Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем:No Service


naikiphone

Въпрос

Моля да не ми се нахвърляте тъй като за първи път пиша тук,молбата ми е да ми помогнете при следния проблем:

Чисто и просто ми дава No Service и не мога да получавам обаждания или да правя такива.Имате ли идея какво може да бъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Грубият ти тон е с право. Имам странен въпрос: как загуба на сигнал има от "оторизираните оператори", а нито един с вивакомска карта не се е оплакал??? Или аз нещо имам грешни впечатления?

Допреди 9 месеца ползвах мтелска служебна карта и сигнал не съм губил. Откак ментел си "пригодиха" мрежата за айфон - каква стана тя? С глобул е същият резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Привет приятели,

Аз съм 3гс 45 седмица, ФЗ, отключен с ултрасноу и FW 05.13.04. Версията ми беше 4.0.1, като снощи му сложих къстъм за 4.2.1.. До вчера не съм имашл проблем с мрежата, но сега обхвата ми е много слаб и често се получава "No Service".

Дали проблема ми е в къстъма?

Някакви предложения какво да направя?

Разбрах, че мога да си направя и сам къстъм, т.к. домашната ми машина е МАС, дали този къстъм ще е по-добър от този който съм изтеглил? Дали ще реши проблема ми, ако проблема ми е в къстъма?

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз слагам само собствени - остава да опиташ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сагата продължава... занесох 4ката днес в 19.00ч, която е закупена на 16.04.11г. в 14.00ч, и ми обясниха че трябва да го оставя в сервиза и оттам до 20 дни или ще ми го върнат, или ще ми го заменят!!!! Резултата е, че 2011г аз останах без телефон, тъй като ш*бана им микро СИМ не е вече с адаптор, а се чупи само тя и Глобул не предлагат адаптор... и мога да си я завра знаете къде... като да отбележа че си платих 12лв в събота за да ми сменят нормалната с микро СИМ. Тоест като заключение мога да кажа, че сам си го сложих решавайки да си купя нов телефон и на втория ден останах без него, без служебните мейли, без контактите (е мога да разнасям разпечатка от Аутлук и да набирам от Булфон с карта) и най-вече без любимата ми "джаджа".

Разказът е доста по-дълъг, но сега сам пил некви успокоителни щото от нерви ми прилоша... ааа последен куриоз, питаха ме дали на моя номер да ме търсят, като "ми е готов телефона"!!! Викам, пуснете мейл, не разбрахте ли че аз вече телефон нямам, отговорът бе: "Ние мейли не пращаме"... та на жената ще звънят.

Колеги, пожелавам ви никога да не ви се случва, това което преживях аз... не че ще умра, ама нервите няма кой да ми ги върне.

Лека вечер, аз почвам да се боря с тиксо да заляпя микро СИМа в една бойна нокиика, а като се съвзема, утре Епъл ще получат мнооооого силно писмо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не си хаби нервите. Някъде из форума, някой предлагаше адаптери, но с телефон май?! Намери го и го помоли да ти продаде един. Сашо в сервиза може и той да има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
:offtopic: МикроСИМ адаптери продават и в Дигитален (тук и тук, например), така че, колега, ако ти е спешно, макар да не са на особено приятна цена, преглъщаш и купуваш (не, че 4 лв. са много, но на фона на варианти от китайските сайтове за по под лев, си е доста). Съжалявам за случилото се и дано по-скоро се оправят нещата!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
утре Епъл ще получат мнооооого силно писмо

SpLIT, ако съм на твое място, не само Епъл ще получат такова....

При всички случаи и КЗП, и съда дори (под формата на искова молба), като на първо място – помиярския Глобул ще получи покана за заплащане на обезщетение на морални и материални вреди (не по самата рекламация, а по причинените от некачествените им услуги странични вреди).

