Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 2G Firmware 3.0


Adamov

Въпрос

Колеги, въпреки, че няма джейлбрейк, искам да кажа, че това 3.0 се държи направо страхотно за бета версия. Абсолютно всичко ми се запази с изключение разбира се на Cydia и приложенията. Телефона е активиран, ънлока си стои от преди. Абе с 2 думи напълно функциониращ и без да е джейлбрейкнат.

IMG_0002.PNGIMG_0004.PNGIMG_0005.PNGIMG_0006.PNGIMG_0007.PNGIMG_0008.PNGIMG_0009.PNGIMG_0010.PNGIMG_0011.PNGIMG_0012.PNGIMG_0013.PNGIMG_0014.PNGIMG_0015.PNGIMG_0016.PNGIMG_0017.PNGIMG_0018.PNGIMG_0019.PNGIMG_0020.PNGIMG_0021.PNGIMG_0022.PNG

А ето какво е новото (ако все още не сте разбрали) в новия фирмуер за iPhone - 3.0

Push Notifications

Apple обявиха, че имат готов Push за 3.0 и които щял да запази живота на батерията, и да увеличи производителноста й. Новата технология е оптимизирана за мобилни мрежи. Background процесите не са пренебрегнати поради факта, че сериозно изтощават батерията.

Копиране и Поставяне

Copy и paste най-накрая ще се появят и за неджейлнати iPhone-и. С 2 две думи - два пъти натискане върху дума я селектира и се появяват балоните за копиране и поставяне. При продължително натискане можете да селектирате пасажи от текс. Също така можете да копирате снимка и да я поставите в новия майл, който мислите да напишете. Умно нали :)

Клавиатура в landscape режим

Apple направиха така, че клавиатурата да е в landscape режим за всички приложения включително Mail и SMS.

MMS (Messages App)

Новото Messages приложение вече може да препраща и да трие индивидуални съобщения или множество такива. Поддържа също така и MMS. Може без проблем да получавате и изпращате снимки, контакти (използвайки стандарта - vCard), аудио файлове и местонахождения.

MMS няма да бъде поддържано от първото поколение iPhone.

CalDAV

CalDAV, е стандарт, който позволява на потребителите достъп до отдалечен сървър. iPhone вече ще поддържа .ics подпис и ще позволява споделяне през услуги като Google и Yahoo.

Stocks

Stocks приложението вече ви показва и новини (в долната част на екрана). За повече подробности моля, допитайте се до приложението в landscape режим.

Разширено търсене

Функцията за търсене вече е добавена и в приложения като Calendar, iPod, Notes и Mail.

Spotlight

Ако слайднете с пръст наляво, вместо обикновенното надясно, ще видите новото поле за търсене. Ако решите да търсите нещо Spotlight ще прерови телефона за вас. Първо през Contacts след което Applications, iPod Library, Notes, Emails, и Calendar.

Bluetooth A2DP

Stereo Bluetooth A2DP поддръжка е включена в новия фирмуер. (И както винаги - няма да бъде налична за първо поколение iPhone).

Гласови бележки

Напълно нови приложение, което използва вградения или вънщен микрофон за запис на гласови бележки. След като сте записали бележката можете да изрежете част от нея (или да не режете, разбира се) и да я изпратите през email или MMS.

In-App Purchases

In-App purchases позолява на разработчиците да таксуват потребителите за програмите си. пример: купуване на индивидуално ниво или друг пакет от опции. Нещата се отнасят за вече закупена програма или игра.

Peer to Peer свързаност

Използвайки Bonjour технологията, iPhone може да се свързва към други устройства и iPhone-и, които позлват едно и също приложение. IP връзка се създава чрез Bluetooth и устройствата могат да взаимодействат заедно.

Maps

Google Maps може да се вгражда и в приложенията. Core location може да се изпозлва и за направления стъпак по стъпка; въпреки това обаче, трябва да разполагате със собствена карта.

Свързаност на различни аксесоари

Благодарение на 3.0, разработчиците на аксесоари могат да вграждат разлини приложения в устройствата си, които да взаимодействат директно с хардуера на iPhone.

Допълнителни опции

- Notes Sync

- Audio/Video tags

- Live Streaming

- Shake to Shuffle

- Wi-Fi Auto Login

- LDAP

- iTunes Account Creation

- YouTube ratings, subscriptions, accounts and encrypted profiles.

- Anti-Philshing

- Call Log

- Parental Controls

- Media Scrubber

- OTA profiles

- VPN on demand

- Languages

- Auto-fills

При FW 3.0 се забелязва и следната нова опция във iTunes (при мен последния ъпдейт от сайта).

