Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем:No Service


naikiphone

Въпрос

Моля да не ми се нахвърляте тъй като за първи път пиша тук,молбата ми е да ми помогнете при следния проблем:

Чисто и просто ми дава No Service и не мога да получавам обаждания или да правя такива.Имате ли идея какво може да бъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Мда, тъпите "оператори". 2G е най - стабилният откъм връзка iPhone и за да се случи това - направете си извода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Саше , помниш ли моя 3гс , беше с No Service - колко рестора и други намеси отнесе и не пожела да стане телефон !?

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аха, мъка...но това не променя факта че са ни изкл@ц@ни операторите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Neol не мисля ,че проблема е в картите. Просто продукта на apple е доста зле. 2G,3G,3GS са супер ,но 4-ката според мен е пълна издънка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нека споделя и аз моите "Радини вълнения". Имам 3GS, ФЗ към Глобул. Сложа ли картата на Мтел става "No Service". Сложа ли на Глобул обхватът се появява. Отключил съм с Ultrasnow. Всички други телефони у нас са с карти на Мтел и си имат чудесен сигнал. Мисля си, че Ultrasnow не е толкова ефективен, ако сигналът на оператора е малко по-слаб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо общо със силата на сигнала. Или работи - или не. Районът около нас е с едно от най - куците покрития на глобул в София, но сигнал си имам и на всички телефони е горе - долу еднакъв. 3GS ФЗ към 02.

П.П. Ти беше с 06.15 или бъркам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Телефона ми работеше безпроблемно със Gevey turbosim 1 месец днес на път за Софиа изгуби сигнала напълно.Изписвса ми No service и съобщение Network Lost your selected celluard network is no longer available.Повторих процедурата за отключване няколко пъти по различни начини и не се оправя.Моля помогнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тичкай да ти помагат продавачите на турбината. Кой знае какво се е скапало - гаранция няма ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

П.П. Ти беше с 06.15 или бъркам?

Да, с 06.15 съм. Когато бях с 4.1 нямаше такива драми с обхвата. Явно зависи и от джейла и от какво ли още не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз си мисля, че това е индивидуален проблем на конкретни апарати. Аз бях с 3G , купен втора ръка ,ФО. Аз като втори или не знам кой собственик съм бил със всички фърмуери от 3.1.2 до 4.1, без изключение. При всички тях ми се е случвало да ми го изпише това. И сътветно - рестарт. След това бях с 3Gs , също втора ръка, ФО. Използвал съм същия чип като на стария телефон. На него съм качвал също от 3.1.2 до 4.2.1 и никога не съм имал такъв проблем. Сега съм четворка и съм качил 4.2.1 на 28.02 джейл с Greenp0ison, само с няколко рестарта до момента не ми го е изписвало това нещо, дано да не го и видя. Чипът съответно ми го смениха, когато си взимах телефона. На никой от телефоните си не съм качвал никакви снегове нито Mobile Substrate. Не знам дали това е фактор обаче. Последните два телефона са от Глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм с iphone 4, с 4.1, от онея скъпо фабрично отключените. Днес 2 пъти имаше no service, оправя се само с рестарт. На гаджето е същия iphone 4, само, че с gevey за 10 паунда от ибей и няма проблеми ... джейлнати са и 2-та с грийнпойзън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте! Днес реших да ресторна до 4.3.2, за да го пробвам. Не съм сигурен дали iTunes ми заби леко по време на рестора или от сървъра на Tiny Umbrella. Не се получи нещо рестора и реших да си го ресторна до 4.2.1. След това джейл с Greenpoison, но след всеки разговор независимо дали е изходящ или входящ ми се появява ето това: http://picbg.net/img.php?file=bc288cd721d2136c.PNG. Не знам дали е проблем, но определено е дразнещо. Ако се наложи ще го ресторна пак, но дано има и по-лек вариант. Не съм пробвал само респринг, иначе ресет и рестарт - да. Ако някой има мнение по въпроса или се е сблъсквал с това ще съм много благодарен да сподели опита си. :)

Само че малко обърках темата. Извинявам се, за което! Няма да се занимавам да пускам в другата за пойзъна-а. Ако някой се отзове тук - добре.

Редактирано от noother
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм с 4-ка от глобул сменях я 3-пъти с нова. И при мен като му скимне изписва no service и само рестарт оправя нещата.

