Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade на baseband 06.15.00


emco83

Recommended Posts

Ванка, ънлок със САМ(с който работи добре, като ФО) и ти си играеш за ънлок с ултрасноу? Що си правите сам живота сложен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Grievous не става :( Направих костъм със sn0wbreeze-v2.9.6, активирах го с картата към която е заключен после го отключих с ultrasn0w 1.2.7 и след това опит за даунгрейд с redsn0w_win_0.9.14b1 , но .... пак греда ! Три пъти едно и също правя и трите пъти ми показва в About 06.15 .... :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен не се получава и с 3гс и с едно 3г , правя даунгрейда и телефона като изгрее дава сърчинг и това е , бейзбанда си стой на 6.15. На 3гс-а му правих кастъм рефлашнах с него но после пак не стана, интересното е , че след като му направих даунгрейда и беше с кастъм 5.1.1 , реших да му флашна оригиналния 5.1.1 и той се флашна без никаква грешка, от край до край , но като изгря бейзбанда пак беше 6.15 и телефона показваше сърчинг. С 3г-то по същия начин , ресторнах го след даунгрейда с 3.1.3 и си се ресторна без никаква грешка. Как да го тълкувам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещата се получиха перфектно и вече на 3GS има качен 5.1.1 с 05.13.04.

Ако искате да свалите ББ 05.16.** просто изберете опция от редсноу да ви постави АйПад ББ. Тогава телефона става 06.15.**. Тогава отново с редсной се прави доунгрейд на ББ на 05.13.04. Тогава вече е ясно с къстъм инсталирахме 5.1.1 и всичко е супер.

Благодарности на pe6o666.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един 3GS който е с 6.15, като успях да го отключа фабрично през t-mobile website.. защото му е изтекла гаранцията. Сега телефона е с 6.15, ФО и при ресторване с оригинален firm се активира нормално (както е нормално за всеки ФО). Опитвам да го сваля на нормалния за телефона baseband, след изчакването на процесите на redsn0w телефона стартира с 6.15 и не намира мрежа. Проверявам го и чрез iTools, отново 6.15.. Инсталирам отново 6.15 и се появява обхват (без ultrasn0w).

Виждам, че опитвате custom firms, но това по скоро е за ФЗ моделите. Аз също го пробвах няколко пъти, но не ми се получава...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж си съобщението ;)

На Ванката телефона е баси своенравния :)

Не сваля бейза и това е...

Борим го още...май му се пише път насам :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iOS, като флашнеш оригинален, прецакваш 06.15. Върни оригинален 4.1, флашни 06.15 отново и после сваляй надолу. Имам едно леко подозрение, че проблемите са с телефони, които идват фабрично с 05.15 и 05.16. Може би при тях даунгрейдът е невъзможен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че ще разкараш 6.15, не прави телефона ти ФО! И занапред продължаваш с къстъми. Онова ръководство е за тези, на които и след понижаването, продължава да им изписва 6.15.

Напротив.За това и при селектването с редсноу се избира Оригинален фирмуер.

Dev-team blog : This gives you the best of both worlds: ultrasn0w compatibility and a normal iPhone baseband with full GPS and the ability to use stock IPSWs again.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

aretoula, нищо лично ама не си в час. Четеш не каквото е, а каквото ти се иска - има разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пише в ръководството, какво повече?

П.П. Даже и в това което си цитирал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има няква разлика в 3гс-ите и по-точно в NOR чипа(флаша на ББ ако не се лъжа ) . Някой щял да им прати един такъв за тест, за да оправят схемата ! Чакат го на 28-ми !

Update #2:There’s a subset of 3GS iPhones that won’t take the downgrade. We now understand wh!y (they use a slightly different NOR chip), and should be receiving a loaner of such a phone on Thursday the 28th. After we have one in hand we’ll tweak the redsn0w payload to handle that variation too
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааа значи повредата НЕ е била в моя телевизор :) "NOR" - Няма Оправия Работата хаахахах . Чакаме бета 2 ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя, че при мен нещата се оправиха мигновено.

Телефонът е 3G ФЗ с качен 4.2.1 с по-стара версия на redsnow и многострадалния ipad baseband.

Бях се приготвил психически за ресторвания, бекъпи, триене, преинсталиране и т.н., но просто пуснах новата версия на redsnow, подадох му сток ipsw 4.2.1, отметнах чавката за понижаване на бейзбанда и след операциите и рестарта, телефонът си беше със смъкнат бейзбанд, всичко в себе си запазено и най-вече с работещ GPS. Тествах го с изключен нет на балкона и намери сигнал безпогрешно, с Google Maps показва само кварталната карта (явно кеширана) и пулсира кръгчето, а с iGo My Way си показва и координати и надморска височина и всичко.

Хиляди благодарности на всички, допринесли за тази тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте с 3гс съм направих работите които се изискваха ,вкарах телефона в дфу моде и тъкмо ще започва процеса и redswnow ми изписа: The connected device doesnt support untenthered options ? Такова нещо не бях срещал досега

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повтори операцията от начало 2-3 пъти. И при мен го изписа един път но после продължи ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...