Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 2G Firmware 3.0


Adamov

Въпрос

Колеги, въпреки, че няма джейлбрейк, искам да кажа, че това 3.0 се държи направо страхотно за бета версия. Абсолютно всичко ми се запази с изключение разбира се на Cydia и приложенията. Телефона е активиран, ънлока си стои от преди. Абе с 2 думи напълно функциониращ и без да е джейлбрейкнат.

IMG_0002.PNGIMG_0004.PNGIMG_0005.PNGIMG_0006.PNGIMG_0007.PNGIMG_0008.PNGIMG_0009.PNGIMG_0010.PNGIMG_0011.PNGIMG_0012.PNGIMG_0013.PNGIMG_0014.PNGIMG_0015.PNGIMG_0016.PNGIMG_0017.PNGIMG_0018.PNGIMG_0019.PNGIMG_0020.PNGIMG_0021.PNGIMG_0022.PNG

А ето какво е новото (ако все още не сте разбрали) в новия фирмуер за iPhone - 3.0

Push Notifications

Apple обявиха, че имат готов Push за 3.0 и които щял да запази живота на батерията, и да увеличи производителноста й. Новата технология е оптимизирана за мобилни мрежи. Background процесите не са пренебрегнати поради факта, че сериозно изтощават батерията.

Копиране и Поставяне

Copy и paste най-накрая ще се появят и за неджейлнати iPhone-и. С 2 две думи - два пъти натискане върху дума я селектира и се появяват балоните за копиране и поставяне. При продължително натискане можете да селектирате пасажи от текс. Също така можете да копирате снимка и да я поставите в новия майл, който мислите да напишете. Умно нали :)

Клавиатура в landscape режим

Apple направиха така, че клавиатурата да е в landscape режим за всички приложения включително Mail и SMS.

MMS (Messages App)

Новото Messages приложение вече може да препраща и да трие индивидуални съобщения или множество такива. Поддържа също така и MMS. Може без проблем да получавате и изпращате снимки, контакти (използвайки стандарта - vCard), аудио файлове и местонахождения.

MMS няма да бъде поддържано от първото поколение iPhone.

CalDAV

CalDAV, е стандарт, който позволява на потребителите достъп до отдалечен сървър. iPhone вече ще поддържа .ics подпис и ще позволява споделяне през услуги като Google и Yahoo.

Stocks

Stocks приложението вече ви показва и новини (в долната част на екрана). За повече подробности моля, допитайте се до приложението в landscape режим.

Разширено търсене

Функцията за търсене вече е добавена и в приложения като Calendar, iPod, Notes и Mail.

Spotlight

Ако слайднете с пръст наляво, вместо обикновенното надясно, ще видите новото поле за търсене. Ако решите да търсите нещо Spotlight ще прерови телефона за вас. Първо през Contacts след което Applications, iPod Library, Notes, Emails, и Calendar.

Bluetooth A2DP

Stereo Bluetooth A2DP поддръжка е включена в новия фирмуер. (И както винаги - няма да бъде налична за първо поколение iPhone).

Гласови бележки

Напълно нови приложение, което използва вградения или вънщен микрофон за запис на гласови бележки. След като сте записали бележката можете да изрежете част от нея (или да не режете, разбира се) и да я изпратите през email или MMS.

In-App Purchases

In-App purchases позолява на разработчиците да таксуват потребителите за програмите си. пример: купуване на индивидуално ниво или друг пакет от опции. Нещата се отнасят за вече закупена програма или игра.

Peer to Peer свързаност

Използвайки Bonjour технологията, iPhone може да се свързва към други устройства и iPhone-и, които позлват едно и също приложение. IP връзка се създава чрез Bluetooth и устройствата могат да взаимодействат заедно.

Maps

Google Maps може да се вгражда и в приложенията. Core location може да се изпозлва и за направления стъпак по стъпка; въпреки това обаче, трябва да разполагате със собствена карта.

Свързаност на различни аксесоари

Благодарение на 3.0, разработчиците на аксесоари могат да вграждат разлини приложения в устройствата си, които да взаимодействат директно с хардуера на iPhone.

Допълнителни опции

- Notes Sync

- Audio/Video tags

- Live Streaming

- Shake to Shuffle

- Wi-Fi Auto Login

- LDAP

- iTunes Account Creation

- YouTube ratings, subscriptions, accounts and encrypted profiles.

- Anti-Philshing

- Call Log

- Parental Controls

- Media Scrubber

- OTA profiles

- VPN on demand

- Languages

- Auto-fills

При FW 3.0 се забелязва и следната нова опция във iTunes (при мен последния ъпдейт от сайта).

Възможност за криптиране (защитаване с парoла) на бекъпа, който сте направили

itunes.png

Линк за сваляне на iPhone 2G Firmware 3.0

Начин на инсталиране:

1. Задължително трябва да имате 2 неща:

- направен бекъп на телефона

- джейлбрейкнат, отключен и активиран iPhone 2G FW 2.2 или 2.2.1

2. С натиснат Shift(Win)/Option(Mac) натискате върху Check for update (в никакъв случай НЕ натискайте Restore) и избирате фирмуера

3. След ъпдейта и последвалия рестарт ще имате активиран и отключен телефон, но не и брейкнат, като всичката информация ще си е на него.