Не си лягай, ами иди на лекар да констатира силния стрес, на който са те подложили и да ти предпише солено лечение (че ако може и даже с отсъствие от работа... ;) ), освен това– за всяко нещичко за което се налага да плащаш по повод липсата на телефон за периода на "ремонта" – трупкай касови бележки или някакви платежни документи, и после.... ех....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен беше почти същото, положение. Този проблем със загубата на обхват вече е доста разпространен, колеги от форума се оплакват доста. И решение май няма, заменят се телефони и пък същият проблем.

При теб в какъв режим ти губи обхват, като ти е пуснато 3G-то или като ти е спряно?

Наистина трябва да се предприеме нещо с жалби или нещо подобно. Не може да се продава апарат и да не работи както трябва в мрежата им. Имаше съмнения, че са дефектни партидите, но вече и в това се съмнявам, не може от както са го пуснали все да имат един и същ проблем? Дали е проблем със заключването към Globul или нещо друго нямам идея. Но проблемът е налице.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблемът е от "най-добрата 3G мрежа в България" :tooth:

SpLIT, послушай Кака и им покажи че сме в 21-ви век. В КЗП тръпнат в очакване за основателни жалби срещу операторите.

П.П. Пробвай това:Потребител

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Alxx, аз от вчера чета закони, гаранционни условия, Епъл Айфон 4 гаранционни условия, но не намирам основателна причина да пусна жалба. Ако бях във Франция щях да ги съдя за психически тормоз, ама в Бг май може да пия една студена вода и да чакам :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е точно така - Кака ти е подсказала какво и как.

След като микро сим-ът не става за други телефони, трябва да ти осигурят временен апарат, защото договорът ти си тече, а ти не можеш да си ползваш картата. Пиши до КЗП, като наблегнеш на детайлите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имам излишни адаптери за микро сим.

Ако не си намерил, пиши на ЛС адрес да ти пратя.

Ще ти струва 0 лева, с доставката :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,включвам се към темата със същия проблем.Аз съм го закупил от М-тел с договор и всеки ден поне по един път губи обхват,след рестарт се оправя.Само че не ми дава "no service"ами антената стои на макс.Така даже и не знам че не съм в обхват !!Ресторнах го на чисто и същото!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Присъединявам се към групата на no connection . Губи обхват след като от другата страна ми затворят или не вдигнат. Предния път изгуби обхват когато се опитвах да кача една снимка през 3G но с разликата, че бях на магистралата Хемус.

В същия момент на е52 нокия пак Глобул - има си обхват .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Малко ъпдейт по темата. Мина 1 седмица, 4ката е все още в сервиза на Глобул. Писах 2 жалби до Глобул... глас в пустиня, колкото Господ, толкова и те отговориха. Искрени благодарностти на Pe6o666, който ми изпрати микроСИМ адаптор, та поне се залъгвам с едно старо 2Г, но ефекта е брутален от 3Гс на 4ка и от 4ка на 2Г... мъкааааа. Жалко че са ми вързани ръцете, иначе да съм ги подпукал чрез КЗП, съд и т.н.

Като заключение мога да кажа, ако ви се сдуха 4ката купувана от Глобул, порадвайте й се и тогава я носете за смяна... защото ще ви я вземат в "сервиза" и ще изгорите поне за 10ина дни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тия проблеми с no service ги нямаше преди 4.1, появиха се с новите фърмуери. Със старите имаше загуба на обхват, когато хванеш тел-а с прословутия death grip. Какъв е извода? Оакали са пауър менаджмента на предавателя с идеята да оправят загубата на обхват, но вместо да "изпишат вежди са извадили очи". Някой с no service да върне на 4.0.1 и да каже още ли го има проблемът?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

//офф

защото ще ви я вземат в "сервиза" и ще изгорите поне за 10ина дни!

