Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Всичко свързано с батерията на iPhone


Severus

Recommended Posts

На 6s-а ми повече от 7 часа usage не мога да направя...

Редактирано от peppu
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това и е максималното, досега имах два 6S и повече от 40 часа standby с 6:30 часа usage не можех да докарам, при все, че единият беше с TSMC чип.
Сегашният е с Samsung и отвява и двата, нещо са пипнали в новите партиди май..:


3a27ed5e77f4cacfbb129047ff9f889e.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не ги зареждате вечер примерно, като си легнете или като се прибете вкъщи? Или това е в името на статистиката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само и единствено в името на статистиката. Вече го зареждам както дойде:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз го зареждам, както дойде, но поне веднъж-два в месеца разреждам батерията и тогава правя скрийншот за форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От това зареждане всяка нощ ми се скапа батерията за 13-14 месеца. Може да има общо и 10-ката последните месеци, но не мисля, че е само заради нея.
Правих калибрации и след тях първия разряд ми изкара като за 2 батерии, следващите - като за половин. Сега ще мисля аз ли да си я сменям или в сервиз да го оставя. Някой да е поръчвал читави за 6с плюс?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам една петица в нас и откакто е телефон се зарежда всяка вечер, по обяд, следобяд, на 50%, на 30%... Както и паднеше на жена ми. Още си държи по два дни :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да кажа от както ми смениха на 6с батерията в Апъл магазин се родих, все едно направо е друг телефона. Даже като нов не съм имал такива стойности. За мен найстина първоначалната партида е била скапана. Аз минах от IP5 на IP6s и си казвам баси то петицата ми държеше повече, кво става тука, а то батерията е от скапана партида. Значи като ми смениха бат. ми дадоха протокол да подпиша в магазина на който пишеше батери кит с цена 59£ и за плащане 0£ към мен.
DreamcatcheR виж в ifixit може да са по читави или ако креатив сменят направо там.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се издържа вече. Пада със секунди, а почти не ползвам телефона. На шота е на 33, сега 5 Мин по-късно - на 25.
905c09577617dca1a7ec329d1ab17c1e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри Background Activity на приложенията, които не ти трябват от Settings. Аз честно казано на нито 1 положение не позволявам Background Activity и не толкова заради самата батерия, а просто защото нямам такава нужда. Иначе не виждам смисъл, ако телефона вечер ми е на 50-60% например, да го слагам на зарядно. Батерията преспокойно ми издържа по 2 дни при нормална употреба. Естествено при по-интензивна употреба и за половин ден съм топил батерия. Нещата са много относителни. Всеки го ползва по различен начин от другия. Аз например от 9 до 6 съм в офиса и дработя на лаптопа, така че всичко правя на него и телефона просто не ми е нужен и почти не го пипам. Само ако ми се обади някой чат-пат, но разговорите ми са значително кратки. След това като се прибера вечер у нас си пускам отново лаптопа и така. Иначе тези показатели от телефона на колегата @DreamcatcheR са направо нереални.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да кажа от както ми смениха на 6с батерията в Апъл магазин се родих, все едно направо е друг телефона. Даже като нов не съм имал такива стойности. За мен найстина първоначалната партида е била скапана. Аз минах от IP5 на IP6s и си казвам баси то петицата ми държеше повече, кво става тука, а то батерията е от скапана партида. Значи като ми смениха бат. ми дадоха протокол да подпиша в магазина на който пишеше батери кит с цена 59£ и за плащане 0£ към мен.
DreamcatcheR виж в ifixit може да са по читави или ако креатив сменят направо там.


Sent from my iPhone using Tapatalk



И аз съм с такива наблюдения откакто ми смениха 6S-а заради проблемите с батерията. Новият е просто друг телефон! При това се падна със Самсунг процесор и въпреки това карам по два и половина дни без проблем.
Какви резултати постигаш с новата батерия?

Някой би ли споделил мнение, дали са верни твърденията, че за батерията е най-добре да се зарежда в диапазона 40-80%? Четох, че е хубаво при възможност да се зарежда преди да е паднала под 40% и по възможност да се зареди докъм 80%, не до 100. Също и че не било добре да се разрежда до 0 и да се оставя твърде дълго на 100 включена в мрежата?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DreamcatcheR ако избягаме от всички митове ,нещото което свива капацитета на батерията е заряд до горе и изтощаване до край

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да зареждам телефона, когато стане 40% и то не до 100, а до 80%? И после пак така? Хаха не се бях смял така отдавна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове


Какви резултати постигаш с новата батерия?

Някъде между 4.30ч. до към 6.00ч. Вчера например беше 6.10ч юсидж със стенд бай 16часа. Значи юсиджа не се промени много защото преди правех всеки ден по 4.30ч но пък стенд бай беше не повече от 6-7.00часа. Но и никога 6.10часа юсидж не съм правил. Винаги съм зареждал тел през деня(обикновено към обяд) за да изкара до вечерта, и вечерта пак на зарядното. Сега откакто съм с новата карам по 16/17часа стенд бай с 4/5часа юсидж без зареждане през деня. Никога не е бил с толкова много стенд бай този тел.
А това за процентите нямам представа как е правилно или грешно, но знам че тези полимерни(или както се водят) могат да се зареждат когато искаш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да зареждам телефона, когато стане 40% и то не до 100, а до 80%? И после пак така? Хаха не се бях смял така отдавна.



Отбелязвам само какво съм чел като оптимално за максимален живот на батерията, не съм казвал, че е практично..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се зарежда през нощта, понеже напрежението е по-високо! През деня много ток се ползва и пада напрежението!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако всички майтапи като от селска кръчма са за зареждането в диапазона да кажем 30-80 процента е доста тъжно,защото това е наистина единственото нещо което реално можеш да направиш за да запазиш здравето на батерията си.И само някой да не се изпусне да каже-"Не мога да му робувам,толкова на тоя телефон" след като пиша в тема от 51 страници само за батерията.


Sent from my iPod touch using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мисля, че е до робуването, доколкото знам смяна на батерия в креатив е 200лв, моята на шестицата след близо 22 месеца наистина тежко ползване и зареждане минимум всяка вечер, при всякакви проценти, а от лятото насам и по няколко пъти на ден заради играта, беше с 4% изхабяване. Все си мисля, че ако не смени телефона, човек за 2-3 години все може да отдели тия 200 лв и да му смени батерията, която все пак е консуматив... Лично мнение разбира се, което надали ще бъде радушно прието в тая тема, но пък може и да има други мислещи като мен :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ще съм доволен ако прочета някъде (източника ти например), за това зареждане от 30 до 80%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, някой може ли да ми обясни защо след като съм затворил всички приложения и естествено на всички съм забранил background activity, когато вляза в Settings->Battery, то Facebook Messenger-a показва, че е в background activity? И не само той, понякога и самия Facebook, Viber и още няколко други приложения. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно показателите на батерията не показват точно за момента ,а назад във времето.Това непрекъснато следене и дебнене на батерия и проценти не го разбирам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В БГ най-евтините батерии за 6с+ са по 45 лв. Поръчах от ибей за 17 и я чакам след 2-3 седмици, но се надявам дотогава Епъл да пуснат програма и да ми я заменят КЦ. Не е нормално на година телефон батерията му да е на 80% здраве.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...