Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

е-books


neronas

Recommended Posts

Чак днес забелязах, че книгите в Stanza могат да се качват и през iTunes. Не знам дали е само от версията на iTunes(9.2) или има заначение и OS 4 на тел. За момента Stanza ми допада повече като възможности(спрямо iBooks), като единственото, което не ми харесваше до сега, беше липсата на точно тази възможност за синхронизация. Всъщност, синхронизция не е необходима. Свързва се тел. към компютъра, drag & drop на файловете в съответния прозорец в iTunes и книгите се download-ват автоматично.

2262665t.jpg

В Stanza има настройка за трансвер през iTunes.

2262774f.jpg

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали се е намерил начин как да се качват книги в iBooks директно в телефона/таблета без да се използва iTunes?

Иначе Читанката след малоумните действия на ГДБОП се премести на

http://chitanka.gdbop.com/index.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече могат да се качват книгите на Stanza директно по кабел. Копират се във var/mobile/Aplications/Stanza/Documents.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Stanza с нов ъпдейт: 3.0.3

Поддържа iPhone 4 retina display

Multi-tasking

отваря .pdf файлове от Mail или Safari

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един проблем с ibooks.Синхронизирах книгите с itunes и ми изчезнаха от ipoda.Също като тегля книги от bookstora зарежда и като се напълни правоъгълничето и не ми дава да ги отворя.Някой има ли идея от какво може да е това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
http://chitanka.info отново е на линия. Вече е добавена възможност книгите да се свалят в epub формат. През safari намирате желаната книга и кликвате върху линка epub. Отваря се бутон "отвори в Stanza". Кликвате в-у него и книгата се сваля в Stanza
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същото става и през браузъра на Станца.Не е нужно да се влиза през Сафари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се! Но на мен през safari ми е по-удобно, защото сменям само името на автора. През stanza трябва да преименувам и заглавието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, извинявам се, че тук задавам въпрос, който е свързан с електронна книга но не е за iPhone. Имам електронна книга на диск, като отворя файла да го чета, маркирам целия текст за да си го копирам и следователно принтирам, но не мога. Мисля, че файла е защитен, има ли програма, която да ми отвори книгата и да мога да си я принтирам на хартия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е диска, какво е разширението на файла, с какво го отваряш за да го копираш и"следователно принтираш" - изобщо какво питаш?

ПП: И тук ли е мястото на въпросите ти ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Файла е с разширение (Application .exe) Диска се казва " Практическо ръководство за брокера на недвижимо имущество.

Редактирано от turganay
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ти отваряш .exe файл и се мъчиш "да го принтираш" - това ми е мноооого интересно и би ми се искало да го видя.

Що не вземеш да попрочетеш малко(не само във форума) ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да принтираш текста като снимка . Windows 7 си има вграден инструмент - "Snipping Tool". Правиш снимка на тази част от екрана, върху която е текста. Друг е въпроса, че ако текста е много голям е бая играчка да правиш шотове, но пък ти си знаеш дали си струва. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

chayanne - не само във Windows 7. Има си клавиш "Print Screen", има си ABBYY (напр.) и пр.Да не говорим, че зад въпросното exe има друг файл с данните.... - хайде да не вдигаме излишно нивото и то в тема, която...

Аз млъквам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви все пак, и аз така си помислих да направя както казва chayanne, но е много голям текста, просто исках да го копирам на хартия за да не се занимават да го четат постоянно с компютър. Пак се извинявам за неподходящата тема тук, но като знам всички тук във форума колко са добри и винаги са помагали, реших да се обърна към вас.

Редактирано от turganay
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си - начини много. Просто му дадох съвет на първо време. Видях, че е с windows 7 и snipping tool му е под ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стивън Кинг е добро попадение. Ако те интересува нещо конкретно в неговата област, там съм аз :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря... Може би и някой автор на приключенско-завъртяни романи :tooth: ... Ако някой е чел нещо сностно напоследък - "приключенско-фантастично-драматично-трилър" да каже ...

Засега почвам автора от Шамана - благодаря за което!

Това е точно каквото търсиш. Чети ги по години на издаване, зашото тази най-горе е дефакто последната. Не, че са много свързани, де. Ще ти харесат определено, особено по-новите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Случайно някой да има трилогията на Стиг Ларшон "Милениум" ?

Благодаря Ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама там май ще е на английски, а аз все още не съм напреднал толкова много :)

Ако някой може да я направи във .epub формат и на БГ ще съм му адски благодарен.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А те издавани ли са на български, че нещо не мога да ги намеря? Или очакваш някой тук да вземе да ги преведе набързо? Иначе филмите по книгата са страхотни. Тях ги има със субтитри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...