А защо бре хора не си пращате телефоните на Аппле ?! Не вярвам да има някаква пречка. Още по-добре е, че в повечето пъти ти връщат отключен телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Защото е с 24мес. търговска гаранция от продавача. Нали се сещаш, че ако епъл ти го подменят и на втората година се окажеш с нов проблем(епълската е 12мес.) - от глобул ще ти кажат "много здраве", защото не си с апарата който те са ти продали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз дълго размишлявам над проблема (нормално и 3Гс и 4ката ми го имат) и съм съгласен с Alxx, за първи път проблема ми се появи, като сложих 4.1 на 3Гс-а (преминах от 3.1.3 директно на 4.1 заради фонетиката ;) ). Преди това близо година с 3.1.3 нямах изобщо никакви проблеми! Първо си мислех, че аз нещо съм оакал нещата, тъй като аз си правих къстъма със Сноубрииз, но след много рестори в ДФУ, рековъри и какво ли не друго (дори го ползвах го без джеилбрейк 2 месеца за проба), проблема си остана налице. Някои казаха, че заради джеилбрейка се получавало, но на 4ката - чисто нова без джейлбрейк, пак ми го даде на 2рия ден след закупуването й.

Наистина, нека някой да пробва с по-стар от 4.1 FW дали няма да се оправи пустия проблем.

:offtopic: Grievous май е прав... Епъл почнаха да се подеб*ват с нас!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз така викам: много им здраве. Докато не видя официално меню на родния си език(не че имам нужда, но аз съм БЪЛГАРСКИ ПОТРЕБИТЕЛ) - кинти няма да видят от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Apple са хората които с един update прецакват повече нещата от колкото да ги оправят, едно нещо стане както трябва а в действителност се омажат други неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Епъл почнаха да се подеб*ват с нас!

Е, вие пък сега се усетихте... Че това си е "by default" в тяхната политика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Или съм най-големият карък в България, или на Глобул мрежата се еб*ва! Взех си 4ката преди 2 дни, която бе сменена с нова разбира се и днес на връщане от Ботевград (някъде по път) ми излезе отново любимия надпис No Service!!!

Така, продължавам с размислите... проблемът се появява само когато съм на GPRS (пускам 3G само като ми трябва нет, за да пестя батерия). Никога не ми е губил обхват на 3G, въпреки че сигнала никога не съм го виждал да е докрай, винаги 1-2 чертички липсват, НО не губи обхват. А когато съм на GPRS обхвата ми е докрай и като загуби обхват, ако премина на 3G се връща обхвата, но при повторно връщане на GPRS не може да се върже към мрежата, само след рестарт се появява обхвата на GPRS.

Мисля тоя път да му се порадвам и да не го връщам веднага... все пак от 2 седмици имам 4ка, а тя е била в мен само 4 дни...

Абе незнам вече какво да правя, но почна да ми писва много сериозно.

П.П.: аз съм с прехвърлен номер от Ментел, но 3Гс-а е в приятелката ми и пак прави проблеми, а тя си е с глобулски номер... ОБАЧЕ от 2 седмици не е давал ядове откакто и оставих телефона да седи само на 3Г!

Редактирано от SpLiT
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам какво да ти кажа, но преди няколко дни, за първи път от както имам iPhone 4 ми се появи No Service и се наложи се да ресна телефона, за да се върже на оператора. Трябваше да работя в едни подземия в приодължение на часове и след като излязох на улицата никога не дойде обхвата. От 3 телефона на един оператор - iPhone 4, 3gs, Blackberry, само четворката си остана на No Service. Ако има проблем то той е в самата линия, SIM картата или в iPhone 4.

Нормално, когато влеза в офисината, където губя 3г за секунди и обхват се губи за няколко минути, подземни гаражи и т.н. нямам обхват, но след това винаги се появява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Моето 2G е с вивакомска карта и до преди месец имаше един период от 1-2 месеца, в които постоянно даваше no service. Започна да се появява бавно и в началото по рядко се случваше, а накрая почти постоянно беше така. Накрая изведнъж изчезна. Имам чувстото, че е въпрос на временни проблеми в операторите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...