Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Tethered Jailbreak на AppleTV 2Gen с FW 4.2.1 чрез Pwnage Tool 4.1.3


iPhoneman

Recommended Posts

iOS 4.2.1(8C154) джейлнат :yahoo:

Tethered, инсталирва се nitoTV, но пали лесно след рестарта.

След малко ще сложа как стана...дано да не съм забравил. Правих го около 10 пъти, а да не казвам, че днес седнах за първи път на Mac от 20 години насам :tooth:. Току що намерих къде е буквата "Ч".

Ако се сещам добре е така:

iOS 4.2.1 за Apple TV

PwnageTool 4.2.1 Bundle за Apple TV 2G

Tetheredboot utility за Mac OS X

PwnageTool 4.1.3.

iTunes 10.1.1 - не знам дали става с по стар.

1. Pwnagetool инсталирано и в Аплицацийте. Влизаме вътре в Pwnagetool.app/Contents/Resources/FirmwareBundless и слагаме там PwnageTool 4.2.1 Bundle за Apple TV 2G.

2. На десктоп правиме папка с име tethered и слагаме вътре Tetheredboot utility за Mac OS X.

3. С PwnageTool/Simple Mode правиме Custom и вкарваме AppleTV в DFU(с PwnageTool), след което ресторваме(с iTunes) с направения AppleTV2,1_4.2.1_8C154_Custom_Restore.ipswа.

4. Местиме AppleTV2,1_4.2.1_8C154_Custom_Restore.ipswа в папката tethered и пишеме в Terminal app на MacOSX следното:

unzip -j ~/Desktop/tethered/AppleTV2,1_4.2.1_8C154_Custom_Restore.ipsw

Firmware/dfu/iBSS.k66ap.RELEASE.dfu kernelcache.release.k66 -d ~/Desktop/tethered/

Папката tethered трябва да стане горе/долу така. Казвам го защото при мен остава всичко във Finder и после го копирвам в tethered.

20101225alas172622.th.png

http://img502.imageshack.us/img502/5420/20101225alas172622.png

5,1. В Terminal app на Mac OSX пишеме следното:

cd ~/desktop/tethered

./tetheredboot -i iBSS.k66ap.RELEASE.dfu -k kernelcache.release.k66

5,2. В Terminal излиза съобщение, че AppleTV трябва да е в DFU. Влизаме в DFU така:

a) Натискаме Menu + "надолу" около 6 секунди за рестарт.

б) Пускаме ги и веднага натискаме Menu + Play за 6-7 секунди. iTunis се отваря за рестор.

След като AppleTV e в DFU всичко в Terminal завършва, както е на снимката по долу. Ако всичко е наред изключваме само USB кабела и свързваме AppleTV с телевизора и не правиме точка 6 и 7. При положение, че имаме проблем отиваме на точка 6 и 7.

Може би след като свържем AppleTV с телевизора трябва да изчакаме 5-10 секунди, за да се запали и да излезе картина.

6. Вадиме и слагаме USB кабела на AppleTV от компа и включваме кабела на AppleTV в контакта(220V). Вкарваме AppleTV в DFU така:

a) Натискаме Menu + "надолу" около 6 секунди за рестарт.

б) Пускаме ги и веднага натискаме Menu + Play за 6-7 секунди. iTunis се отваря за рестор.

7. В Terminal app на Mac OSX пишеме следното:

cd ~/desktop/tethered

./tetheredboot -i iBSS.k66ap.RELEASE.dfu -k kernelcache.release.k66

Трябва да видиме това, което е на снимката отдолу. Това е. Ако по някаква приина AppleTV остане без ток и спре, след като се включи повтаряме 6 и 7.

пп: След джейла изклчването на AppleTV от контакта не е проблем, защото точка 6 и 7 работят безотказно. Поне до момента.

20101219alas183956.png

img0209x.th.jpgimg0210w.th.jpg

След джейла най-правилно ми се струва да се инсталира aTV Flash(който го няма, инсталирва nitoTV), рестарт на AppleTV(трябва да се върнем на точка 6 и 7), после от менюто Мейтенанс инсталирваме nitoTV, рестарт Lowtide, инсталирваме нещата от менюто на nitoTV и ако имаме нужда от Plex.

img0217tf.th.jpg

aTV Flash не ми хареса. Няма си нищо и не знам за какво искат 20$ :blink:. Ам да забравих, има си радио, но то не работи :tooth:.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ iPhoneman

Ако имаш инсталирано "aTVFlash-black_beta 2" В менюто отиди най в дясно "Мейтенанс" и след това в "менаж екстрас" и ще намериш още две програми, едното е интернет браузера а другото е радиото ласт ФМ :naughty3:

Успех.

Редактирано от Bad To The Bone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи от първият път, но като поставих Atv Black flash и до там. Сега се го ресторнах с итунес с оригиналния му софт и не ми се изнервя пак, затова ще почакам дали няма да излезе друго. Някой с подобен проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "до там" ?