А ето и как да си jailbreak-нете 3.0 бета 2 и да можете да слагате кракнати приложения от AppStore

Начин на връщане на предходен фирмуер:

1. Трябва да разполагате със следния софтуер:

- iPhone 2G FW 2.2 или 2.2.1

- QuickPWN 2.25

2. Вкарвате телефона в DFU режим, натискате и задържате Shift(Win)/Option(Mac) и избирате Restore, при което посочвате фирмуер 2.2/2.2.1 и ресторвате телефона

3. След края на процедурата и рестарта пускате QuickPWN и следвате стъпките.

4. Накрая след като програмата си свърши работата просто си върнете бекъпа на телефона.

Забележка: Инсталирате на ВАШ СОБСТВЕН РИСК!!!! BG iPhone Форумът и неговия екип не носи отговорност за евентуални проблеми при инсталирането на тази бета версия!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Answers 336
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • Adamov

    107

  • ThUnDeR

    25

  • iwantupdate

    22

  • TeDDy

    15

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Ами някой може да реши да се жертва заради вас, да инсталира въпросния MobileInstallation patch 3.0, да влезе в телефона си, да копира въпросния файл и да ви го изпрати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Там е проблема, че не може да се иснталира. Дава грешка. А на 2.2.1 няма как да го инсталира без Cydia защото фирмуерите няма да съвпадат. Така че за момента не може да се направи нищо !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Със Cyder като свалям пачовете ми ги сваля като DEB файлове и не знам дали ще стане. :question: Може да пробвате!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой знае ли кога излиза Final версията на Firmware 3.0 че с тези бета версии нещо ме е страх да се захващам...? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Някой знае ли кога излиза Final версията на Firmware 3.0 че с тези бета версии нещо ме е страх да се захващам...? :)
Ми скоро ще е. Ей го къде е 8.06
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Някой знае ли кога излиза Final версията на Firmware 3.0 че с тези бета версии нещо ме е страх да се захващам...? :)
Ми скоро ще е. Ей го къде е 8.06
Мерси.. :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Очаквайте скоро ръководство, как да качвате кракнати приложения и игри на iPhone 2G 3.0 Beta2...

...или пък не :biggrin::biggrin: :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кракнати приложенията вече без проблем вървят на iPhone 2G 3.0 beta2. Само че докато не се появи VladTheImpaler, които откри начин това да става няма да се пуска информация :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

:biggrin::biggrin::lol:

VladTheImpaler мина и си замина (видях го аз)

"Нищо хубаво не става бързо!" (а какво ли му е хубавото на махмурлука тогава :question: )

Ще почакаме естествено (като са рядкост хора като него)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам следния проблем .. когато опитам да ъпдейтна от 2.2.1 до 3.0бета2

iTunes ми дава един и същ ерор всеки път " unknown error 14" и до там.. пробвах какво ли не рестор до 2.0.2 после до 2.1 до 2.2 от там пак 2.2.1 пробвам пак да кача 3.0 и пак дава същия ерор...Моля,помогнете! :redface:

П.С Аз съм със iPhone 2G!

И такаааа. След като опита за ъпдейт от 3.0 бета1 до 3.0 бета2 завърши с грешка 1604, процедурата, която последва бе следната:

1. DFU и рестор до 2.2.1

2. Джейлбрей, активиране и отключване с QuickPWN

3. Shift + Update до фирмуер 3.0 бета 2

4. Резултатът...

beta2.PNG

п.п. Ще го разгледам и ще кажа за евентуални промени.

карам по това описание

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има да. При тебе може и да сработи, въпреки че това няма никакво значение и качването първо на бета 1 после 2 не е от значение. Аз като бях с б1 и исках да мина на б2 ми даде грешка 1611, върнах до 2.2.1, качих направо б2 и нямаше грижи. Различно е. Просто ако искаш да си с 3.0 не се отказвай. Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Има да. При тебе може и да сработи, въпреки че това няма никакво значение и качването първо на бета 1 после 2 не е от значение. Аз като бях с б1 и исках да мина на б2 ми даде грешка 1611, върнах до 2.2.1, качих направо б2 и нямаше грижи. Различно е. Просто ако искаш да си с 3.0 не се отказвай. Успех!

