Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

IGO My Way Europe Edition


Severus

Recommended Posts

Успрях да подкарам SpeedCams, но когато наближи някоя, приложението се лагва ужасно.

IMG_0107.PNG[/attachment:1n63shdv]

Бъгчето със звука си го има и тук както в Igo8-- ако изключите звука на клавишите и на мацката от програмата телефона ви вече няма звук и неможете да чуете като ви звъни телефона, дори и да сте излезнали от програмата телефона си остава без звук и си пропускате повикванията ако нямате вибрация като пичове.

А тук има всичко но е на руски форума за WM е. трябва и регистрация но ако нещо не намирате кажете имам доста от картите. http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=78209

И при мен се появи проблема със звъненето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой дали има като моя проблем, а именно, че гласа на мацката е хипер мега слаб? Трябва да имаш кучешки слух, за да я чужаш :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които искат да си активират SpeedCams:

SpeedcamUpdates.spud.zip[/attachment:3bwz7hod]

Ъплоадвате SpeedcamUpdates.spud в /private/var/mobile/Applications/295C1705-C0D5-41CA-83EE-0314BA92269A/Library/Caches/content/speedcam/

ПС: 295C1705-C0D5-41CA-83EE-0314BA92269A при вас ще е различно

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви и гласовете на Невена, Камен и Богомил:

Свали

xvpdl.png

Поставяте съдържанието на архива във var/mobile/Applications/4FA42F08-9FDE-4DAC-B73C-0C4A70D29454/iGO_Myway.app/content/voice като цифрите в червено при вас ще са други.

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам как да си кача ръчно картата на Дания,защото сега съм само с карта на България?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

speedcam

Задават ли се права на тази папка?Защото аз нямам такава и си я направих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам как да си кача ръчно картата на Дания,защото сега съм само с карта на България?
От линковете към другия форум, които дадох си сваляш картата на Дания. Разархивираш и я копираш в content/map и си готов.

П.С. Не е необходимо преименуването на карти, пои и т.н. За програмата е важно разширението и съдържанието на файловете, както и да се намират в правилните папки.

GPower

Относно папката speedcams това което ще напиша е от опита ми с WM версията на програмзта, предполагам, че тук е аналогично. В папката се поставя txt файл с позициите на камерите, типовете им и т.н. При пускане на програмата тя създава на база на тоя файл своя база speedcam.spdb с който от тук нататък работи. Така че правата на папката трябва да са такива, че програмата да може да пише във файловете вътре в нея.

Отново повтарям, това е от опита ми с WM версията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен днес ми се случи нещо странно и пак се въртях като въртоглаво куче из един квартал, мъчейки се да стигна до един оглед на апартамент. Накрая опрях до това да питам хората и стигнах. Постоянно нямаше сигнал, картата се въртеше на място... първоначално пък като пуснах приложението и 30 минути не ми даваше сигнал, та се мъчех да замажа това и да намеря мястото сам по памет, от това, което бях видял в бгмапс преди това. Не знам защо така, но дано се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам как да си кача ръчно картата на Дания,защото сега съм само с карта на България?
От линковете към другия форум, които дадох си сваляш картата на Дания. Разархивираш и я копираш в content/map и си готов.

П.С. Не е необходимо преименуването на карти, пои и т.н. За програмата е важно разширението и съдържанието на файловете, както и да се намират в правилните папки.

GPower

Относно папката speedcams това което ще напиша е от опита ми с WM версията на програмзта, предполагам, че тук е аналогично. В папката се поставя txt файл с позициите на камерите, типовете им и т.н. При пускане на програмата тя създава на база на тоя файл своя база speedcam.spdb с който от тук нататък работи. Така че правата на папката трябва да са такива, че програмата да може да пише във файловете вътре в нея.

Отново повтарям, това е от опита ми с WM версията.

Пробвах,но не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря още веднъж.

