Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Всичко свързано с батерията на iPhone


Severus

Recommended Posts

Ами имам приятели и колеги със 7-ици и всички са с 10.2 и казаха, че нямат никакви проблеми с батериите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10.3 beta 1
(По-горе може да се види разликата спрямо 10.2.1)
747a8b7491ac804aa199066268319edd.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фейсбук, сафари и игра с тези проценти изглежда нармална. Не бих го отдал на 10.2.1, а просто на консумация на телефона. Ако са ползвани част от тях и през мобилния интернет, а не през Wi-Fi не са ненормални показатели. При използване на определени програми през мобилен интернет се получава значителна разлика с ползването на същите през Wi-Fi, като огромно влияние оказва и покритието и силата на мрежата. Особено и при стендбай време от почти 26 часа. Не знам какво очаквате от телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона през цялото време се ползва на Wi-Fi.

И не, не искам да го зареждам веднъж седмично, но ако ви покажа резултатите, които постигах с 10.0.2 ще се изплашите. Телефонът го ползвам по един и същи начин, както преди, така и сега. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай за нас, трудно се плашим :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа, че откакто ползвам 10.2.1 батерията пада доста по-бързо в сравнение с преди ъпдейта. Все пак телефона го ползвам над половин година и си го усещам. Сафари и фейсбук винаги ръчкам, но никога при 3 часа usage не съм бил на 50%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как разбираш този usage дали е истински?Apple може да го манипулират по всякакъв начин!Замислил ли си се?Може с всеки ъпдейт алгоритъма да е различен.Или си викаш ,ъпдейтват всичко по софтуера,но точно този раздел usage остава непроменен за всички устройства и версии на софтуера;)Съветвам те да рестартираш телефона след всяко пълно зареждане и да губиш тези пусти часове и минути usage,ще си по-спокоен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил с нас, какви стойности на Usage и Standby, са приемливи за теб? Стана ми много любопитно. Също така, коя е по важна от двете стойности, за теб и колко би трябвало да е? За какво основно ползваш телефона и каква е консумацията на първите 10 приложения за последните 7 дни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за вас какво е нормално? Гледам на по-предишни страници колеги с 8-9 часа usage. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателните отговори!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, shopkin написа:

И при мен се появи проблема..не изкарва процентите на приложенията..

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро си смених батерията и помислих, че от нея. Днес оставих телефона в сервиз да видят откъде идват проблемите, но не било от чипа.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, baronbg написа:

Благодаря за изчерпателните отговори!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сори, просто одеве бях в движение. 

Относно по-горните ти въпроси. Аз съдя и сравнявам по това как се държеше моята батерия преди да ъпдейтна онзи ден. Не може само допреди няколко дни тази същата батерия да прави преспокойно 7-8 часа usage, а сега при абсолютно същата употреба - 5 часа, хайде в най-добрия случай 6.

Иначе за мен определено по-важната стойност е тази на usage-а. Това е времето, в което телефона ми върши най-голяма работа. Standby-я не ме интересува чак толкова като резултати и затова не го коментирам чак толкова много. Ако телефона ми достига 7-8 часа usage, мен не ме интересува колко е standby-а, дали 7 часа, дали 12 часа, дали 24 часа, дали 60 часа и т.н. Просто никога не е бил фактор, ако мога така да се изразя.

Телефона си ползвам основно за браузване през сафари, фейсбук, месинджър, инстаграм, youtube и чат-пат някоя игра като triviador (например), която в никакъв случай не смятам за тежка каквито са да речем fifa, nfs, gta и още куп подобни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, DreamcatcheR написа:

Аз наскоро си смених батерията и помислих, че от нея. Днес оставих телефона в сервиз да видят откъде идват проблемите, но не било от чипа.


Sent from my iPad using Tapatalk

Как реши проблема??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мене телефона дефектира, най-после 5-тия 6s вече втора седмица е перфектен без никакво угасване с джайл на 10.2 и така :)

67891173f75b66620855aade52d602ee.png

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как реши проблема??

Обадиха ми се по-рано от сервиза, като казаха, че най-вероятно е от батерията. Ще ми я сменят и ще видим.. Ако пак не показва стойности на приложенията, най-вероятно е софтуерен проблем и ще се наложи рестор.
Яд ме е, че си скъсах нервите със смяната на тая батерия сам и май се оказва, че не е читава.


Sent from my iPad using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, DreamcatcheR написа:


Обадиха ми се по-рано от сервиза, като казаха, че най-вероятно е от батерията. Ще ми я сменят и ще видим.. Ако пак не показва стойности на приложенията, най-вероятно е софтуерен проблем и ще се наложи рестор.
Яд ме е, че си скъсах нервите със смяната на тая батерия сам и май се оказва, че не е читава.


Sent from my iPad using Tapatalk

Здравей!При мен се оправи...и аз не знам как.Ръчках го половин ден..интернет,вайбър,фейсбук..и реших пак да погледна в настройките..и вече си имаше приложенията и процентите към тях...!!Не разбрах как се получи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То тоя бъг с изчезването и преди си го имаше, веднъж и на мен ми изкара акъла и после се появиха от самосебе си.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смениха ми батерията в сервиза. Не успях и да се прибера до вкъщи и изгасна пак на опит за снимка на студено.
Направих чист рестор и вече трети ден всичко е идеално (показват се стойностите за приложенията, не ми е гаснал, времето на живот чувствително се увеличи).
Ще попитате "защо чак сега?". Ами защото всичката ми информация от часовника се пази само и единствено в encrypted backup на телефона. Когато се направи рестор, трябва задължително да се върне бекъпа, за да се върнат данните от часовника. В моя случай - почти 2 години health data. Весело.

Ето и шотове от последните 2 зареждания (първото на 4Г, второто на 3Г):
0d83a94af179b6bb8c77b8253c5847f2.jpgadf5fcb0213c046718421678907c3562.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...