Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тест за бързина и ефективност на програмите за форматиране


Melir

Recommended Posts

Има много програми за правене на филми, но нека всеки каже коя програма използва, с каква бързина работи (за колко време горе-долу форматира един филм) и дали се справя добре със задачата си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично след много опити се спрях на iPodME. Рендерира с превъзходно качество, като същевременно прави невероятно малки по размер файлове сравнено с други подобни програми. В този случай мисля, че времето за рендериране не е от значение - а и на кого му е нужно. Основните настройки са за бързина на конвертиране и качество, като едното е за сметка на другото. Един филм от 90 минути примерно го обръща за около два часа и половина, като качеството е перфектно, а размера в повечето случаи е под 350 МБ. Програмата не се нуждае от инсталиране, работи с почти всякакви формати и има възможност да се заредят голям брой файлове за рендериране. Аз вечер я зареждам с 5-6 филма и на сутринта са готови. Вгражда и субтитри, като за целта те трябва само да са в папката, в която е и филма и другото изискване е да са във формат .srt. Като заключение ще кажа, че едва ли ще я заменя за друга - просто нямам какво повече да желая от подобно приложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Media Coder iPhone Edition според мен е най-добрия конвертор, интегрира сама субтитрите като преди първото конвертиране е хубаво да се настроят а именно плъзгача за големината им да е една идея преди средата (може да дадете цяла папка примерно сериал да я конвертне ,ако имената на субовете съвпадат с видео файла,ще си ги избира сама), шрифт Arial Bold (True type) има го във всеки Windows и език на субовете RUS;След това запазете настроиките,като натиснете Файл горе в ляво и Запазете настоящите настроики.Intel Core 2 Duo се справя за толкова време колкото е и филма (х264 кодека е доста тежък) ,т.е ако сте с по бърз процесор ще става за по малко време. Като битреит на видеото слагам 768 кб ,а аудиото 160 кб,крайния продукт е с около 30-50% по малък от оригинала

......с каква бързина работи (за колко време горе-долу форматира един филм) и дали се справя добре със задачата си.

Отговора е,че една и съща програма ще работи различно,на две различни машини :lol:

Задаваш въпрос,който опира не само до софтуер,а и до хардуер :Wink:

Или казано,ако използваме една и съща програма.И един и същ входящ файл.То съм убеден ,че моята машина ще се справи с наполовина от времето на твоята.Или обратното :rolleyes:

Лично,Аз държа на качеството и минимална загуба от изходния формат.Затова и използвам програмата на максималните ресурси,който позволява за гладко плейване на iPhone.Времетраенето на конвертирането е в зависимост от входящия файл.Един и същи филм под различни енкодинги (DVD.Xvid.Blu-Ray) се конвертира за различно време.От голямо значение е и наличноста на добър и мощен процесор и достатъчно RAM :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...