Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

е-books


neronas

Recommended Posts

това наистина ме обнадеждава, че скро ще се подобрят тези програми и ще заприлича съвсем на истинско. иначе звучат добре тези аудио книги на neronas. мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
WithOutBody, кое не разбра по-точно? Човека е дал линк към сайта на програмата. Ето ти отново цялото му мнение.
Много отдавна ползвам Stanza. С десктоп приложението, приемащо много формати, може да се отворят едновременно много файлове и да се share-нат по Wi-Fi. С програмата на телефона е-книгите се свалят.

Stanza е безплатна.

Влизаш във въпросния сайт, намираш секция "десктоп", след това "Download Stanza for Windows", теглиш на компютъра, инсталираш, преди това си инсталирал-безплатно от АппСторе, приложението на телефона си, правиш конекция между компютъра и телефона чрез WiFi и прехвърляш необходимите ти текстови файлове! Явно те мързи да се поразръчкаш, та ето ти и линк за сваляне на програмата за компютъра ти. [download:ogc6pmd6]http://www.lexcycle.com/download-windows[/download:ogc6pmd6]

Без WiFi,може ли да се качват необходимите файлове?

Успях да си смъкна една онлайн книга на БГ език,но май няма кирилица,понеже ми излизат йероглифи?! Или самият шрифт не подържа кирилица.Пробвах и други от вградените шрифтове,но й те нямат.Ако някой знае нещо ще се радвам да помогне.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да разбера дали има програма като textreader в която просто да си копираш книжките без да ти тряабва нет и дали скоро ще има textreader за 3.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От всичко, което съм разгледал, накрая си купих за $5 ShortBook. Плюс calibre за конвертиране на книгите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Calibre е безплатно, но ако имаш възможност направи дарение на разработчика. Наистина страхотна прогрма. Аз имам електронна книга на Сони и ползвам само Calibre. Страшно съм доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Ето ви аудио-книга направена с TextAloud, за проба:

http://itunes.apple.com/linkmaker/

http://itunes.apple.com/linkmaker/

http://itunes.apple.com/linkmaker/

Може ли първата част да се качи някъде, защото линка не работи?

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето един метод за качване на e-books за Stаnza в iPhone без наличието на WiFi.

Необходимо е:

1. Да инсталирате на компютъра си iPhone Explorer от тук http://www.iphone-explorer.com/.

2. Да запазите книгите във формат .epub (Stanza Desktop).

[youtube:3dw5700b]http://www.youtube.com/watch?v=AgcKlAkljC4[/youtube:3dw5700b]

На записа при избор на Root Directory преди натискане на бутона Edit вече стои /var/mobile/Media/DCIM/Stanza, защото бях пробвал метода.

При вас трябва първоначално да пише "/var/mobile/Media/DCIM/"--?--

Препоръчвам ви преди качване на книгите да си настроите Book Info в Stanza.

Източник: http://www.lexcycle.com/node/1660

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

9H.jpg

Свали

Фондацията на Айзък Азимов

Способни ли сме да предвидим бъдещето използвайки математически методи? Всемогъща ли е науката? Има ли място религията в бъдещето? Kакви ще бъдат човешките взаимоотношения след 25 000 години? И кой ще наследи човешката раса в края на крайщата

В серия от романи, Айзък Азимов се опитва да отговори на тези въпроси.

В поредица от седем книги, Азимов по един изключително увлекателен начин разказва за един бъдещ период на човешката история обхващащ около 500 години. Период в който Човечеството се измерва в квадрилиони (милион милиарди) и обитава около 25 милиона планети на галактиката. Обединени в Галактическа империя, която е на върха си хората дори не си и помислят, че един ден Империята ще започне да се разпада. Само един човек осъзнава това, но с помощта на разработен от неговия екип математически модел решава да намали последствията от това разпадане.

Книгите засягат и много други интересни теми – Що е Човечество ? каква е ролята на отделния човек? Кои са признаците на застоя? Как наука и политика си взаимодействат? Как могат да се предвиждат и манипулират емоциите на цели планети ?

Първи том на Фондацията съдържа книгите:

Прелюдия към Фондацията: Oписваща как се заражда самата идея за проекта психоистория

Битка за Фондацията: Oписваща поставянето на основите на самата Фондация

Фондация: Описваща как Фондацията се справя с предизвикателствата които възникват пред нея

Фондация и империя: Описваща как новата Фондация постепенно започва да се намества на мястото на старата Империя

Втори том на Фондацията включва книгите:

Втора фондация: Развитието на човешката история е тръгнало по път, който въобще не е бил предвиденв пъровначалния план на Хари Селдън. Как да бъде върнато в началното русло е основна задача на Втората Фондация. А да открие къде се намира Втората Фондация и да я унищожи е задача на Първата Фондация.

Острието на Фондацията: Всички в Първата Фондация са убедени, че Втората Фондация е открита и унищожена. Само един човек надарен с рядката дарба винаги да открива правилното решение и действие, не вярва в това. Заради тези си възгледи съветник Тривайз е принуден да напусне Терминус и заедно с учения Янов Пелорат да тръгнат да търсят Единствената планета, планетата от която е тръгнало човечеството. Земята.

Фондация и Земя: Съветникът Голан Тривайз и Янов Пелорат, заедно с присъединилата се към тях геянка Блис, поемат отново в търсенето на Земята.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

От всички реадъри които съм ползвал и на Palm PDA и ipod-а ми в мо мента този си заслужава най-много.

