Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Май нещата отиват към сделка. Наистина като чух Зенит El Primero, си представих скелетон и се зарадвах, но просто не съм имал никога и ми е атрактивен. Всички около мен, определено ме оплюха под претекста, че тея прозрачни глезотийки, не са истински часовници. По-скоро липсата на хак функцията ми е странна, но пък ще преживея стрелката да си ходи, докато го сверявам. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакаш секундната стрелка да иде на 12 и леко държиш коронката натегната в обратна посока, стрелката стои на 12 докато трябва, след това пускаш и си сверен. По-гадно е като няма хак ама не е болка за умиране.
Готви се за 4-5 секунди избързване на ден. Ако си падаш по точността, ще те дразни, но... това е цената да имаш по-марков часовник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Seamastera-a ми избързва с по 2 секунди на ден, така че съм свикнал, няма проблем с това. По- лошото е, че с покупката сега на Зенита се отдалечавам от заплануваната ми за догодина мечта - Deep Sea или Sea Dweller.  Въпреки, че мога да сваля летвата и да си взема Submariner, който е не по-малко часовник, просто е по-малък, а аз предпочитам по-големи часовници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм ги и двата, грозни са, преекспонирани и нищо повече от сиймастъра.
Субмаринъра по става, по-човешки е. До догодина новия 41 мм ще е в магазините и хептен ще си добре щом искаш Ролекс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оооооо благодаря много! Определено от доста години все се каня и все не се решавам на Дийп Сий, който за съжаление не съм виждал никога на живо (знам само, че е много груб и голям, но имам Breitling Seawolf и определено размера не ме плаши). Това ми е фаворитът за часовник, но цената определено винаги ме е спирала. Наскоро обаче си зададох въпроса, като искам Ролекс, защо да не е Съб, при положение, че е не по-малко красив и доста по-евтин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дийп Сий ти трябва ако ще се гмуркаш до Титаник иначе за какво ти е. Размерът му не е плашещ - 44 е нормален, а не голям. Плащеща е крещящата липса на каквито и да е пропорции в часовника и верижката. Верижката трябва да е един път и половина поне по-широка, за да има пропорция. Ужасен е, само някой гъзар без каквото и да е естетично чувство може да го хареса...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, на мен 44 ми е добре като размер, но е доста дебел и именно несъразмерен с верижката. Другото пък е 41 мм на Съба, дали не малее на ръката. Не съм носил часовник под 43 мм, изключвайки Радото, но там е друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти малее. Иначе Explorer II e 42 мм, на мен ми е идеален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Експлорера е много хубав, определено (не знам как са Пепси и Батмана, не съм ги виждал на живо). Същото важи и за зеления Хълк на Събмаринара. Странно ми е малко, шарен Ролекс на ръката, въпреки че на картинка не са зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То това дали малее или не зависи от безела. Аз имам един 39 мм без безел и изглежда по-голям от 42 с безел.
Иначе Тони е прав: май експлорера е най часовник от релексите. Не съм имал и не мога да кажа дали ми харесва, малко тия трети стрелки не ми харесват, но всичко си е до вкус. Общо взето мен ако питаш новите омеги са по часовници от ролексите, но може би съм предубеден. То и цените им са почти еднакви вече, това пък прави ролексите по-атрактивни.
Иначе това с пазенето и увеличаването на цената на ролекс е бош лаф работа, но е истина, че се обезценяват по-малко от другите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И мен GMT ме дразни, ама пък за повечето е супер. Аз от експлоръра съм мега доволен, а в момента имам предложение да го купят на по-висока цена отколкото съм го взел, тъй че има някакъв резон за това, че не губят стойност. То е и много важно на каква цена си го придобил. Аз го взех от Германия с 2-3К по-евтино отколкото Беша с мизерната им отстъпка.

Друго голямо преимущество на Експлоръра е, че за 800 франка може да се трансформира от бял в черен и обратното, което си го прави нов часовник. Цената ми я казаха в Беша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз повече си падам по дайвърите. Това е и причината да се заглеждам по Дийп Сий, Сий Дуелар и накрая и по Събмаринара. За омегите съм напълно съгласен, че по нищо не отстъпват на Ролексите. За съжаление моя е от 2016 г. и не е двойно сертифициран (каквито са новите в момента), което не знам дали е от чак такова значение, че да си заслужава подмяната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще си сигурно единствения, който ще ползва омега дайвър за гмуркания. Има си прекрасни водолазни компютри, които ти осигуряват около милион пъти по-добра информация, надеждност и точност. За малки дълбочини се гмуркам с Гармин Феникс 6 и ми върши идеална работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако работи точно какво като не е двойно сертифициран. Нали разбираш, че това двойно сертифициране е рекламен трик и един ред повече на циферблата (нали се конкурират с ролекс, а там редове бол ;)).
За мен тази сертификация нищо не значи. Имам един JLC без сертификат за хронометър, който цепи мрака като точност.
Омегите по принцип са точни. Вместо тези ролекс кютуци, се огледай за някоя друга марка, ако омега ти е писнала. Брандове дал господ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ооооо, омегата бих я заменил само за друга Омега. Любима ми е и е точен, нямам проблем с него. Бих заменил Брайтлинга, или за Ролекс, или някой друг бранд. Antony е прав, че за гмуркане, Сунтото е най-добрия приятел. Едно евтино сунто върши перфектна работа. Ходих да гледам Зенита, но нещо пазарлъка не потръгва. Може и някой Jaeger Lecoultre Master Compressor, интересна машинка с доста голяма фенска маса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, ayl написа:

Що така с пазарлъка? Втора ръка ли е?

Да, носен е много малко.

Ооооооо Anthony, определено Fifty Fathoms не е за изпускане, ако се подаде от някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на ‎11‎.‎09‎.‎2020 at 18:02, Anthony написа:

Друго голямо преимущество на Експлоръра е, че за 800 франка може да се трансформира от бял в черен и обратното, което си го прави нов часовник. Цената ми я казаха в Беша.

Говориш за смяна на циферблата ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те!

А кой е новия Събмарунър, нали на 01.09.2020г. пуснаха само нови цветове?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно. Пуснаха нов модел с нов механизъм. Цветовете отделно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ауууууу пропуснал съм. Явно прекалено много се вглеждах в прословутия JC и пропуснах важни иновации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

След 4 автоматика Сейко/Ориент, не удържах на визията и ето първи кварц :)

 

Screenshot 2020-10-29 at 20.50.05.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...