Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

преди 1 час, niksan76 написа:

защото все пак те имат представител тук и няма как да го прескоча.

Понятието "представител" отдавна се е размило ;) Има дилър с преференции и определени отговорности, нищо повече. Ако имаш съмнение относно качеството на работата им, пишеш на Брайтлинг. Няма швейцарска фирма с реноме, която да не ти обърне внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, какво е в случая качеството на работа? Аз не виждам проблем. Часовника е коригиран, сменя датата когато трябва. Дали издържа на 3000 метра, това няма кой да му го гарантира. Няма и абсолютно никакво значение, защото никога няма да се ползва на подобна дълбочина. То и 3000 метра всъщност означават нещо съвсем друго, но това е друга тема. Виж, ако са му го надрали или осрали нещо, тогава си заслужава да ги трича.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Anthony написа:

Дали издържа на 3000 метра, това няма кой да му го гарантира

Брайтлинг трябва да го гарантира, под една или друга форма(заводски, посредник...). Аз наскоро водих спор на тема относно съвсем друг вид техника(обещани параметри) и регионалният на марката си вдигна г*за до сервиза, за да ми докаже обратното(колкото и да съм незначителен потребител, човекът дойде от другия край на София). Шапка му свалих, доказа, че и успя да привлече аудитория от потенциални купувачи. Хвала на такива типове!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ок, нека се обърне към Брайтлинг и да им каже, че на 3000 метра има проблеми. Нищо чудно да се вдигне некой от Нюшател да иде се гмурнат заедно и да види кво става :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно, Тони. Фирма с реноме като тяхното би обърнала внимание на оплакването при всички случаи, а тестът за 3к метра се прави в автоклав, както би се досетил. И като не е обоснователно искането, ще си кихне някаква сума за теста и толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам разпечатка, че часовника е тестван на -0.7 бара, +1.0 бара и +10.0 бара. Странно ми е подобен модел часовници, такива на които пише голяма водоустойчивост, не се ли тетсват на по-високи барове, близки до оказаните от производителя. По този начин да се гарантира спокойствие на собственика, че ще изпълняват предназначението си. Никой не знае аз дали се къпя с него или оправям нефтени платформи.

преди 1 минута, Alxx® написа:

Не е нужно, Тони. Фирма с реноме като тяхното би обърнала внимание на оплакването при всички случаи, а тестът за 3к метра се прави в автоклав, както би се досетил. И като не е обоснователно искането, ще си кихне някаква сума за теста и толкова.

Именно Саше, искам да си платя теста ако е необходимо, както и всичко останало за привеждането на часовника до базовите му характеристики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно кой ще ти произведе тяло, което издържа на 3000 метра дълбочина или на 300 атмосфери налягане, та да те е страх за часовника да мислиш? Аз съм чао, всеки си има глава да мисли, пари да харчи и филми да играе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нито искам да харча пари, нито да играя филми. На 43 години съм и тея неща са ми ултра неприсъщи. През цялото време разсъждавах принципно. Всеки разумен и неразумен човек има своите желания и мераци, било то разумни или неразумни. Аз имам желание да притежавам часовник, който издържа на 3к метра и може би по най-неподходящия начин го споделих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм специалист, но мисля, че никъде по света не могат да ти го тестват на 300 бара. От тези часовници се тестват пилотните бройки на истинска дълбочина с подводници, а за другите се приема, че са добре или не според състоянието на уплътненията. Твоят е нов, значи всичко е ОК. Забрави за случая.
Аз имах Rolex Deep Sea, издържащ на 10200 м. Дадох го на профилактика в Беша и го тестваха на 100 бара.
Ако обаче това ще ти създава психически дискомфорт, единствения начин е да побързаш сега на черния петък на Гюлиян, да вземеш същия с 15% отстъпка, да продадеш твоя в стрелките с 1000-2000 лв отстъпка и да си щастлив до момента, в който пак забравиш къде са стрелките когато прехвърляш датата, или го удариш в стената и му надереш безела, или...
Разбери, че заводско състояние на един часовник има само когато го извадиш от кутията, в първите 10 минути на китката вече има “поражения” и цената е 1000 и повече надолу.
Затова не си го слагай на сърцето, носи си го ако си фен или си го дръж в кутията ако има само сантимент за тебе. Животът е кратък, за да изпадаш в такива състояния като това твоето, особено когато става въпрос за вещ, каквато и да е тя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много Благодаря! Невежа съм и винаги съм си мислел, че всеки един часовник се тества в завода на посочените на него барове. Наистина разяснението ми беше полезно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много!