Интересното беше, че никой не го е обяснил както трябва и имаше чудене за 10тина минути преди да се оправя : )

Накратко в стъпки как да си четем книги свалени локално на компютъра :

1. Инсталирете Stanzna от AppStore-a (безплатно)

2. Сваляте програмата от този адрес http://www.lexcycle.com/download-windows

3. Инсталирате я ( заедно с добавката Бонжур )

4. Отваряте файла който искате да си качите на ipod/iphone-a с програмата която туко що инсталирахте

5. В програмата отидете на Tools>Enable Sharing

6. Пускате си Stanza от ipod/iphone-a

7. Цъквате на бутона Shared Books ( естествено трябва компютъра и устройството да са в една мрежа и вече да сте си влезли в нея )

8. Избирате си компютъра, избирате си книга

9. Програмата на компютъра ви пита дали да позволите да се изтегли книгата - позволявате му

10. Приятно четене : )

Книгите които чета принципно ги намирам тук - http://www.chitanka.info . Доста пълна библиотека, макар да липсват една две от моите любими ( не ги качват ... ахх )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, а ако искам да си кача 20 книги наведнъж как става, някой беше писал че можело обаче не става по описания начин малко по-нагоре в темата. Също така книгите се качват на телефона без заглавие и трябва да си ги преименуваш ръчно,за една не е проблем но за повече ще хванеш тендовагенит :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, а ако искам да си кача 20 книги наведнъж как става, някой беше писал че можело обаче не става по описания начин малко по-нагоре в темата. Също така книгите се качват на телефона без заглавие и трябва да си ги преименуваш ръчно,за една не е проблем но за повече ще хванеш тендовагенит :lol:

Относно имената и авторите: Като отвориш книгата през Stanza Desktop от менютата - изглед/Book info

95493413.jpg

Относно броя на книгите: След като си отворил първата книга от Stanza Desktop - file/open и отваряш всичките книги без да затваряш предните. По този начин ще можеш да ги свалиш наведнъж.

img0104.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От всички реадъри които съм ползвал и на Palm PDA и ipod-а ми в мо мента този си заслужава най-много.

Интересното беше, че никой не го е обяснил както трябва и имаше чудене за 10тина минути преди да се оправя : )

Накратко в стъпки как да си четем книги свалени локално на компютъра :

1. Инсталирете Stanzna от AppStore-a (безплатно)

2. Сваляте програмата от този адрес http://www.lexcycle.com/download-windows

3. Инсталирате я ( заедно с добавката Бонжур )

4. Отваряте файла който искате да си качите на ipod/iphone-a с програмата която туко що инсталирахте

5. В програмата отидете на Tools>Enable Sharing

6. Пускате си Stanza от ipod/iphone-a

7. Цъквате на бутона Shared Books ( естествено трябва компютъра и устройството да са в една мрежа и вече да сте си влезли в нея )

8. Избирате си компютъра, избирате си книга

9. Програмата на компютъра ви пита дали да позволите да се изтегли книгата - позволявате му

10. Приятно четене : )

Книгите които чета принципно ги намирам тук - http://www.chitanka.info . Доста пълна библиотека, макар да липсват една две от моите любими ( не ги качват ... ахх )

извинявам се за тъпия въпрос,но не разбирам как компютъра и телефона ми да станат в една мрежа... Имам предвид как да свържа компютъра и iPhone си т.е. те са свързани с iTunes ,но до колко разбрах от прочетеното трябва да са свързани по друг начин...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си чувал нещо за свързаност в една мрежа (напр. през wifi).....? Кой ти говори за връзка през iTunes ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

;) За любителите на софистицираната БГ литература:

Животът на слънчогледите... Сборник разкази

:smileyflower: Жертвалите 1.20 лв за покупка имат личната огромна благодарност на Кака. :flowers:

Свали

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Всички читалки пробвах. Спрял съм се на Easy Txt Reader (2.2 е към момента). Аз си я купих, иначе мисля че я има в аппуло.

Всичко си има. Отваря текстови файлове без никакво конвертиране + най-важното за мене - има си мини статус бар, който се вижда постоянно с информация за прогреса на книгата, батерията и часовник. Можеш да си скролираш както по страници така и подобно на Bookshelf без да се налага да превключваш разни режими. Bookshelf изобщо не се справяше със страниците. Има и авто скролиране. Абе всичко от споменатите програми в едно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето моите книги в .epub формат. http://dox.bg/files/dw?a=297d2f8248

Можете да ги свалите направо на телефона си през Stanza. Get Book/Shared - Edit/Add Book Source/Web Page. URL-линка който съм дал. Получава се нещо като онлайн каталот. Приятно четене.

П.П. Мисля от време на време да добавям по някой автор.

Редактирано от borisb
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

сложих я, но не мога да намеря български книги, т.е. преведени на български

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами направи си труда да потърсиш и почетеш темите, ще се изненадаш... Може и да откриеш, пък току–виж даже и какво е главни букви, че и правила на форума също..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линка не работи, дори и на компа не става. Трябва от линка да си ги зваля на компа и тогава от програмата да посоча къде се намират на компа. Адски бавно е. Няма ли как да дадеш работещ линк, т.е. такъв за който няма да иска въвеждане на код. Предполагам и това пречи на програмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специално заради теб тествах линка от поста преди твоя, ако него си имал предвид – работи си перфектно. Естествено, че трябва да ги дръпнеш на компа първо, там е цяла колекция книги, няма линкове на книги една по една, че да ги дърпаш през приложението на телефона директно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ги сваляш от програмата (може и една по една), но трябва да влезеш в поддиректориите (цъкаш върху e-book в DOX.bg). А преди това докато добавяш Book Source задължително трябва да избереш Web Page (а не Catalog). Малко по-късно ще добавя шотове.

11111b.th.png

img0257k.png

Редактирано от borisb
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...