Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Всичко свързано с батерията на iPhone


Severus

Recommended Posts

Някой спомня ли си името на програмата, с която се проверяваше колко цикъла има батерията, че съм спрял изпращането на инфо към Епъл? Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно...

Няколко дена не нося часовника и блутут на телефона е изкл., батерията държи двойно. 🤭

CFBD55EE-6F3C-4FFC-8D3E-70D1984F03E7.thumb.png.d67042c4ff445f5ffb64ffc492cd75e8.png

С блутут до сега батерията да е паднала два пъти. Много ток харчи. Как не я измислиха за толкова години тая технология да не хаби толкова ток...

Редактирано от penmark
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте! Някой има ли проблем с optimized charging при iphone 15pro? Вече един месец не иска да работи това проклето нещо. Пуснал съм му significant location , че уж иска да е пуснато ( на 12 и 13-ката не съм пускал нищо и винаги работеше) , но и това не помага.  

Прочетох мнения за проблема след като написах.. Извинявам се! 28 циъкла на батерия и все още не работи. Постоянно ли трябва да е пуснат location, защото аз го пускам преди да почна да зарежам и на сутринта го спирам?

Редактирано от makaveli2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен не работи от както мигрирах на iOS17. Май само веднъж го видях да се показва като съобщение и това беше. 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След доста цикли на зареждане тръгна, и хоп изненада, от вчера спря. Ще го видя тази нощ как ще е.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Две новини, свързани с батериите.

Apple твърди, че батериите на iPhone 15 имат по-дълъг живот, отколкото се смяташе първоначално - Всички модели са проектирани така, че да запазват 80% от първоначалния си капацитет при 1000 цикъла на зареждане. По-старите iPhone-и могат да запазят 80% от капацитета си при 500 цикъла. Източник - Apple says iPhone 15 batteries have a longer lifespan than initially thought - 9to5Mac

 

В iOS 17.4, Battery Health вече ще показа “Normal” вместо процент. След това можете да влезете в самия раздел, за да видите конкретните проценти на максимален капацитет и броя на циклите.

Мисля че ще е доста полезно, за облекчаване на безпокойството на тези, които постоянно поглеждат към процента на капацитета на батерията. Източник - Brandon Butch

ImageImage

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 15 Pro Max няма нищо общо от към батерия с iPhone 14 Pro Max, говоря САМО за Battery Health не за цялостна издръжливост.

В момента съм на 118 цикъла, 100% Battery Health - Optimized Charging to 80%, телефона е в мен от release date(септември). Всяка вечер го слагам на Apple MagSafe.

Февруари с iPhone 14 Pro Max вече бях на 97% Battery Health, а до септември стигна 88%…. 13 Pro Max септември беше на 94%.
Според мен при 14-ките бяха омазали нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.02.2024 г. в 18:20, robot написа:

По-старите iPhone-и могат да запазят 80% от капацитета си при 500 цикъла.

11Pro 1130 цикъла и 81% :) Без оптимайзд чарджинг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, ML16 написа:

iPhone 15 Pro Max няма нищо общо от към батерия с iPhone 14 Pro Max, говоря САМО за Battery Health не за цялостна издръжливост.

В момента съм на 118 цикъла, 100% Battery Health - Optimized Charging to 80%, телефона е в мен от release date(септември). Всяка вечер го слагам на Apple MagSafe.

Февруари с iPhone 14 Pro Max вече бях на 97% Battery Health, а до септември стигна 88%…. 13 Pro Max септември беше на 94%.
Според мен при 14-ките бяха омазали нещо.

И аз съм от ден 1, вчера на 22/02 - станаха точно 5 месеца, и съм само на 37 цикъла. Наистина батерията на 15ПМ е нещо, което не съм виждал до сега, при брутални натоварвания да кара с дни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

14 Pro - 603 заряда 87 процента, напълно нормално.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя 14 про макс си стои на 100% от както съм го взел (вече година и нещо) :D Въобще не вярвам на тая простотия с репорта на статус на батерията. ОС-а не е преинсталиран или нулиран за да зачисти и статистиката.  Зареждам го на 3 денонощия веднъж. Явно малко го ползвам :D

Редактирано от stangen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят не е макс, чисто про от края на юни, всеки ден се зарежда и още е на 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мойто 13 мини 9 месеца беше на 100% след това за 1-2 месеца падна на 93, и сега за още 2 падна на 89. Психолозите дето са ги измислили тея проценти, сигурно са ги позлатили 🤣 шашардисват яко хората с тях 🤭 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зарядните влияят пряко на здравето на батерията. Серията 14 и 15 могат да се зареждат с до 27w, но здравето на батерията лети стремглаво надолу. При зареждане с 12w батерията и след година ще е в супер форма, всяко по-бързо зарядно и сваля бясно капацитета.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зареждането наистина е основен фактор, и аз зареждам всяка нощ до сутринта, но си ползвам старото бавно 5w зарядно и батерията си държи като в началото.

14pro е машинката


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде дежавю.Как да запазя батери хелта и пада ли бързо батерията с новия ъпдейт? Мине се, не се мине и пак тия въпроси изплуват.

Редактирано от Милен Орцев
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами как да не изплуват тия въпроси колега?
Не е ли най-важности на едно мобилно устройство да можеш да разчиташ на него? Искам да мога да си го ползвам както когато се прибирам в 18:00 от работа, така и ако реша да замръкна по баровете, а не да се чудя какво да изключа за да съм сигурен, че на сутринта ще мога да си извикам такси.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен решението е външната батерия. Иначе скоро планирам да сменя батерията на моя 14 про, че вече гони 600 цикъла и определено не държи както в началото.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик;
Колега Русев, ако 3 дни замръкваш по барове без зарядно ще е драма, какво ще правиш. Естествено, че темата”батерия” е досадна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление съм постоянно в движение и телефона ми е и компютър и телевизор и каквото се сетиш.
Съответно рядко изкарва пълни 24 часа с едно зареждане. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • mirror changed the title to Всичко свързано с батерията на iPhone

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...