Ако вадиш щепсела или рестартирваш TV'то само го вадиш от tethered, както си го направил първият път( точка 4 и 5 ). Отнема 1 минута.

Аз инсталирах nitoTV през Terminal и се наложи да рестартирам от контакта, за да ми излезе в менюто, но ако си спомням добре за atv flash не ми се е налагало.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, всичко си беше на 6, работеше си безпроблем. След атв флаш, просто заби. Опитвах какво ли не, и точка 4и 5 и от 1 до 5 поне 30 пъти. Накрая чист рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих някои промени и джейла работи 100%. Правих го няколко пъти от 0 и всичко е OK освен този "проблем", но се оправя както е посочено в един от следващите постове.

EDIT: Сега ще вдигна къстъма някъде:

Не е много стока къстъма(oот Expert Mode), но работи. Определено е по-добър правен на Simple Mode.

http://www.megaupload.com/?d=PHU1Q93Y

@toni6600 опитай да инсталираш първо nitoTV(и рестaртирай) през Terminal ако може би имаш проблеми с aTV Flash.

В случай, че инсталираш първо аTV Flash няма да видиш никакви промени освен да ти трепне екрана или ако имаш промени екрана ти замръзва и трябва да рестартираш AppleTV`то от контакта. Ако всичко е наред слагай nitoTV от менюто и Restart Lowtide.

пп. А пускаш ли Home Sharing и AirPlay ?? Мисля са нужни активирани за инсталирването на aTV Flash.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някой би ли бил така добър да пробва seas0npass. За момента ми е невъзможно.

http://blog.firecore.com/3675

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става за около 10 мин джейла, без проблеми всичко е ок. Но като инсталирам ATV flash и пак забива на ябълката, не мога да си обясня защо направо подлудявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко, което е нужно за инсталирването на AtvFlash ти е наред не би трябвало да имаш проблеми. Можеш да го видиш в Support'а на FireCore. Също с купено AtvFlash, за да изключиш възможността на евентуални проблеми с "лоши" копия.

А като го джейлнеш връзваш ли се веднага SSH, за да се увериш, че всичко е ОК ? Преди да инсталираш AtvFlash имам впредвид. AtvFlash го инсталирваш без да е пъхнат USB кабела в компа нали ? Казвам за всеки случай де.

При успешен джейл не би трябвало да имаш никакви проблеми с AtvFlash. Единствено в случаят, че трябва да го изкараш от tethered.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен стана от третия път - има бЪгове явно - Seas0nPass

1. - Опит за рестор с доста грешки(1604, 21). След като продължи да дава тези грешки му боднах чист рестор.

2. - Рестор от първия път без никакви проблеми но след tethered boot няма WiFi. Десет рестарта и WiFi - НЕ дойде :( Отново чист рестор.

3. - Рестор от първия опит без бъгове и с работещо WiFi. aTV Flash се инсталира без проблем и сега бачка за страх :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така, винаги като сложа Аtv flash, забива след това.

Всичко ми е закупено и редовно нямам кофти копия или нещо подобно. Ти как го изкарваш от tethered, по какъв начин го правиш да не би да бъркам там нещо. Преди всичко си беше ок, толкова неща сложиш преди.

Единствено в случаят, че трябва да го изкараш от tethered.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последният джеил на FireCore не съм го пробвал, защото нямам комповете и не се знае кога ще ги имам.

Иначе да запали AppleTV след рестарт, което е в първият пост си работи 110%. Никакви проблеми.

Повтаряш 6 и 7. Нужно е да си в DFU и да си го вкарал с дистанционното. Когато натискаш Меню и Надолу и горе долу като му дойде времето да ги пуснеш, лампичката на AppleTV започва да премигва много бързо, пускаш двете копчета, натискаш Меню и Плей и след като отброиш секундите, лампичката отново започва да мига много бързо. Аз поне ги пускам 2 секунди след като започне да мига. От тук нататък не вадиш щепсела от контакта въобще.

Някой път забелязвах, че веднага след инсталирването на AtvFlash се показва менюто в дясно, но е нужен рестарт. След рестарта правиш същото, както след рестора и си пали.

@Aveliky ако Cistom'а е свестен горе долу, нормално iTunes не дава грешки, но някой път след 3-4 поредни рестора започва да ги дава и го мамех като спирах iTunes мисля беше и вадех и пъхах кабела на AppleTV'то - нещо такова, но не си спомням точно. Та искам да кажа, че в случаят се "лъже" лесно.

Проблемът с WiFi все ми се струва, че е от "лош" Custom, понеже по едно време бях направил доста с най различни неща вътре, само за проба и поне 20 пъти ми излиза това с WiFi. Както казваш оправия няма. Спомням си първият път го обикалях това AppleTV половин час и се чудех къде ми е WiFi'я. Може и да е нещо свързано със зле влизане в DFU, но ми се струва, че е от къстъмите.

Поради малоумното инсталирване на Plex, ресторвах много пъти и забелязах, че с PwnageTool/SimpleMode никoга няма проблеми с WiFi. Може и да е случаност де.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...