Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Всичко свързано с батерията на iPhone


Severus

Recommended Posts

Дано попаднеш на читава батерия. Така приятел от ибей поръча евтина, каза първия месец била супер и после на втория била по зле и от старата му. Той е с 5S, казах му вземи си от по сигурен доставчик като ifixit, той не от ибея че и сега май втора ще поръчва. Дано попаднеш на читава.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DreamcatcheR ако избягаме от всички митове ,нещото което свива капацитета на батерията е заряд до горе и изтощаване до край

Тук не съм съвсем съгласен. Незнам какво и как си чел, но от опит твърдя точно обратно. Стремя се да зареждам до 100% от възможно най-изтощена батерия. Обикновено зареждам през нощта и батерията винаги ми е била добре. Колеги които вкл. в зарядно когато им падне си съсипват батериите много по-бързо. Това са моите наблюдения и опит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това за заряд до 80% важи само за лаптопите, които са винаги включени към зарядното и рядко се ползват на батерия. Тогава зарядите на батерията не се броят като при заряд до 100 и повторен заряд след като батерията падне до под 95 %. Телефонът няма как да е постоянно включен към зарядното, иначе каква полза от него.
Леново имат такава настройка за заряд до 80% на батерията за ThinkPad лаптопите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С iOS 10.3 дали има разлика спрямо iOS 10.2? Чудя се дали да я слагам.

@dedra1
да не разводнявам темата. Но се това са пълни глупости. Тука всички сте облъчени по чудото Епъл. Айфона SE наистина е удобен, защото е само 4 инча, но в никакъв случай не е най-доброто. Не може това нещо да струва толкова безбожно много пари. Просто втори път не бих ги дал тези пари за такова устроство. Просто светът се побъркал по Епъл, социалните мрежи и всякакви онлайн тъпотии.

Китайците са практични във всяко едно отношение, за разлика от надутите американци. Дори имам негативно мнение за Стив Джобс и всякакви такива "гении". Всичко е една манипулация, с цел огромна печалба. Пишат се книги и автобиографии с неща, които според мен, са силно преувеличени.

Да спомена и това, че си купих таблет Utok i800 с Windows 8.1 за 100 лв. от Черния Петък преди 1 година. Мога да те уверя, че този таблет ми върши повече работа от всеки един i-продукт. Дори Windows Mobile/Phone бие iOS по ефективност и полезност. Единствено има повече приложения, но лично аз ползвам малко, така че това не ме бърка.

Редактирано от RedBull
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво общо има целия този хейт с темата? Може би това, че iOS 10.3 все още не е излязла, за да може някой да ти отговори дали батерията се държи по-добре с нея, или това, че просто си търсиш повод да изсипеш всичко това по адрес на Apple?! Ползвай си прозореца със здраве и не се опитвай да ме убеждаваш колко съм субективна, за да не спамим повече темата!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешка...10.2. Имам 10.1.
Хейта го изиспвам, защото се дразня как робувате на някакви марки и корпорации. Ползвам Apple iPhone SE и да си кажа честно, телефончето не е никак лошо. Не мисля да го сменям, но такава фенщина е просто смешна. Да ми продават Apple iPhone 5S втора ръка на цената на нов флагман. Айде моля моля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че се появи пророка Червения бик, да ни отвори очите!@RedBull, има, няма през месец, два хора като теб изпълзяват из под някъде и почват да цвъкат безсмислици във всяка тема, та свикнали сме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С първото му изречение ми стана ясно що за ... е. От там спрях да чета.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След смяма на батерия на 6с по програмата за замяна мога да кажа, че съм изключително доволен от издръжливостта даже като го купих не държеше така

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво е положението при мен, идвам от андроид и определено съм доста доволен от батерията(това беше и една от основните причини да сменя зеленото човече). Понеже съм позабравил, Phone ли ми показва колко време съм говорил?
8cd722d35865c3a147c6f736c8f400f6.jpg87c50ba38db6e73c8f28a394297bf0ef.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Settings > cellular > call time


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да рестартираш. Телефона показва последните 24 часа / последните 7 дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно, не за първи път ми прави впечатление че след заряд до 100% не ми ресетва времето за говорене...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз го зареждам, както дойде, но поне веднъж-два в месеца разреждам батерията и тогава правя скрийншот за форума.

:)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Таман мислех, че ми се е стабилизирала батерията...
3dfa26d90c1d157788c491b7a49740d5.jpg
10b3ff7458e17cea340e698f5195c629.jpg4b68e9c60d8169ca135271965d82c73f.jpg
... и вчера ми скъса нервите. Изключваше се на 65%. Да, навън, студеничко, но не чак толкова като предишните дни. И то пак, докато летях с дрона, като този път не го виждах и беше малко по-проблемно връщането. Направи ми тия номера 4-5 пъти. Може и приложението на DJI да е лакомо откъм консумация, но не е нормално да ми гасне целия телефон и да ми изписва, че няма батерия, а след хард ресет или включване към ток, да има 60%.
Тия дни ми пристига батерията и ще пробвам сам да я сменя. Повече не мога да ги чакам Епъл да пуснат програма. Ако някой все пак чуе нещо, да свирка.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми обясни защо 6S-ката ми държи много повече откъм батерия в България (Mентел), отколкото в Германия (О2)?? И в двата случая съм на LTE, сигналът е еднакво стабилен. Не говоря за роуминг, живея в Германия и слагам съответно друга сим карта.

Изрично правих сравнение и в София батерията ми издържа с час и половина повече usage пре сходно потребление от моя страна..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, SpAwN написа:

Някой може ли да ми обясни защо 6S-ката ми държи много повече откъм батерия в България (Mентел), отколкото в Германия (О2)?? И в двата случая съм на LTE, сигналът е еднакво стабилен. Не говоря за роуминг, живея в Германия и слагам съответно друга сим карта.

Изрично правих сравнение и в София батерията ми издържа с час и половина повече usage пре сходно потребление от моя страна..

Единствено логично обяснение би било, че въпреки показателите на телефона за силата и стаблиността на мрежата, в Германия О2 натоварва повече телефона. Възможно е да се дължи на настройки на клетките. Може с цел поддържане на по-висока скорост при ЛТЕ, клетките да са настроени по различен начин и натоварването към телефона да е различно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...