Възможност за криптиране (защитаване с парoла) на бекъпа, който сте направили

itunes.png

Линк за сваляне на iPhone 2G Firmware 3.0

Начин на инсталиране:

1. Задължително трябва да имате 2 неща:

- направен бекъп на телефона

- джейлбрейкнат, отключен и активиран iPhone 2G FW 2.2 или 2.2.1

2. С натиснат Shift(Win)/Option(Mac) натискате върху Check for update (в никакъв случай НЕ натискайте Restore) и избирате фирмуера

3. След ъпдейта и последвалия рестарт ще имате активиран и отключен телефон, но не и брейкнат, като всичката информация ще си е на него.

А ето и как да си jailbreak-нете 3.0 бета 2 и да можете да слагате кракнати приложения от AppStore

Начин на връщане на предходен фирмуер:

1. Трябва да разполагате със следния софтуер:

- iPhone 2G FW 2.2 или 2.2.1

- QuickPWN 2.25

2. Вкарвате телефона в DFU режим, натискате и задържате Shift(Win)/Option(Mac) и избирате Restore, при което посочвате фирмуер 2.2/2.2.1 и ресторвате телефона

3. След края на процедурата и рестарта пускате QuickPWN и следвате стъпките.

4. Накрая след като програмата си свърши работата просто си върнете бекъпа на телефона.

Забележка: Инсталирате на ВАШ СОБСТВЕН РИСК!!!! BG iPhone Форумът и неговия екип не носи отговорност за евентуални проблеми при инсталирането на тази бета версия!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Answers 336
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • Adamov

    107

  • ThUnDeR

    25

  • iwantupdate

    22

  • TeDDy

    15

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Най-вероятно не си бил DFU режим при опита да слезнеш до 2.2.1. За това така ти показва 1611. И не пиши 100 поста за едно и също нещо. Това тука не е чат, а и има бутон ПРОМЕНИ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И сега последно като няма ли Bossprefs за бета 2 ? А и пуснаха ли вече mobileinstalation пач? Само тези две неща ме спират да качвам .. :|

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Еми като няма Bossprefs не ви ли се трупа голяма сметка вмометнта .. как си спирате EDGE ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми моя е спрян от картата. Така или иначе не го ползвам, за това кардинално решение :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще се радвам, ако някой е с бета1 и има mobileinstallation patch да ми го прати. Ако е намерил такъв за бета2 също ще се радвам да сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

аз даже и бетата не съм слагал,прочетох повечето поста и има доволни но и недоволни,е то винаги ще има такива за жалост има време до релиз на 3.0 ОС,и мисля да го почакам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Най-вероятно не си бил DFU режим при опита да слезнеш до 2.2.1. За това така ти показва 1611. И не пиши 100 поста за едно и също нещо. Това тука не е чат, а и има бутон ПРОМЕНИ!

Първо искам да се извинявам, че написах няколко коментара един след друг а не ползвах бурона промени :sad:

искам да попитам дали мога да го оправа телефона зада неми дава тази грешка 1611 и пак да го кача на 3.0бета2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Ще се радвам, ако някой е с бета1 и има mobileinstallation patch да ми го прати. Ако е намерил такъв за бета2 също ще се радвам да сподели.

Има някаква информация, че в repo-то http://www.iPhone.org.hk (Cydia) се е появил MobileInstallation Patch 3.0 beta 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Ще се радвам, ако някой е с бета1 и има mobileinstallation patch да ми го прати. Ако е намерил такъв за бета2 също ще се радвам да сподели.

Има някаква информация, че в repo-то http://www.iPhone.org.hk (Cydia) се е появил MobileInstallation Patch 3.0 beta 2

Да, ама на 3.0 Cydia крашва. Трябва файла да се намери от някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако не стане с www.iphone.org.hk, опитай с www.iphone.org т.е. без .hk :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега ще ме карате пак да се качвам до бета 2. Ще ме уморите вие ей. Направил съм сигурно 20 рестора до тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой пише, че пача за бета 1 го имало в това repo - http://iphone.org.hk/apt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хаха, никой не те кара. Питаш за MobileInstallation Patch за 3.0 beta 2 и ние казваме каквото знаем. :bravo:

Няма ли някой друг из форума с качена beta 2 да пробва преди Адамов да е направил поредната порция ъпдейт-рестор? :)

Edit: Съдейки по подписа на iwantupdate, той е с beta 2. :razz:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Хаха, никой не те кара. Питаш за MobileInstallation Patch за 3.0 beta 2 и ние казваме каквото знаем. :bravo:

Няма ли някой друг из форума с качена beta 2 да пробва преди Адамов да е направил поредната порция ъпдейт-рестор? :)

Edit: Съдейки по подписа на iwantupdate, той е с beta 2. :razz:

Бях допреди няколко дни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето още един sources за Cydia- http://stable.szifon.com/ в който се появиха MobileInstallation crack 3.0 beta 1/beta 2.Не съм ги пробвал дали работят щото не съм с 3.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абе престанете с тези безсмислени сорсове. Прочетете малко темата.

CYDIA КРАШВА НА 3.0, ТАКА ЧЕ СОРС ЗА НЕЯ Е НАПЪЛНО БЕЗПОЛЕЗЕН

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...