Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Не съм се гмуркал в Марианската падина, че може да ми заглъхнат ушите и после е много гадно.?

А иначе това, че часовника не е същия, просто така го усещам и така си мисля, все пак е отварян ( въпреки, че от теста с +10 бара и тея +3.5% min, нищо не разбрах).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз на твое място ще говоря с Брайтлинг да ме вземат на работа да тествам на 300 бара по усет и с кристално кълбо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питах, имали си две възрастни мургавелки дето издържали до 1000 бара, без да им пищят ушите. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, поне ти разбирам усещането когато някой, комуто не вярваш ти е барал по нещата. Аз именно така стигнах до сегашната си работа :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съчувствието и се радвам, че ме разбираш Саше! Усещането е като да имаш Импреса 400 кончета, която след ремонт не знаеш вече колко е. Може да е 390, но може и да е 90. Няма да я караш с 300, но мисълта, че евентуално може да не е това което искаш, това което ти доставя вътрешно удоволствие от 400 коня под капака  и това, за което си хвърлил доста средства, те влудява.

Съжалявам ако сравнението ми е неуместно, но така усетих нещата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък,на Vacheron-a залепих черно тиксо на датата,да не ме ядосва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Накой знае ли как Касиото ми (wave receptor) усеща че не е носен 4-5 дена и спира да мести стрелки, явно да запази батерия която се зарежда от слънчев панел. След взимане в ръка започна да настройва стрелки а уж няма осцилометър?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Привет, я дайте малко мнение, каквомислите за това!

https://www.breitling.com/bg-en/watches/avenger/bandit/E1338310-M536/?watch=E1338310-M536-153S-E20DSA.2
 

Другата опция ми е ролекс механизма на това:

https://www.breitling.com/bg-en/watches/superocean-heritage/b20-automatic-46/AB2020161C1/
 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първият е с ЕТА и за тази цена е безумие. Иначе Breitling Superocean Heritage е единственият модел на марката, който бих си купил. За малко да взема малкия 42 мм преди 2-3 години, ама не ми хареса как ми стои. Новият механизъм чак на ролекс не е. Съвместна разработка на Брайтлинг и Тюдор, най-вероятно ще е хубав и скъп за обслужване спрямо ЕТА :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз също се зачудих, защо е толкова скъп този Бандит с ЕТА. Даже се опитаха да ме заблудт, че е с някакъв механизъм на Брайтлин си. За съжаление според мен си е ЕТА в един карбонов корпус, хронограф и това прави високата цена. Друго не виждам, което да го слага толкова ценово, над  Heritage, който поне има механизъм. Май нещата отиват към синьото чудо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се носи брейтлинг имам един супер кварц за продажба - EVO Night mission. На една година, носен 1 месец. Цената като за свои хора.
bafdefbcb7aa4b098d553097ce525c76.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уффф, не бях подготвен за предложения. Ще помисля, все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да попитам и аз: как ги опазвате тези коронки ? Аз втори часовник прецаквам бъркайки си в джоба на дънките ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи от короната каква е. Ако е на винт я завиваш, ако ли не, просто трябва да е прибрана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как го правиш това? На истинските часовници трябва с чук да я биеш за да падне :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Закачам я с ръба на джоба като си вадя ръката от него.
Излиза нагоре.
Проблема е че са скъпи короните.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така излиза короната, като си вадиш ръката от джоба?  Тя е доста малка и трудно може да се закачи по този начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Привет на всички!

Някой има ли мнение за този тик-так?

https://www.chrono24.com/zenith/el-primero-sport--id16131652.htm

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За модела нямам наблюдение , но името “Зенит” е гаранция за супер качество и елегантност


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!
Някой има ли мнение за този тик-так?
https://www.chrono24.com/zenith/el-primero-sport--id16131652.htm
 

Ми El Primero е прекрасен механизъм, Ролекс го ползваха за Дейтона дълги години. Ако ти харесва и си готов да приемеш, че се обезценява на вторичния пазар, скачай смело. И да знаеш, че няма хак функция.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да го нося, а и го купувам на вторичен. Малко ми е не достатъчно Зенит обаче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-нагоре ми е Rolex и UN (това е мое мнение и мой вкус), но не това имам в предвид. Искам да кажа, че не е моя Зенит, предпочитам скелетон да е Зенита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой бранд по-нагоре от Зенит имаш предвид?

Според мен иска да каже, че не му прилича на Зенит. Много хора си мислят, че Зенит е гадния Open heart и модерните скелетони, ама аз пък такъв не бих взел и на цената на Сертина. За мен Зенит е пилотската серия, обожавам ги.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах два опънхърт-а и да ти кажа уау-то минава първите два дни и след това почваш да се приготвяш да го продаваш.
Скелетона съсипва четимостта на часовника а в действителност не виждаш живата част от механизма.
Тоя зенит е много по от тия по които залиташ. Скачай смело!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...