До момента не съм успял да пусна работеща версия- пстояанно гърми.Ще си играя повече в края на седмицата. В момента свалям картите- разбира се че щте се обадя за резултата но ще бъде в края на седмицата.

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

трябва ли нещо да редактирам картите, защото свалих от линка който ми даде пробвах да кача картата и под нея ми пише Inactive map, докато на другите не е така, след това истрих на Romania картата и преименувах тази но пак така, как да го направя да работи моля помогнете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо едно голямо БЛАГОДАРЯ за навигацията, а и за големите усилия, които някой хора хвърлят, за да бъде форума на това ниво!

Аз имам 2 въпроса, които може би са "тъпи", но никак никак не намерих решение:

1. Моят адрес е от типа "кнартал, блок" нямам име на улицата пред блока... Например "Хиподрума, бл. 8" и няма начин да го въведа и да се прибера до нас :) - някой знае ли как се търсят квартали, защото по дифолт са САМО улици. Като задам с координати и ми изкарва най близките блокове, но не мога да го накарам да търси.

2. При гласовата навигация, гласът единствено ме предупреждава за превишена скорост :) има ли начин да го включа, за да ме напътства - например "карайте 200 метра направо и после завийте в дясно..." и т.н.

Може ли някой, ако знае да каже какво да правя - благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Блоковете се търсят като POI.

2. Това е бъг. Дай му default settings и мини пак през настройките и ще се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Brego, само че при iPhone не конвертира txt файла, а трябва да сложиш готов SpeedcamUpdates.spud за да го чете. Ако можеш да направиш един SpeedcamUpdates.spud с последните камери от poiplaza ще съм ти много благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Brego, само че при iPhone не конвертира txt файла, а трябва да сложиш готов SpeedcamUpdates.spud за да го чете. Ако можеш да направиш един SpeedcamUpdates.spud с последните камери от poiplaza ще съм ти много благодарен.

ОК, колега, разбрах...мисля че и в WM Амиго-то имаше подобен проблем. Както и да е....

Тук http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=20939 може да намирате последния вариант на базата данни с камерите за БГ. Гаранция над 100% че това е първоизточника на базата данни за камерите в БГ и че poiplaza ползва това като източник за своята база.

Периодично там излиза нова версия с добавени или редактирани камери. Съответно, колегата публикува и генериран spud файл.

Ето и един направен от мен от последната версия No52: http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=qyimhrofzp

Marty

Ако въпроса ти е "Как мога да редактирам картата?" - Не можеш!

Картите се правят със специален софтуер, след което се компилират и реално са невъзможни за редактиране (или поне за сега). Съществуват сайтове на фирмите производители, където с обратна връзка от клиента могат да се репортва за грешки и неточности:

- за карти на Teleatlas - http://mapinsight.teleatlas.com/mapfeedback/index.php

- за карти на TopMap - http://www.topmap.com/index.php?q=en/ma ... page=login

- за Navteq за сега не съм срещал сайт за репортване на промени.

но, реални промени се получават малко бавничко....а и не всяка репортвана промяна се въвежда (според мен).

Stinkle

Трябва да става!!! Теглиш от тук, нали? http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=27215

Пробвай това: http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=9pfvs3i4c2 - от Teleatlas

или това: http://www.rapidspread.com/file.jsp?id=45zbnjm2av - от Navteq

разархивираш и поставяш в content/map

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го spud файла от poiplaza.

Свали

Едно предложение само! Може ли да пробвате дали от този txt файл Свали няма да се генерира все пак spdb файлче?! :)

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Блоковете се търсят като POI.

2. Това е бъг. Дай му default settings и мини пак през настройките и ще се оправи.