Наистина знам, че тея метри, които ги пише на часовника означават нещо съвсем различно от това на каква дълбочина може да се потопи той. Разбирам и, че с времето и начина на експлоатация се променя състоянието и устойчивостта му.  Не се гмуркам и няма и да го правя сигурно Колеги. Исках да разбера само, има ли начин да приведа часовника в режим, преди отварянето му. Дали трябва да се сменят уплътнения тук в Гюлиан, или може да се постигне заветната цел само в Брайтлинг. Не искам всеки път като го сложа, да съжалявам, че го давах за отваряне. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво им е на уплътненията? Нали часовника е купен преди 6м, Или аз не съм разбрал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, купен е преди 6м. Нямам идея просто, дали при всяко подобно отваряне, не се сменят и уплътненията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи го тоя часовник,да мине трамвая отгоре и да се свърши тая драма.Баси сериала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз никого не задължавам да чете мненията ми. Ако толкова те напрягат, не ги чети. Има ли смисъл от толкова напрежение, Понеделник сутрин?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос да четем или да не четем мненията ти. Напълнихме две страница само за твоя часовник и едно оплътнение. Всеки път като вляза да прочета новите мнения се въртят около твоя часовник. Аз също имах провлем с на жената часовника, помогнаха ми колегите до някъде и от там нататък сам се оправях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е аз боб ли да си хвърлям,като има ново мнение,в тема която следя,какво е то?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Благодаря най-сърдечно на тези които ме разбират! На останалите се извинявам, отново най-сърдечно! Аз ако можех сам и знаех как да постъпя, нямаше да досаждам в тази тема. Да речем, че по един или друг начин Ви почувствах близки и реших да споделя проблема си, както не веднъж съм го правил, и както не веднъж сте ми помагали. Наистина се извинявам, темата не е персонална и явно досадих!

Редактирано от niksan76
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уплътненията се сменят на профилактика задължително, не че не стават, а защото така е прието от производителите, а и си ги плащаш. Този период е 5-7-8 години в зависимост от бранда.
Твоите уплътнения са на 6 месеца. Със сигурност са перфектни и издържат до баровете, които е дал производителя.
Ако пак го дадеш тоя часовник в сервиза, няма да ти ги сменят, а само ще го отварят / затварят.
Моят часовник превърта датата в 0:12 минути (бях на рожден ден и го погледнах след твоите писания). На мен не ми пречи, а и не съм сигурен дали това не е просто от механизма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, ayl написа:

Моят часовник превърта датата в 0:12 минути (бях на рожден ден и го погледнах след твоите писания). На мен не ми пречи, а и не съм сигурен дали това не е просто от механизма.

Наистина не трябваше да го нося в сервиза и да си седя със смяната в 0:03, ама глупост направих. Сега загледах разпечатката от теста - пише следното:

Test pressure: +10.0 bar

Maximum deformation: +26.69 µm

Tightness value: +3.5 %/min

Test okay

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

оплътнение.

Мен ме хранитевсеки път
Майтап


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ники, заеби я тая работа :) Аз съм същия истерик на тема Субару Импреса. 23 годишна кола, прескача параметрите на нова от времето когато е произведена, ама ако Кенджи Кита види модификациите по нея, минимум ще си разкъса кимоното :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахахахахахахахаха, евала Саше ? !

Импрезата си е болест и няма отърване. Нали знаеш, всеки си има своята мания и мерак. Гасим ги кой, както може. Най ме яд, че изобщо взех се занимавам с глупости, да сервизирам и настройвам нещо дет няма нужда. Сега кто знам, че е различно от как е било и ме изяжда от вътре. При теб е същото предполагам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как точно разбра, че е различно? Явно си се гмуркал в Марианската падина и му се е изпотило стъклото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...