM - iPusher (AppStore), Push Checker (Cydia), после вече WhatsApp и подобни = No Go (поне при мен).

И не разбирам защо.

Поръчах си карта от Германия ама докато дойде...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    17

  • mariankata

    7

  • s0urce

    7

  • profusion

    6

И при мен е голяма борба с този SAM. В момента съм с най-новия iTunes версия 10.5.0.142, а iPhone 3G ми е с custom 4.2.1 от John Digweed(iPhone1,2_4.2.1_8C148_Custom_Restore_Activation). Изпробвал съм SAM с 3.1.3 и 4.0, но уви така или иначе не проработи. iPhone-ът ми е донесен преди няколко години от Канада, моделът му е MB635C/A и според тази тема - http://bgiphone.com/...8%D1%8F-iphone/, е от Rogers/CA или Fido/CA. Използвам предплатен глобулски b-connect сим, след чист рестор с горепосочения FW сложих отново SAM от bingner репото, пробвах и с двата оператора. С Rogers ми изписва invalid sim, а с Fido всичко е OK и на "ActivationState" ми изписва "WildcardActivated", както и трябва. iTunes разпознава телефона, но все едно е след jailbreak, синхронизира го и до тук. Не изписва никакво съобщение, че iPhone-ът е активиран и също така пуш-ът не работи. След рестора не съм качвал ultrasn0w... Следвам ръководството стриктно и не изпускам нищо, а не мога да разбера защо не се получава.

:bully:

Моля ви за помощ и съвети! ^_^

Редактирано от Nixing
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз два дена поред ресторвам с къстъми и нямам никакви грижи. Как ми минава от първия път, не знам? Ако сложиш ultrasn0w, може да ти покаже оператор горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш хактивирани custom-и, реактивираш със SAM и iPusher (примерно) ти се хвали, че имаш push?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone is activated ще видиш , чак след като сложиш ултрата и телефона захапе сигнал , SAM се слага на чисто след рестор най-добре . Деактивираш тела, преинсталираш SAM щом слагаш къстъм , активираш тела , слагаш ултрата и си ти .

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даже и да не ти изпише че е активиран след като си сложил ultrasn0w и сложиш карта iTunes ти казва че търси Carier Setting и че ще ги Ъпне така че би трябвало да нямаш проблеми а и щом ти е изписало вече един път WildcardActivated значи всичко е на 6 :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дайте един шот, де.

iPusher от AppStore (free) и активиран със SAM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шот нямам от къде да взема сега, защото SAM не ми е нужен към момента, но това което съм написал , съм го пробвал няколко пъти и гарантирам , че работи - за справка http://bgiphone.com/...__fromsearch__1

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на това още по-малко вярвам.

3gs - bb 06.15.00 - активиран с оригинална карта - no push (вчера го мъчих).

Затова искам снимка от някой, за да си блъскам главата после.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това че ти не вярваш не е мой проблем, това тук му се вика форум за взаимопомощ, а не дело в районния съд , за да трябва да ти доказвам каквото и да било , ако искаш правиш , ако искаш неправиш, на мен не ми е важно хич !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подкарах SAM и всичко е OK!

Редактирано от Nixing
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здрaвейте , два телефона подкарах със SAM. Следвах ръководството на колегата - kawabiker. Iphone 3GS custom 4.2.1 baseband 6.15.00 new bootrom ФЗ без карта на оператора и Iphone 3G custom 4.2.1 baseband 05.11.07 ФЗ. Пушовете работят без проблем :smile: Благодаря за труда на всички в форума :guitarred:

Редактирано от charli_italy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

@s0urce, а мога ли да изпълня процедурата след като са инсталирани вече приложения и телефона е ползван 1-2 дена след Хактивацията с Custom-a? Или трябва да правя рестор и всичко наново? В смисъл сега мога ли да дръпна САМ от репото на бингнер и да го Активирам без рестори и такива работи? Става въпрос за iPhone 4 ФЗ 5.0.1 ББ 2.10.04 с Гевей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Можеш няма проблем току що го направих и аз това със iPhone 4 ФЗ ББ 1.59.00 iOS 5.0.1 с карта на Глобул телефона ми е заключен към Tmobile-Германия

ето и скреен IMG_0004.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Току що ресторнах с къстъм със Сноубриз на 5.0.1. Сложих SAM, и т.н изписва ми Unactivated и Loaded OK, когато го вържа към Туньо за да го активира ми дава че няма карта в телефона (а съм ръгнал Глобулска+Гивей :tooth: ) къде греша?

EDIT: с Гивея сигнал си има, ултрасноу не е слаган

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странното e, че дадох на Method - Auto Detect, след вързване с Туньо не изписа че е активиран, синкна се и даде да настроя нов телефон. Даде Wildcart в SAM. iPusher дава че всичко е наред. Но gmail пуша мълчи...хм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Gmail пуша не работи по принцип...няма и да ти сработи...настрой си пощата през Microsoft Exchange и ще ти пушва нормално. Поне при мен, Gmail-a никога не е пушвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, при мен пък си работи навсякъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Gmail пуша не работи по принцип...няма и да ти сработи...настрой си пощата през Microsoft Exchange и ще ти пушва нормално. Поне при мен, Gmail-a никога не е пушвал.

Да с Ексчейнджа става!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Да бутна малко темата, онзи ден мъчих един 3gs и нама пуш, давайте идеи нещата които направих са:

- къстъм хактивиран и джейлнат на 5.1.1 със PwnageTool 5.1.1, и после залепих SHSH със редсноу за къстъма

- сложих ултрата но разбрах че не трябва да я има и я махнах пак

-сложих SAM, следвах стъпките даде ми Wildcart, a Тюньо не ми даде съобщение, че е активиран а направо ми отвори да си настроя телефона и инфото му

-сложих ултрата , обхват има

....пуш няма, iMessage, IMO също не иска да получава

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да активираш със SAM даде ли clear push ?

2)Както беше след чист рестор, инсталирах SAM от Сидия , дезактивирах телефона , след което преинсталирах SAM, защото за джейл е ползван Limera1n .

3)Активирах телефона със SAM ( auto detect )( ако си имате оригинална карта, още по-добре ) , с извадена от телефона сим карта задължително , рестарт на телефона, закачен към iTunes ( iphone activated ще видите чак след стъпка 4 )

4)Отключих с ултрасноу от Сидиа ( знаете 3Г изключено, обикновенния нет включен ) , сложих сим карта и телефона изписа , че е активиран , за проба пускате youtube и после maps да Ви локализира

Това е доста старо, писано е по друг повод ,но стъпките и за пуша са същите

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дадох clear push уж спазвах стъпките но май имаше карта вътре а и беше на wifi (а не на операторски нет). Интересното е че Youtube и Maps работят но пуш не.

Сега от къде да се връщам според теб назад? Махам ултра и SAM и на ново или?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махаш ултрата, може даже и да му reset network settings , слагаш САМ, clear push/ deactivate и караш нататък . Ако знаеш към кой оператор е , може да му зададеш ръчно на САМ насторйките

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деактивирай аймесидж от настройки преди това ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...