Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple пуска нов персонален миникомпютър - iPad


TeDDy

Recommended Posts

Location

  • Wi-Fi
  • Digital compass
  • Assisted GPS (Wi-Fi + 3G model)
  • Cellular (Wi-Fi + 3G model)

3G версията има GPS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение: епъл се мерят в клиентите, ползващи e-book reader-и и лаптопи за развлечение, и малки по обем бизнес дела&комуникация. Този продукт е заместител на двете у-ва, а и да не забравяме че епъл вече имат иззключителни права за разпространение на електронни книги от амазон. Ще се продава добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobilebulgaria.com/tests/view.php?id=110 - това е почти същото (да не казвам че е и с по-добри характеристики) и е със win7, което значи че можеш да качваш каквото ти душа иска и откъдето иска. А и цената му... Предполагам че тук таблета на Епъл ще е поне 1200-1300 минимум) лева, като се сложи ДДС, мито, транспорт и печалба. Но все пак - това е Епъл :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но да не забравяме, че Jay Freeman и GeoHot не стоят със скръстени ръце...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото нещо което му липсва са камера и GPS , но и без тези екстри пак си е един чудесен продукт който ще бъде продаван успешно.

Явно ще има външни камери които се връзват чрез Dock порта, тъй като в симулатора на iPad в SDK-то има бутон Take Photo.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иде реч за Apple Keynote January 2010. Отново онлайн стрийминг. Защо бе хора ? Не всички сме с бърз интернет. Всяка година имам този проблем. Вече съм сменил 4 интернет доставчика и все още не мога да гледам нормално (понякога дори при Low Quality) .

И все пак след кратко лутане из iTunes го намерих за сваляне. Файлът е 1.05GB , но все пак са се досетили да го качат. След още 72 минути ще го гледам...

Редактирано от d3s7r0y3r
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPad Camera Connection Kit

The Camera Connection Kit gives you two ways to import photos and videos from a digital camera. The Camera Connector lets you import your photos and videos to iPad using the camera’s USB cable. Or you can use the SD Card Reader to import photos and videos directly from the camera’s SD card.

usb_connectors_20100127.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E-book reader ползва технология E-Ink и си изглежда 1:1 с книга. Няма подсветка и не натоварва очите. От 2 години ползвам такава на Сони. Според мен е убийство за очите да четеш книги на LCD. Аз съм разочарован от това "нещо" на Епъл. Със сигурност няма да си го купя. Някой беше написал по-назад, че Епъл ще се провалят с това устройство, ама дано да не било така. Докато всички болни фенове са загрижени за печалбите на Стив Джобс, дотогава на него няма да му пука какво продава. Аз пък им желая да се провалят и да вземат малко по-сериозно да приемат нещата, да инвестират повечко, а не да правят iPhone Maxi и да ми го пробутват като революция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, , не. Не е това идеята. Толкова би било да си го разнасяш и да имаш всичко винаги със себе си. Сега ще кажеш, ами то и с iPhone е така. На него може ли да четеш и гледаш филми толкова лесно колкото на това? Можеш да си слагаш документите, предполагам скоро ще започнат да разработват и апликации за нето. Не мисля, че има друго подобно, вярно, звучи като супер евтина идея, ама ако се замислиш ще видиш, че е много умно от страна на Епъл да пуснат подобно нещо.

Съмнявам се че на всички ще им е полезно, но определено ще има хора, които много ще улесни.

AppStore става нещо изключително. Определено Епъл имат стил :)

Редактирано от LordIahnia
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитата беше излишен, ама както и да е. Да, можеш да го разнасяш за филми, снимки, книги(макар, че за книгите смятам, че очите ще се изморяват) и за бърза редакция на някой документ и това е. Като изключим филмите и книгите си остава iPhone Maxi(не че на телефона пак немога да гледам филми и да чета книги, просто после очите ще са изморени най-вероятно). Лично мое мнение, неискам да засягам никого.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в допълнение да кажа, че ако сега функционалноста му е почти като на един iPhone, то това може да се промени след излизането на специално написаните за него приложения. Да почакаме и да видим.

От pe6o666 :clap 2:

Редактирано от pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е убийство за очите да четеш книги на LCD.

