Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 2G 8GB 3.0 - не приема входящи обаждания и СМС-и


MeocX

Въпрос

Видях в друга тема, че има подобно оплакване и реших да споделя моя скорошен опит.

История - iPhone 2G 8GB -> redsn0w 7.2 for Win -> ver.3.0 :lol:

Известно време телефона си работи както трябва.

В един момент започна да не приема входящи повиквания докато е локнат. Ако съм в менюто или съм набирал някого току що - няма проблем. Няколко секунди след лок - спира да приема. Чува се съобщение от оператора - "Абоната не отговаря." СМС-и също не пристигат докато не го отключа.

Реших, че е или от iPhone или от СИМ-а.

Рестартиране на iPhone не даде никакъв положителен резултат.

Размених СИМ картите на двата ми телефона (другия не е iPhone). Никакъв проблем нито с едната нито с другата. Върнах ги в старото положение - гореописания проблем продължава :confused: След 2-3 опита нищо не се промени.

Отидох при оператора и си купих нова СИМ карта - предпочетох го пред преинсталация на 3.0. С чисто новата СИМ карта нямаше промяна. Проблема продължава.

Последва преинсталация на 3.0. Първо чист firmware през iTunes, после redsn0w 7.2 for Win -> ver.3.0 (redsn0w 8.0 не беше излязъл).

Всичко си дойде на мястото, нямаше повече проблеми. До вчера. Когато пак се случи абсолютно същото.

Пак размених СИМ каритите - пак без резултат. Тук обаче реших да пробвам нещо друго. Рестартирах iPhone с работещата СИМ карта вътре. След това върнах "неработещата". Проблема беше отстранен!!! :razz:

Засега всичко продължава да е както трябва, без да прибягвам до преинсталация.

Наблюдения, които имах и в двата случая:

1. Проблема се проявява след като зареждам телефона през USB с неоригинален кабел. Имам 2 такива кабела, с едния зареждам през контакта - с него няма ядове. С този през USB в един момент телефона загрява много, след което прави този проблем. Не виждам от какво дурго може да се е случило. При зареждане през USB с оригиналния кабел не съм имал проблем също (но е и на друг компютър). Което засега значи че е или от кабела, или от компа или от комбинацията.

2. След като проблема вече е налице - телефона загрява чувствително докато е локнат, както и батерията му пада доста бързо без да ползвам телефона - най-вероятно в резултат от опити за свързване с мрежата.

П.П. Извинете ме ако съм бил многословен, исках да опиша проблема подробно, защото за мен беше много странен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1 отговор на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Използвай само оригинални аксесоари на Епъл,неоригиналния направо го хвърли в коша,както и всичко друго неоригинално което имаш за телефона...

П.С. полезна информация за много потребители,браво за добрият коментар.

Лек ден и успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...