Ходих да го сменя за 4-ти път след 2 седмици ми връщат стария с 3 листа хартия. Тестове правили и казват че телефонът ми е наред.

Мделът ми е MC603B. За него прочетох че е ФЗ за Англия. Моделите които в момента ги продават са MC607GB. От познат който работи в глобул (не заслужават да им пиша името с главно Г) ми каза че от сервиза раздават телефоните които са от първите на пазара, имащи проблем с обхвата и били изтеглени от магазините. Дали е вярно??? Имам го от 1 година и 4 месеца, но първата не правеше така. Нея я смених защото ми отказа бутона навигация и от там тръгна проблема с обхвата.Всичките след нея са сменяни заради NO SERVICE. Някой има ли с модел MC607GB който се оплаква от липса на обхват? Моля да пише за да можем да хванем от къде е проблема! Също съм забелязал че го прави често когато батерията му падне под 30% дали е съвпадение? То е ясно че със всеки тел.когато сме в место без покритие няма обхват, но когато изкочи мрежа си я намира. Аз мисля че проблемът се крие точно в модела на Айфон 4-ката MC603B / A. Ако някой е светнат с тънкостите на моделите моля нека сподели мнение!

Редактирано от Цветан
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Този проблем го има САМО с карти на глобул и чат-пат с ментел. С виваком такова животно no service няма, т.е. проблемът е в смотаните им мрежи. За съжаление, аз също се налага да ги търпя...засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте! Ами аз бях забелязала, че нямам покритие доста често на места, на които други глобулци имат и обикновено само ристарт помага...бях се примирила. Чашата преля, когато останах без обхват в чужбина и то на 2 пъти. Проблемът е, че търси мрежа (Searching...) и след като не намира нито един оператор, се появява до болка познатото No Service. Званях на глобулци и те едва ли не ми се скараха, че роумингът ми е активиран и аз имам проблем, а не те (телефонът ми е купен от тях преди 10 месеца и е в гаранция). Прочетох темата и тъй като наближава края на договора ми с Глобул, мисля да не се занимавам да правя рекламации (не ме блазни идеята да ми го ръчкат или отварят некадърници) и да премина към ВиваКом.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма да ти го "ръчкат" - през първата година, гаранцията е заводска и трябва да ти го сменят, но изисквай по - новата версия MC607(която няма този проблем), а не да ти набутат пак MC603. В краен случай пиши на Епъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за отговора, Alxx®. Искам да попитам къде се проверява каква е версията или линк където мога да прочета нещо по темата - не съм толкова навътре, а и не искам пак да ми пробутат телефон със същия проблем в края на заводската гаранция :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Името на модела е изписано на кутията и в сетингс/дженеръл/абаут.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм с МС609LL от USA на АТТ и от както ъп-нах на 5.0 с хактивирания къстъм ми направи 2-3 пъти този номер , като проблема е ,че съм с тетърд джейл и ми трябва РС за да си включа телефона след ребуутм,ако ми се случи някъде на улицата.След това, мъките продължават между 30-40мин , махане - слагане , ребуутване , 112 , самолета и т.н.Чудя се, къде се къса веригата и дали и аз да не мина на Виваком и да си спестя мъките , даже сега съм си взел 1 авариен телефон в случай ,че ме сполети същото.Другите колеги ги съветвам , извадете картата и след като Гивея даде Ассерт , яко процедура 112 , после самолетния режим докато не даде Invalid SIM и No SIM или да пробват ръчно избиране на мрежа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сложи си терминал от сидиа и ще си икономисаш рестартирането.

su:

pass:xxx

killall CommCenter и си готов ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

