Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Всичко свързано с батерията на iPhone


Severus

Recommended Posts

Моя телефон вече 15 дена е в сервиз,първата седмица е бил в сервиз на Теленор и от 8 дена ми пратиха смс че са го пратили във външен сервиз за да го обслужат гаранционно.Надявам се да сменят батерията и да си го ползвам  нормално.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз от онзи ден съм с iPhone 7 Plus 32gb. Когато го стартирах за първи път (в петък), беше на около 80% батерия. След което я изтощих до около 10-15% и го оставих цяла нощ (петък срещу събота) да се зареди напълно. До тук добре. Батерията от вчера сутринта до днес следобед падна на 13%, което ме зарадва като резултат. Т.е. вчера изкара целия ден до днес следобед с един заряд. Та днес го сложих в 16:20 на зарядното и сега, 3 часа по-късно е достигнало 89% заряд, което ми се вижда доооста бавно. Според вас нормално ли е?

 

Edit: И всъщност как е най-правилно да се зарежда батерията, понеже срещам различни мнения в интернет. Някои са ЗА нощното зареждане, други пък са категорично против и съветват да се зарежда максимум до 80-90%?

Редактирано от Ангел Петков
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам iPhone от 2008-ма година и винаги съм зареждал по цяла нощ, с изключение на форсмажорни обстоятелства който са налагали зареждане по друго време. Винаги телефоните ми са били нови и с подобно зареждане са карали в 90% от случайте по два дни. Не разбирам защо се пише, че трябва да се зареждат до 90% или да се изключват като достигнат до 100%. За времето за заряд на плюс модела не мога да дам мнение. Винаги съм бил с малките модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-голяма безсмислица от това, че трябвало до по-малко от 100% не съм чувал.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мен ми звучи глупаво.

Колкото до моя случай - сега си набих друг филм в главата. :D Понеже първото зареждане го направих с оригиналния кабел на iPad Air, който обаче беше доста захабен (но оригинален) и реших да го сменя с друг, който изглеждаше като нов, ама явно не е читав с това бавно зареждане. Та в крайна сметка,преди няколко минути си разпечатах оригиналния кабел от комплекта на 7-цата и нещата потръгнаха. Вдигна с 3% заряда за 5 мин. Дали има някаква вероятност да съм прецакал нещо по батерията с този съмнителния кабел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е за един път не вярвам

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Но сто процента е от кабела!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И от какъв зор държиш кабела (който е консуматив) запечатан и рискуваш с боклуци?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква точно му е историята на този съмнителния кабел. По принцип вкъщи винаги е имало оригинални зарядни и кабели от комплектите на съответните устройства, които съм ползвал през годините. Като се замисля, преди време ми бяха искали кабел за няколко дни и явно по грешка са ми върнали някакъв прецакан, който за късмет сложих на второто зареждане на новия телефон. Тъкмо ми се искаше да го засека за колко време ще направи пълен заряд. Карай. Следващия път. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По темата със зареждането писах веднъж,но тънките специалисти пак започнаха с коментарите и не ми се занимаваше.Ако все пак се интересуваш разряда и заряда докрай си убиват клетки в батерията.Чел си няма да ти поствам същите статии.Иначе Леново имат опция лаптопите им да се зареждат до 60%,а не до 100%,когато са на кабел.Замислете се защо тази огромна компания го е направила и спрете с махленските приказки.


Sent from my iPod touch using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Направено е така на Леново, поради причината че в повечето случай лаптопите висят на зарядни постоянно. Така че това е с цел запазване на батерията, която стой на зарядно постоянно. При телефоните ситуацията далеч не е такава. А и това го няма като технология в телефоните на Леново. Зареждат си се до 100 % ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал 4, 5, 6 и сега 7 плюс. Всичките съм ги зареждал всяка нощ. С 4 и 5 нямах проблеми с батерията, на 6 имаше един период, в който му държеше по 4-5 часа, но след като му инсталирах iOS 10 се оправи. Та сега се замислям как всъщност е най-правилно да се прави заряда, за да може телефона да се ползва максимално дълго и ефективно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откакто ми се скапа батерията на 6с+а с това нощно зареждане - никога повече.
Епъл са си писали на сайта - зареждаш както искаш, но не е добре постоянно на ток и не е добре всеки път да чакаш да падне. Веднъж в месеца - пълно зареждане 0-100.
Това е.

При положение, че смяната на батерия струва 200 кинта, мислите ли че епъл живо се интересуват батериите на потребителите да издържат с години?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А после някой викат, че не е добре да се сменя телефона всяка година ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че скапването на батерията на 6s е точно от нощното зареждане, а май и Apple не смята така щом пусна програма за замяна на точно определена партида и обясни, че е имало проблем със самите батерии, но щом това ви успокоява, не го дръжте нощем, в края на краищата всеки сам си решава, а темата е наистина спорна и колкото източници отвориш, толкова мнения има по нея.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко да издържа една батерия бе хора?! Година? Две? Баси, то на акумолатора му дават толкова живот, вие какво очаквате?! Зареждам всяка вечер! Всяка! Това от тройката ми още. Всяка вечер, независимо на колко процента е. Сега 7 плюса не мога да му я стопя достатъчно, но няма да се пенсионирам с него...

0d2fc39477821e6ecfb75c96f6658aa7.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според моите наблюдения има една такава работа

http://www.idownloadblog.com/2017/02/23/ios-10-2-1-iphone-shutdown/

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На anker са добри. От амазон ги взимам, но сигурно има и в ибей.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се оплаквам ич след поледната смяна на 6s-ката, нейсе удариу жакпота :)
35b7a7ea64ca1319019f539a25da2f6b.pngb477bfc627fd5f94da3e6f00099bf3b4.png98ada928e254e6c2c7694f1fecba3955.png15b4ce9d86cff81942ef78c7b015b426.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля изтриите поста

Редактирано от Stil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10 страници приложения? Пълни ли са? Сигурно и на другите страници има папки с няколко приложения? Колко инсталирани приложения имаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

Е не виждаш ли 230

 

49561993e10931c42159681141104af4.png3a795ae394f48bac4ebd3bc3c750c277.png6cd0ee1e7707c3a2e855917c235d2177.pngd52ce2cdddd3a79d1f3f7c092d6d3ffe.png2b042748a6e1439873d32eaab2d9aa24.png6a3f08a679dcb9871a1f2ddebedf1a0c.pngae901ddce1e073f15f8e17db929298b0.pngbf713461d40ce872bc3b80ea02c53281.pngce0cb67693eb52fc74899bd611f3363b.png

 

Това е оптимално ползване :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ги ползваш всичките оптимално, освен ако си нямаш работа и цял ден кибичиш на телефона!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...