Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

GPS сигнал.


kalin7

Въпрос

Здравейте,

Имам проблеми с GPS-a! Всеки път когато се опитам да го активирам и да го използвам с някое

приложение не може да намери сателити и да се свърже. След няколко рестарта, пускане, спиране на

"location service" и др. някак успява да намери сателити и после нямам никакви проблеми. Мога да

пускам и спирам която си искам програма и веднага става откриването. Започвам да си мисля че

проблема може и да е в самия GPS, но при положение че когато се свърже няма проблем не знам какво да

си мисля. Телефона е iPhone 3G фабрично заключен с ОS 3.0 и отключен с RedSn0w 0.8.

Търсих в нета някакви програми с които да тествам евентуално GPS-а но към момента безуспешно.

Ако някой има същия проблем или решение на проблема (което би било най-добрия вариант) ще се радвам

да споделите.

Програмите с които пробвам са :

xGPS,Sygic,MotionX GPS и iGO

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

15 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Махни xGPS и MotionX GPS, рестартирай телефона. При пускането на телефона пусни Maps и му дай да те локализира. След като те е локализирал ползвай само портнатите за 3.0 програми като Sygic и iGO. Може проблема да ти идва от xGPS и MotionX GPS, може да не са портнати добре и да правят проблеми на GPS модула.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имам и xGPS и MotionX GPS теглени са от appulo ,също имам Sygic и iGO при нито една нямам проблем с GPS-а .

П.П. Ако имаш SBSettings провери дали ти е включено Location

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Аз имам и xGPS и MotionX GPS теглени са от appulo ,също имам Sygic и iGO при нито една нямам проблем с GPS-а .

П.П. Ако имаш SBSettings провери дали ти е включено Location

здравейте,

имам абсолютно същия проблем. нямам инсталирани програми освен ИГО. пробвах няколко трика които са посочени по горе но няма файда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

чакайте малко, нямате сигнал :eek: вие чакате ли да намери сателити. GPS-а търси минимум 3 сателита за да определи местонахождението ви, така че аз като го включа понякога съм чакал по 15 минути докато намери сателити. Нормално е да не намира сигнал на минутата ако не сте го включвали да речем от 10 часа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

имам инсталирана програмата NAVIGON for iPhone. Програмата работи без проблем но когато му задам "save position" ми исписва на екрана "No GPS signal available at present". Иначе ми е включена в настройки локализацията, но трябва ли EDGE и 3G да са ми включени? Няой ако знае как да активирам GPS-а и знае от къде мога да получа евентуално повече информация за тази NAVIGON програма моля да помогне.

Мерси предварително и пишете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай да стартираш Maps и да видиш дали ще те локализира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

GPS можеш да активираш като пуснеш Location от Bossprefs/SBSettings , иначе при мен iGo my way не ме откриваше , когато бях в затворено помещение , но в момента , в който изляза навън веднага ме локализираше , пробвай този вариант ако не си го направил до момента !

Ето ти и повече информация за програмата , другия път чичко Google използвай :) : http://www.navigon.com/site/int/en/prod ... are/iphone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ти cuspider,

разбира се че преди да питам проверих в Google, но това което намерих е същото като това което ми предоставяш ти. Това не мипомага защото не обяснява нищо за това как се работи и използва тази програма. Все пак благодаря ти. Пробвах и с Maps, там ме локализира но се опасявам че ме локализира чрез GSM клетката а не чрез сателит (GPS).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А какво правим ако Мапса неиска да ме локализира. Изписва ми ''Your location could not be determined''. Вързан съм към домашния ми рутър и неиска и неиска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами прочиташ що е то GPS и изненадващо разбираш, че това са сателити и трябва да се вържеш към най-малко 3 от тях за да те позиционира (или триангулира). След това поглеждаш към тавана на хола и откриваш, че на него няма сателити. Излизаш на открито и чудото става. А ползата от това да се вържеш към домашния рутер е същата, както ако се беше вързал към тостера или хладилника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами извинявам се тогава. Аз мислих че Maps ползва само интернет връзката или 3Г. Когато го ползвах в УК винаги ползваше 3Г и от там съм се заблудил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всъщност полза от връзване към Wi-Fi има ако е направил това

viewtopic.php?p=43959#p43959

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай на друг рутър или пробвай през edge/3G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Темата е за позициониране посредством GPS, а не през EDGE/3G. Ясно, че може да те локализира по клетките на мобилния оператор, но това е доста неточно. А и винаги съм се чудил каква е ползата да ти каже телефона, че си у вас. Може би за хората с Алцхаймер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...