Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

IGO My Way Europe Edition


Severus

Recommended Posts

-2.jpg[/attachment:1sul7xt7]

По този начин го сложих в моята кола. Обдухва се непрекъснато и телефонът направо е леден.

Купих си и захранване Brlkin Micro Auto Charger. За 20 минути ми зареди 10 процента отгоре. Супер съм доволен и от решението за обдухване, и от зарядното. :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ mupo Моя грешка, не е умишлена, извинявам се.Иначе спокойно знам, че е с главна буква.

@ Anthony Не че не вярвам, просто един приятел е с Garmin и от Костинброд се показва само главният път, а Воуляк го има с уличките и т.н.

Просто ми беше странно.Благодаря и на двамата за отговорите. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По този начин го сложих в моята кола. Обдухва се непрекъснато и телефонът направо е леден.

Купих си и захранване Brlkin Micro Auto Charger. За 20 минути ми зареди 10 процента отгоре. Супер съм доволен и от решението за обдухване, и от зарядното. :)

Пробва ли го на дълъг път ? Аз имам зареждачка кола 500 mAh и когато карам около 8 часа телефонът умира, а при тръгване е на 100%, иначе когато не работи игото или някоя от другите навигации, зарежда батерията доста бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо мерси на Aveliki, второ казвате че картата е много подробна а моето село му вади само една улица, село Равда. Мога ли както на garmin mobile да сложа някаде на картата една точка и после да отида до тази точка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може разбира се, натисни меню, крайна цел и задаваш град, улица, номер и потегляш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а някаква идея защо такова важно нещо го няма, като се накълва няма да мога да се прибера + това между равда и несебър забелязвам някво село което не съществува. Чакам ъпдейт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А това на някой да му се е случввало? Untitled.jpg[/attachment:lc8y77uf]Тази гъсеница от ляво ме преследваше през целия път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По този начин го сложих в моята кола. Обдухва се непрекъснато и телефонът направо е леден.

Купих си и захранване Brlkin Micro Auto Charger. За 20 минути ми зареди 10 процента отгоре. Супер съм доволен и от решението за обдухване, и от зарядното. ;)

Пробва ли го на дълъг път ? Аз имам зареждачка кола 500 mAh и когато карам около 8 часа телефонът умира, а при тръгване е на 100%, иначе когато не работи игото или някоя от другите навигации, зарежда батерията доста бързо.

Колега, аз имах същия проблем, даже мойто зарядно беше 1000 mAh, но батерията падаше. Извода е, че всички са китайски боклуци и надписа няма никакво значение. Купуваш си хубаво зарядно за кола - Griffin или Belkin и забравяш. Има ги в ebay, тук в София - Мултирама или Плесио. Лично аз си взех модела U51 Griffin PowerJolt Dual USB Car Charger, защото ми трябват и двете USB-та. Даже и хубав кабел получаваш :). Съжалявам за офтопика, но като знам колко нерви изхабих и аз за тези зарядни за кола .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефонът като прегрее и спира да се зарежда. Така че, прегрял ли е, и да го държите на зареждачката, и да не го държите - файда няма. Батерията рано или късно ще ви падне.

Просто не трябва да го държите на пряка слънчева светлина, както и е желателно да се обдухва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А това на някой да му се е случввало? Untitled.jpg[/attachment:284y37eb]Тази гъсеница от ляво ме преследваше през целия път.

Ако си в Pedestrian режим дава това: фикс на GPS през определено време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже много си харесвам 2г-то и си го ползвам и за музика и радио в колата,реших че е крайно време и за навигация да го ползвам,качих му iGO направих си кабел по това описание

cabletoholux.jpg

свалих си от сидиа gpsserial, платих 2.5 евро за лиценз(ако си купите готов кабел от фирмата производител,лиценза е включен) , за да мога да ползвам външен gps приемник.

Резултата е кофти, iGo не сработва като хората с външен приемник, позиционира ме и започва през две секунди да си търси GPS сигнал и върти картата във всички посоки, с две думи не става с iGo на 2г с външен приемник, явно има някакъв проблем който може и да се изчисти след ъпдейт. За сравнение Sygic на 2г с външен приемник работи идеално и отгоре,дори по -добре от на 3г.

Пиша това, защото има доста хора, които имат 2г и според мен, биха желали да ползват навигация.

П.П. Кабела в оригинален вид струва 16 $ + около 4 долара мисля за доставка до БГ- http://store.igpsd.com/products/iphone-gps-cable, ако някой си направи кабела сам, лиценза се плаща тук- http://store.xwaves.net/?inc=products&id=6 на мен лично ми струва 6 лева и десет минути занимание, а приемника трябва да е Holux, на снимката са описани и моделите които сработват, ако някой реши да пробва и има нужда от помощ, да пише , ще се радвам да помогна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Изчакай новата версия. Действително iGo понякога има проблем с GPS-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох, че при закупуването му (200$), ще върви заедно със стойката, която е и зарядно за кола.

http://www.youtube.com/watch?v=YskygegTjAU

Да не избягаме от темата де... :mrgreen:

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм TomTom на Windows Mobile и с лека ръка мога да кажа,че е страхотна навигация,но няма подробни карти за България.Миналата година я ползвах два месеца във Флорида и бях много доволен от картите както и бързото позициониране на старото ми HTC TOUCH PRO :lol: .За България се надявам IGO със следващият си Update да изгладят нещата .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.electricpig.co.uk/2009/08/06 ... app-store/

Това някой пробва ли го ?

ЕДИТ: Само за UK e, сега разгледах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да-а-а, Блажени са вярващите ! (че iGo е най-добрата нави-програма).

