Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Уффффффф, мерси Anthony, яко се бях прецепил!
Защо обаче, датата вече се сменява не в 12:00, както до дега, а в 12:03? Нещо размести ли се и поправимо ли е?

Нищо му няма , на бас. Не сверявай дата м/у 21-05 ч и толкова. Ако заставаше м/у две дати е кофти , сега всичко е ОК.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Часовника е оправен и вече си сменява датата точно в 00:00. Хиляди благодарности за това! На въпроса ми дали мога да го мокря, след отварянето, ми отговориха, че е тестван на 10 бара и всичко е наред. Забравих да питам след като на часовника пише 3000 метра, не се ли тесва на 300 бара? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно време когато тестваха метанови бутилки срещу мелницата - имаше кой :) Точно на 300 им е тестът. Носи си часовника и не се занимавай с глупости. Ако па толко е зор - прати го на производителя.

P.S. Представям си как се гмуркаш на 3к метра в Черно море, колко ти струва оборудването и прочее. Не се сърди, ама ме напушва на смях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам защо изобщо колегата го занесе в сервиз? Къде тестват часовници на 10 бара? В кой сервиз? Щото “Джулияни” нямат тази възможност казвам го от опит.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше, не ти се сърдя, то си звучи смешно. ? Просто ми е интересно и затова питам. Иначе наистина няма как да се гмурна на 3к, мога само да потъна на толкова, ма тогава надали ще ми дреме до часовника. Иначе чак ме хвана яд, да нося часовник на 6 месеца на подобен сервиз.

п.с. Не съм го носил в Джулиани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Носи го на Мето ако се наложи. Двама бяха способните на такъв клас часовници(бяха колеги даже), но единият отдавна е в UK. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Светльо е ненадминат, ма стана островитянин и той.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, върху което се замислих, чисто теоретично: Това, че часовник на 6 месеца е отварян, означава ли, че му е нарушена водоустойчивостта и да речем, както моя е заводски до 300 бара (3000 м.), вече няма да издържа и половината? Става дума, след обслужване на даден часовник примерно, той остава ли със същите си "водоустойчиви" параметри?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма. Така или инак е хубаво да им се прави профилактика през известно време. Не го мисли, а си го носи с кеф.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав си. Просто се запитах, дали се нарушава водоустойчивостта или може да се запази?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запазва се, сега дали до 3000м или по малко никога няма да разбереш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, върху което се замислих, чисто теоретично: Това, че часовник на 6 месеца е отварян, означава ли, че му е нарушена водоустойчивостта и да речем, както моя е заводски до 300 бара (3000 м.), вече няма да издържа и половината? Става дума, след обслужване на даден часовник примерно, той остава ли със същите си "водоустойчиви" параметри?

Ами зависи кой и къде ти го е отварял. Ти така и не сподели.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Часовника е от Гюлиан и там е отварян.

Редактирано от niksan76
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой ги прави. (Сори, но пиша от айпада и стана мазало, може модератора да изтриетова мнение).

Редактирано от niksan76
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е що го отваря? Да прехвърли датата не в 0:03 а в 0:00 часа, затова ли?
Естествено, че сега няма същата водоустойчивост като фабричната, но установихме, че и 100 метра е супер ако го миеш на мивката като се намърля или плуваш в басейна.
Не трябваше да го даваш в сервиза. Не знам как са майсторите в Гюлиян, но аз съм супер недоволен от тая фирма като цяло. Преди имах омега и я носих там да ми добавят трак на верижката. Върнаха ми я толкова надрана, че после едва заличих деругите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че направих грешка, но връщане няма. Съжалявам дълбоко, действах първосигнално. Има ли начин да му върна първоначалното състояние, дори това да ми коства изпращане  до Breitling? Часовника е с особен статут за мен и има сантиментална стойност, затова и предприех ремонт, затова и сега искам да го приведа в начален вариант. Не знам дали ще ме разберете, но този часовник означава много за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече е обслужен , минал в сервиз и отбелязано в гаранционната карта. С какъв мотив ще искаш второ гаранционно обслужване? Кротни се

Чаовника си е супер къде ще ходиш? ..до “Марианската падина”?

e28b34e8a4c2548f6a73515d6737d4d3.jpg

 

Носи си го със ЗДРАВЕ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто го искам в заводски вариант. Не съм дребнав човек, но специално за тази вещ съм. Не искам да изпадам в подробности и съжалявам, че занимавам аудиторията с тази моя болежка! При всяко друго обстоятелство, бих го спестил, но в случая съм склонен дори да го разкарам и с цената на жестоки лишения, да си купя абсолютно същия. Още веднъж се извинявам, че размих темата с лични емоции!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да смениш една нова работеща вещ с същата друга, чисто нова и то с цената на “жестоки лишения” си е меко казано мазохизъм. Аз не виждам причината, но всеки знае него си. Дано не ти звучи като заяждане, не е, но е безумно написаното от теб. Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не се засягам, аз търпя на критика. И за мен е абсурдно, затова търся вариант часовника ми да стане както е излязъл от магазина. Говоря за един вид душевен мир. :wink2:

Не мога да се обърна към производителя с желание да им го изпратя да ми решат проблема, защото все пак те имат представител тук и няма как да го прескоча.

Редактирано от niksan76
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори да се намери начин да се изпрати, какво ще поискаш от производителя??? Да го отвори и затвори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора , приятели , щом има сервиз в България за тази марка часовници тогава производителя не го интересува. В случей , че българския сервиз се провали тогава същия сервиз го изпраща на производителя .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...