Страхотен си! Благодаря!!! Задължен съм ти!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да добавим кастъм POI:

Досега открих 2 начина:

Вариант 1:

Едитва се файла user.upoi, който се намира в /var/mobile/Applications/8C8CA6F0-6F85-46D4-86C3-7A0B8ED0220A/Library/Preferences (при вас оцветеното в червено е различно), по следния начин:

29|Group|Name||40.654232|23.342323|_BUL||||1000|Sofia|Ulica||Description|+359212123441|

31|@Favourites|TE||48.856638|2.342438|_FRA||||75001|Paris, 1er Arrondissement|Place Dauphine||||

Както виждате 29 е номера подред на POI-то (трябва да е поредно нечетно число), следва име на група, самото име, после са координатите, страната, накрая са пощенски код, град, улица, описанието и телефонния номер. Празните места между делителите | са все за нещо, но още незнам за какво, но е важно да са точен брой както е дадено в примера. Ето и цял пример на user.upoi:

----

1|Carrefour|Carrefour||40.5787|22.97382|||||||||GR-Thessaloniki||

3|Carrefour|Carrefour||40.67939|22.95701|||||||||GR-Thessaloniki||

5|Carrefour|Carrefour||40.64739|22.9202|||||||||GR-Thessaloniki||

7|Ikea|Ikea||40.54974|22.98442|||||||||GR-Thessaloniki||

9|Jumbo|Jumbo||40.64096|22.91834|||||||||GR-Thessaloniki||

11|Lidl|Lidl||40.60815|22.98988|||||||||GR-Thessaloniki-Malakopi||

13|@Favourites|TE||48.856638|2.342438|_FRA||||75001|Paris, 1er Arrondissement|Place Dauphine||||

@My POI

----

Вариант 2:

Отивате в /var/mobile/Applications/8C8CA6F0-6F85-46D4-86C3-7A0B8ED0220A/Library/Caches/content

Създавате папка userdata, след това в нея създавате папка poi.

Сваляте си пои-та от poiplazza например за iGo8 (kml). Ъплоудвате ги в /var/mobile/Applications/8C8CA6F0-6F85-46D4-86C3-7A0B8ED0220A/Library/Caches/content/userdata/poi. След това сменяте правата навсякъде да са 755 и owner-а на mobile.

Използвайки Putty или Terminal, командите за по-горе написаното след логване са:

cd /var/mobile/Applications/8C8CA6F0-6F85-46D4-86C3-7A0B8ED0220A/Library/Caches/content/userdata/poi

mkdir userdata

mkdir userdata/poi

'ъплодвате свалените .kml файлове - winscp, ifunbox etc.'

chmod -R 755 userdata/

chown -R mobile:mobile userdata/

Стартирате програмата, може да се забави при стартиране, защото чете добавените пои файлове и си създава служебни такива със същото име но различно разширение.

Плюсове и минуси:

Вариант 1:

Набиването на ръка е доста трудоемко, затова аз ползвам https://poi.ashus.net/.

Ако Групата е @Favourites пои-тата отиват в предпочитани (Favourites), ако е друго се появява в категориите, но картинката е като на Favourites.

Вариант 2:

Добавянето на пои файлове - .kml трябва да се прави наведнъж, защото при добавянето ново .kml програмата забива - варианта е да се изтрият всички файлове различни от .kml създадени в ..../userdata/poi и тогава да се пусне програмата.

Пои-тата се появяват в категории и се листват без проблем, но при търсене по име не се появяват.

П.С. Ако ви забие програмата или ви изхвърли повече от 1 път, изтрийте всичко в .../userdata/poi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали има значение, дали сме сложили IGO България от първия линк или IGO Europe цялата? Аз съм с първата, пробвах вече 5 карти от форума на IGO и не ги разпознава. Teleatlas, Navteq, права им задавах, не ще и не ще. Само базовата карта, която изтеглих, я разчита (доколкото виждам от настойките).

PS: Взех картите от IGO Europe, копирах ги в папката на IGO bulgaria и работят безотказно. Тия карти от IGO форума нещо не пожелаха да тръгнат. Ако някой има същия проблем да си тегли пълната версия и да трие това което не му е нужно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...