да ви update-na какво стана с моят iPhone. След седмица в сервиза ми се обадиха да отида да си взема телефона, който е заменен с нов. Не са уважили желанието ми да бъде заменен с MC607 и получих пак MC603. Още като излязох от Глобул загубих обхват и се появи емблематичното вече No service. И тъй като не се появи обхват преди restart, ми смениха сим картата с нова и положението се оправи. Остава да тествам и roaming-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нека споделя и моя опит с този казус за сигнала ... Това ми се случи на два айфона 3гс ФО . И за 2та проблема беше хардуерен . Оказа се че ако се изпусне телефона и нещо се откача вътре и губи сигнал постоянно . Първия така и не можеше да ми го оправят обиколих сигурно 3-4 сервиза . И така и не се оправи този телефон , докато втория пак имаше този проблем , занесох го на сервиз и там ми обясниха че се било откачило нещо и те са го направили и нямаше проблем . Та за мен много рядко като се появи този проблем , той се оказва софтуерен .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте :) ето го и моят проблем:брат ми взе iphone 3gs от щатите и го ползвах после 2-3 месеца без проблем.Телефонът е джейлбрейкнът,версията е 4.3.3,baseband е 06.15,ползвам глобулска карта.По едно време се появи проблем: http://www.google.bg/imgres?q=emergency+iphone&um=1&hl=bg&biw=1304&bih=707&tbm=isch&tbnid=E0WVb4vq3iDS4M:&imgrefurl=http://www.devdaily.com/blog/post/page-1/iphone-slide-for-emergency-activated-error-messages&docid=Hscehj5YljqpIM&imgurl=http://www.devdaily.com/blog-files/apple-iphone-3g-slide-for-emergency.png&w=350&h=510&ei=cojbTsTLO8uGsgbG5fjNDA&zoom=1&iact=hc&vpx=195&vpy=137&dur=447&hovh=271&hovw=186&tx=61&ty=91&sig=106352558833530454860&page=1&tbnh=170&tbnw=117&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0 Странното беше,че след около 10 мин emergency-то се махаше и пак си работеше телефона.Вечерта като се прибрах четох,че ако се появява този проблем значи телефона трябва да се джейлбрейкне наново.Направих го с redsnow и после го отключих с ultrasn0w.Тогава започна проблема с no service.Четох какви ли не статии и гледах клипчета,направих какво ли не,но нищо не помогна.Телефона го дадох на един приятел от глобул,за да го видят какво му има.След седмица ми се обадиха и ме питаха дали съм го изпускал или мокрил и им казах,че не съм - телефонът от както е бил в мен не съм го изпускал никога,нито пък мокрил.Проблемът с no service се появяваше когато пусках 3г мрежа или пък я изключвах.Следващата седмица се обадих да питам какво става - техният отговор беше,че търсят проблема и после ще се опитат да заменят версията.Телефонът вече е 3та седмица в глобул и чакам да се обадят.Гледам,че много хора се оплакват от 4.3.3.Някакви предложения какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да си вземеш телефона от тия поразеници там, че...какво мислиш? От къде четат инфо, от епъл ли? Да, да - особенно за телефони с айпадски ББ.

Четеш тук, запознаваш се какво е това ББ 06.15 и какво дърво си захапал с него. После ще се понаучиш едно - друго, най - вече ще научиш тъжния факт че глобул са с мрежа NOM2 и няма начин да не виждаш ноу сървис, особенно ако ползваш бавния нет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте :smile: ето го и моят проблем:брат ми взе iphone 3gs от щатите и го ползвах после 2-3 месеца без проблем.Телефонът е джейлбрейкнът,версията е 4.3.3,baseband е 06.15,ползвам глобулска карта.По едно време се появи проблем: http://www.google.bg...=1t:429,r:0,s:0 Странното беше,че след около 10 мин emergency-то се махаше и пак си работеше телефона.Вечерта като се прибрах четох,че ако се появява този проблем значи телефона трябва да се джейлбрейкне наново.Направих го с redsnow и после го отключих с ultrasn0w.Тогава започна проблема с no service.Четох какви ли не статии и гледах клипчета,направих какво ли не,но нищо не помогна.Телефона го дадох на един приятел от глобул,за да го видят какво му има.След седмица ми се обадиха и ме питаха дали съм го изпускал или мокрил и им казах,че не съм - телефонът от както е бил в мен не съм го изпускал никога,нито пък мокрил.Проблемът с no service се появяваше когато пусках 3г мрежа или пък я изключвах.Следващата седмица се обадих да питам какво става - техният отговор беше,че търсят проблема и после ще се опитат да заменят версията.Телефонът вече е 3та седмица в глобул и чакам да се обадят.Гледам,че много хора се оплакват от 4.3.3.Някакви предложения какво да правя?

Оставам с едно такова впечатление от думите ти че проблема с No Service го има от как излезе 4.3.3 ?! Много Странно, защо все си мисля че и преди това съм го слушаш многократно, или бъркам ?

Редактирано от Gregg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...