Опитвам пробвам какво ли не може и проблема да е от компютъра ще пробам от друг пък дано стане :) ако може само да те помоля един линк да пуснеш за QuickPwn за бета1 :Wink:

Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След двудневния restore маратон, при който поставих личен рекорд (около две камари restore за 48 часа :lol: ), най-накрая стигнахме с Adamov (който за целта на ръководството ще наричаме Гертруда, която пък е сервитьорка с гърди, достатъчно големи, за да носят по четири халби от по два литра всяка) до рецептата, с която можете да забъркате коктейла Cracked Apps на iPhone 2G с качен 3.0 бета 2. А ето я и нея:

Необходимите съставки:

iPhone 2G със софтуер 2.2.1 - активиран, jailbreak-нат и отключен (Signed, Sealed, Delivered :Wink: )

Firmware 3.0 beta 2 за iPhone 2G

QuickPWN 3.0 beta 2 - Icy edition

QuickPWN 3.0 beta 2 - Cydia edition

Безплатно приложение от iTunes - примерно Remote, Facebook

Акаунт в xSellize

А ето и стъпките:

1. Свързвате телефона си с компютъра и, държейки натиснат Shift(Windows) / Option(Mac), избирате Check for Update. Не натискайте Restore! (Честно казано и аз не знам защо, но бъдете послушни и не го натискайте :) )

2. В появилия се прозорец изберете iPhone1,1_3.0_7A259g_Restore.ipsw файла.

3. Изчакайте го да се update-не. Тука е малко мазано :) При мен от всеки два опита, 1 все завършваше с някаква грешка - я 21, я 1611, я някоя съвсем друга. Не се притеснявайте :) Пригответе си пуканки, въоръжете се с търпение (или с нещо, върху което да си изкарвате нервите :biggrin: ) и направете отново restore до 2.2.1, отново го активирайте, jailbreak и отключете и пробвайте пак. Открих, че понякога, ако стоите на един крак с лице на север помага, но друг път челната стойка с ляв бъбрек на юг е по-успешна.

4. След като сте се схванали от различни пози по време на безбройните update-и, и най-накрая сте постигнали целта и сега гледате телефон с 3.0 бета 2, е време за първия jailbreak :) Стартирайте QuickPWN 3.0 beta 2 - Icy edition (той е по-малкия по размер от двата) и направете jailbreak-a.

5. Вече телефона ви има Icy и вие се усмихвате доволно, мислейки си че сте близо. Ами почти :) Сега стартирайте QuickPWN 3.0 beta 2 - Cydia edition (учудващо, той пък е по-големия от двата :biggrin: ) и направете нов jailbreak.

6. Сега имате и Cydia, която крашва като я пуснете :biggrin: Но това да не ви притеснява - тя не ни трябва :) Сега влезте в Icy, натиснете Sources -> Edit -> + -> Custom.. -> Add и въведете сорса на xSellize - http://apt.xsellize.com/user-pass/, където предполагам се досещате, че трябва да замените user и pass с потребителското ви име и парола. Ако не се сещате, продължете към следващата стъпка, и след това задавайте въпроси :biggrin: При някои този сорс не го приема - тогава пробвайте с този - http://apt.xsellize.com/.

7. Понеже Icy е леко (разбирайте твърде много) бъгав, след като добавите сорса, да не си помислите, че ще ви се появят програмите от него. Нееее.... Поне не и докато не направите към 324234 refresh-а на сорсовете, няколко рестарта на Icy и може би един два на телефона, и всичкото това докато обикаляте в кръг около огън, в който пък задължително трябва да има само сандалово дърво. Иначе не става. Да приемем, че някак си сте излъгали Icy, и той без да иска ви е заредил съдържанието на сорса. Тогава отивате в Categories, намирате X Apps (ако не го намирате, то продължавайте да обикаляте около огъня... ), избирате X-IPA и го инсталирате.

8. Сега е хубаво и да си синхронизирате телефона с iTunes, така че той да ви сложи безплатното приложение на телефона (може и да е повече от едно, но по-малко - не :) ).

9. Вече сте готови да пиратствате на воля :) Само трябва да сложите .ipa файловете на приложенията, които искате, в телефона в директорията /var/mobile/Library/Downloads/. След това стартирате X-IPA, отивате на Downloads и избирате Install. Честито! :woo:

П.С.: Тъй като приложенията са за 2.х, а това е 3.0, че на всичкото отгоре и бета, то някои приложения могат да имат малко проблеми от типа на артрит, шизофрения и др. подобни :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гертруда ще я скъсам. Влади, няма ли да пробваш на 3G как стават нещата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честно казано, не ми се рискува да остана без телефон до официалното излизане на 3.0 :Wink: Иначе за 3.0 си има и MobileInstallation Patch, с който, до колкото прочетох, може да се синхронизира телефона с iTunes без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре сега не разбрах тоя mobileinstalation patch за beta 2 бачка ли или трябва да си чака това X-IPA? :confused: Някой качвал ли го е? Че някак си се привързах към 3.0, колкото и да е бъгав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен 3.0 не е бъгав изобщо. Работи страхотно. Нито ми крашва, нито ми забива, нито нищо. Следвай горното ръководство и ще имаш 3.0 бета2, на който без проблем ще слагаш игри и приложения. Само през X-IPA, никакъв iTunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оф върнах към 2.2.1 и сега ми казва че бекъпа ми е за по-нов софтуер. :Wink: Има ли нещо, което мога да направя или пак трябва да качвам на 3.0?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...