Дали ще се взираш десет часа във facebook или ще четеш книга... няма значение с какво съдържание ще си убиеш очите. Пък и Стийв Джобс казва, че този охранен iPod е правилното устройство за четене на книги, на кого ще повярват американците - на него или на някакви си доктори, дето дори не са хирурзи. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де как може 3gs-a и версията на ipad-a с 3г да са горе долу на една и съща цена

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кое те притеснява това, че не са свалили цената на iPhone 3GS или това, че на iPad-а му е ниска цената? Ако очакваш да свалят цената на 3GS, няма да стане близките 3-4 месеца, но ако искаш да се вдигне цената на iPad-a, само кажи и ще пишем жалба до Apple, че цената е много ниска и трябва да се вдигне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А,нищо таков няма.Просто се учидих че са го пуснали на такава цена след като 3гс-а се продава добре.Май гледат как да блазнят повече хората ;) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затворената iPhone OS и AppStore дават възможност да се намали пиратството и успешно да продават както големи софтуерни компании, така и микро компании, та дори и сингъл изпълнители. Това е един успешно реализиран бизнес модел, в който всички девелопери са доволни и щастливи, потребителите като нас също, а най-хепи е чичко Джобс, който лапа 30% от всички продажби, Като добавим и още толкова от абонаментните планове на мобилните оператори....Дай Боже всекиму.

В момента за iPhone OS вероятно има повече приложения, отколкото за Mac OS X.

Тепърва за iPad ще се напишат много специализирани приложения и неминуемо ще става все по-актуален и желан.

Що се касае до LCD дисплея - няма никакъв проблем за очите. Нашето поколение преживя мощното електромагнитно облъчване на мигащите на 60 херца CRT монитори, та тази ли IPS технология ще го гътне?!;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobilebulgaria.com/tests/view.php?id=110 - това е почти същото (да не казвам че е и с по-добри характеристики) и е със win7, което значи че можеш да качваш каквото ти душа иска и откъдето иска. А и цената му... Предполагам че тук таблета на Епъл ще е поне 1200-1300 минимум) лева, като се сложи ДДС, мито, транспорт и печалба. Но все пак - това е Епъл ;)

Изобщо не мога да разбера как можеш да сравняваш двете или Windows 7 с MAC OS. Лично аз след като 10 години се мъчих с всякакви отрочета на Бил, от две години с Мас и няма земна сила която да ме върне на Windows. Лично аз смятам че съвсем тенденциозно това което пускат на пазара е с ограничени възможности, както стана с Iphona. Показаха нещо ново на пазара, другите почнаха да ги гонят а те с всеки следващ модел ни пускаха по някоя нова екстра. Понеже съм много запален по всякакви джаджи и през ръцете са ми минали десетки GSM-ми и доста лаптопи откакто преминахме в къщи на Apple страстта ми умря, защото не мога да намеря нещо което да ми грабне душата и да похарча пари. С удоволствие ще си взема защото това, както и другите продукти, не са просто устройства те са бижута.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с vencislav и го подкрепям на 100 % . Наистина няма такава сила , която да ме върне windows 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина си е поредното бижу на Apple. Ще се измислят много яки приложения за него и ще бъде голямо забавление. Сигурен съм, че ще трябва да се направи и отделен раздел в форума за iPad, защото много хора ще си го вземат и ще започнат въпросите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега трябва и фотошоп за iPad-a и току виж минали Wacom и Cintiq по хубост и качество, хаха :D Но, надали ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами с жената вече решихме, че ще вземем поне едно. Устройството е супер и пасва идеално в продуктовата линия на Apple. Много правилно го позиционират между MacBook и iPhone, не между РС и iPhone. За човека с РС мислене това нещо е ненужно лъскаво. То е рекламен трик, целящ да ни откъсне от прекрасния свят на чудодейния Windows7. (да бе да!) Така, че чакайте iPad-a да се провали, ама се съмнявам, че ще дочакате. Чичко Балмър така чакаше да са провали iPhone щото бил много скъп и никой нямало да плаща такива пари за телефон. Друг път.

Според мен по-важната новина, която се пропуска е, че Apple са разработили процесора сами. Това означава, че не след дълго ще кажат "Чао" на Intel и ще затворят отново продуктовата си линия. А всички, които са пробвали вчера iPad след презентацията казват едно и също: "Супер бърз". :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-важната новина, която се пропуска е, че Apple са разработили процесора сами.

Дали?:D

Една от най-интересните новини около представянето на таблета iPad е свързана с неговия процесор, който според Apple е разработен от компанията. Разбира се, основна заслуга за създаването му има компанията P.A. Semi, която беше придобита преди време от Apple.

Оказва се, че A4 не е само процесор, както беше представен от Стив Джобс, или по-точно процесорът в чипа няма нищо общо с Apple или P.A. Semi. По данни на сайта Bright Side Of News, A4 представлява интегрирана система (System-on-a-Chip), която интегрира в един чип основен многоядрен процесор ARM Cortex-A9 MPCore, който е същият като този в Nvidia Tegra и Qualcomm Snapdragon, с графична система от серията ARM Mali 50 и други компоненти като контролер на паметта, подобно на платформата Moorestown на Intel, която вече видяхме в смартфон на LG.

сорс:Mobilebulgaria

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...