Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple пуска нов персонален миникомпютър - iPad


TeDDy

Recommended Posts

Онлайн-лайф свърши преди малко, може би в тюба след малко ще я има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка очакванията за "iPhone на стероиди" се оправдаха напълно. Разочарован съм, очаквах, че поне това устройство ще поддържа flash player и SD карти... но не би.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубав е, неможе да се отрече, но по мое мнение ако имам пари за него, бих изчакал няколко месеца и бих си взел отново iPhone. Просто ми е малко безмислено да дам горе долу същите пари за нещо по-голямо със същите функции. Може би в бъдеще, ще му се добави това онова в новите модели, както стана с iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В приложението Engadget за iPhone пише, че iPad върви под iPhone OS 3.2. Това е интересно, защото таблета излиза след 2 месеца и тогава именно можем да видим новата версия и за iPhone. Не е 4.0, но все пак е нещо. Нямам търпение да дойде новата версия! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това ще се продава като топъл хляб.

И не защото е революционно, а защото чичко Джобс си знае работата:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм разочарован. Айпада е по-близо до айфон и айпод а не до макбук. Със затворената айфонска ос.

И дори УСБ не му цъкнаха. Нещо... безсмислено стой. Не можем да отречем че програмите изглеждат доста добре и с приятен интерфейс.

Но ми е интересно - уърд, офис дали ше има? А и другото отново DivX няма HD също не може да пуска.

Като цяло ако имаш много пари и си в америка ок вземи си го...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има 30 пинов конектор, към който посредством донгъл може да се закача usb , sd, камера и т.н.

Има съществена разлика от iphone и iPod. Приложенията от последните две могат да работят на iPad, но за iPad си има специализирани приложения, които имат съвсем различен интерфейс и много по-големи възможности. Що се касае до офис приложения има iWork, а предполагам ще излязат и други пълноценни офис приложения. На мен лично много ми допада, а след като се хакне ще се правят чудеса с него :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много изтъни играта Ябълка-та. Не ми дава нито една причина да сменя нетбук с айПад. Новият продукт се явява като един клиентски хардуер, не мога например да синхронизирам айФон с него, нито да ползвам USB периферни у-ва или външен монитор. Много изпипан и далеч не евтин персонален терминал за покупки във вече 3 онлайн магазина. Жалко.

П.П.: адаптори от 30 - пиновия конектор за периферия ми звучат като "побългаряване", обидно малко. Хората са се помъчили да ограничат приложенията на продукта, а ние да му праснеме една муфа и няколко Т - конектора... ще заприлича на чешма от циганския квартал.

Редактирано от Чичко-Жичко
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да се хакне, пак няма да е пълноценен както ако беше с МАК ОС, Все ще си остане затворената ОС като на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, нищо де...като не ви харесва таман ще си спестите някой лев :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Engadget са имали възможността да тестват устройството, има и видео, на което се вижда, че диплея си е магнит за мазнотийки, което не е усобено приятно според мен.

Ето го видеотo с първи впечатления от новия iPad. http://www.viddler.com/explore/engadget/videos/1057/284.366

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво сте очаквали да излезе? Може би някой quad процесор, RAM 4GB DDR3, 500 HDD, 4-ри USB-та, 5 мега пиксела камера и DVD на цена под 2000$. Не мислите ли, че всеки бизнесмен който носи лаптоп, за да си върши работа ще предпочете да си вземе iPad-a. Я ми кажете по-добра алтернатива за човек който ползва лаптопа си за работа(Интернет, офис, поща и разни презентации). Целта на Apple беше да изкара на пазара не-конкурентна машина по размери, производителност, по-трайна батерия, удобство и цена. Според мен те успяха, както винаги :) Аз ще си го взема, като излезе, за да спестя носенето на macbook-a(който е огромен в сравнение с iPad) нон-стоп с мен заради нуждата да съм онлайн, когато е необходимо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPad-а си е позициониран перфектно на пазара. Според мен целта не е клиента де се чуди дали да си купи MacBook/iPhone или iPad, а да избира между Kindle или iPad. Съвсем спокойно мога да си представя как си седя на дивана и си разглеждам форума с това "екранче" в ръце, чета книга а когато не ми е в ръцете просто действа като фоторамка. Разбира се, който предпочита Windows7, Service Pack 38, Build 23856.445 може да продължи да си го използва без проблеми :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото тъпо нещо е липсата на мултитаскинг, но да се надяваме, че в ОС4.0 най-сетне ще го пуснат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, това просто си е перфектно. Който има излишни 1000лв просто да не се замисля. В комбинация с подходящ data план си е перфектно... да си браузваш и играеш на някоя игрица ако често пътуваш или по принцип в по-голямата част от деня не си вкъщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видно е, че преобладават разочарованите... Да видим издъниха ли се наистина Apple :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да...

За какъв бизнес девайс, за какъв аналог вместо лаптоп за бизнесмени говорим с тая ОС ...я стига

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти явно би предпочел да си носиш 17-ката за да си прочетеш мейла, провериш сайта, презентираш някой имот, да покажеш или преправиш някой договор.... Хахха аз бих предпочел iPad, но няма смисъл да се спори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

17-ка не но 12-ка да.

И много ми е интересно с тоя моно-таскинг, без периферия и заключена ОС какво ще го правиш тоя поправен договор? ни да принтираш ни нищо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12-ка с 2-3 часа батерия(ако не пускаш видео и wifi) и малко по-тежък. iWork за какво е? Принтера с теб ли си го носиш? Точка по-въпроса, не исках да защитавам продукта на Apple а изказах мнението си. За мен е идеален, но след като за теб не е, просто го подмини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко официално видео

http://www.youtube.com/watch?v=UNnBlMB3L84

Редактирано от naidenoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината и на мен ми харесва идеята за iPad-a, колкото и да се бъзикам че е на стероиди и други подобни, мисля че ще сдобия един такъв, има доста варианти за приложение ( сега не се сещам кои :) ) , но въпреки всичко съм твърдо "за" идеята че не е лошо да го имам :)

П.П. Четене на книги и зяпане на някой филм си заслужава, пък и детето като се роди да свиква на мултитъч, че като поотрасне сигурно ще пуснат 30 инчов и ще му е по лесно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда ми ненужно пособие лично за мен. Но за някой бизнесмен може да се види добро, както и за повечето американци, които пътуват постоянно. Може би iPad-a се доближава много повече до Kindle на Amazon, но той е много повече от това. Затова си мисля, че Джобс се е прицелил и тази таргет група. Не знам дали ще бъде успешен този проект, но защо си мисля, че ще претърпи провал с този ход. Дано да не съм прав и успеят да го превърнат в печеливша марка, както с iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично много ми допада новото устройство , в момента в който се появи ще си го взема. Единственото нещо което му липсва са камера и GPS , но и без тези екстри пак си е един чудесен продукт който ще бъде продаван успешно. Някой има ли представа кога се очаква да се появи в търговската мрежа на Apple?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...