Ако горецитираната информация се реализира (ТомТом за iPhone) всички интересуващи се сериозно от навигация ще разберат защо ТомТом е пазарния лидер в Европа и то с двуцифрена преднина пред следващия, (не е iGo). От друга страна пък е похвално, че iGo e сред първите, която прави версия за iPhone. Не че са й точни картите, но все пак: Търсят място под слънцето с нещо ново. Браво !

Пожелавам на всички тук час по-скоро да опитат картите за България на Томтом, Навигон, Гармин, Навител (а и самите програми, разбира се). Тогава ще имат далеч по-всеобхватно (и меродавно) мнение за това кой какъв е и какво може и как натоварва потребителския мозък (докато шофира например, или пък докато се опитва да открие/настрои нещо).

Аз засега ще изчакам появата на друга нави - програма.

Ти какъв се явяваш в случая? Някакъв бог-експерт? Поне да си беше направил трудът да научиш, че например Navigon има отдавна за Iphone. Няма по-ужасни карта на България от него. Едвам София покрива донякъде. iGO са единствените производители, за които съществува място, наречено Източна Европа и по-точно България. ТомТом е добра за западната част на континента. Не знам откъде цъфна като някакъв гуру за да просветиш нас, нещастниците, които не сме виждали свястна навигация в живота си. Лично аз обявих Гармин-а си за продажба след появата на iGO.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този ще ми е стане основен любимец във форума. Очаквам с нетърпение втория му пост. Първият му определено е 9 от 10. :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като видиш как му завършва потребителското име и можеш да разбереш за коя "кауза" се бори и от коя "секта" идва :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не съм пристрастен към iGO. За пръв път в живота си го ползвам. Винаги съм имал Гармин и то устройства от тях, а не пиратски софтуер като теб. Ползвам навигиции от времето когато си бил малко момче, а с ТомТом преговарях за дистрибуция в Германия преди 5 години, но се отказах, тъй като нямаха карта за България и нямаха намерение да правят скоро. Моя съвет е да си седиш по Windows mobile форумите и де не се занимаваш с нас, глупавите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за какво спорите?

НЯМА карта на ТомТом, НЯМА карта на Гармин.

Производителите са: TeleAtlas, NavTeq и различни местни фирми.

Досега iGO е първия софтуер с който аз боравя, и за който има ВСИЧКИ карти: и на едните, и на другите, че дори и на третите!!!

Колкото до програмата като такава, съгласен съм че има какво да се изкусурява по нея, но да не забравяме,

че това е версия 1.0. Ще стане...

:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, относно точката около стрелкичката - Да, това е реалната позиция, която програмата изчислява на база на сигналите от сателитите.

Относно фразата при преизчисляване на маршрута, а и доста други опции - те се дефинират в sys.txt. Някои полезни неща по него може да прочетете тук: http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=28337 искам отново да споменя, че там е писано и тествано за WM версията на програмата, но мисля че принципа им на действие е аналогичен.

Относно неточностите в картата и неправилното рутиране - при Вас за сега е единствено картата за БГ на MMCN (за съжаление, разбирам от Вас, че картите от линка, който Ви дадох по-рано не тръгват на iPhone версията - въпреки, че малко лично аз се съмнявам, че не вървят - щом се виждат в списъка, значи програмата ги разпознава), която е по-не добра (не казвам лоша) от тази на ТА. Самия аз до скоро ползвах основно MMCN картата, но от няколко седмици съм с ТА картата и се оказва, че е в пъти по-добра. Така, че по повод по-доброто рутиране - насочете се да успеете да подкарате картите от линка, който бях пуснал преди няколко дена или да си осигурите карта на ТА за БГ.

Относно AlexPPC - той е лудо влюбен в ТТ фен (по-скоро е анти iGO фен), на който му е трудно (невъзможно) да мине на "по-шарена" програмка "за прости американци, радващи се на шаренкото", неправещ разлика между програма и карта "....Аз пък не съм я изтрил откакто ме накара да "завия" по тунела под НДК, при положение, че съм отгоре (на Витошка), но просто не я ползвам....".....но, това в последния абзац е вече в графата offtopic :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих опит да сложа карта на TA, но без успех.

IMG_0023.jpg[/attachment:173byr5o]

Опитах да преименувам файла, но пак нямаше успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това омесване на двата форума взе да става леко досадно. А и резултати от него, никакви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих опит да сложа карта на TA, но без успех.

IMG_0023.jpg[/attachment:1xxrtz6g]

Опитах да преименувам файла, но пак нямаше успех.

Мдаааа, доста убедително.....

Странно!

Едно последно за сега предположение и по-скоро въпрос: А другата карта на БГ намира ли се в този момент в папката content/maps? Ако да, пробвай отново след преименуването на разширението на MMCN картата.

Програмата е напавена така, че да работи само с една карта за държава (по-новата от наличните). А картата на MMCN е по-нова като дата от ТА-картата. Така че, съботирай обръщането на програмата към MMCN картата чрез смяна на разширението (fbl_ например) и да видим какъв щее резултатът след това относно TA.

П.С. Името на картата няма значение за програмата, тя гледа разширението и съдържанието. А имената ги правя такива, за да носят максимална информация за датата си....

PP. Съжалявам за offtopic-а, породен от и за "експерта". Не се сдържах.... Човек някой път не устоява... :) Няма да се повтори!!!!

Edit: За съжаление май предположението ми относно картите не е вярно. Пробвах сега на Амигото с две карти и вижда единствено по-новата....няма го това съобщение за неактивна карта. Хм...може би става въпрос за лицензи с тия карти :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...