Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Я поясни, че не съм гледал този сериал. :confused:

А ето в какво се съхраняват такива съкровища :surprised:

JAEGER-LECOULTRE---Hybris-Mechanica-Grande-Sonnerie-SAFE.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ето още един доста сложен часовник, най-сложния Патек всъщност - Sky Moon Tourbillon

само 2 часовника на година се произвеждат, като в момента има 2 ebay, на цена от $1.2млн до $1.4млн.

6_Patek-Philippe-Sky-Moon-Tourbillon.jpg

skymoon_tourb5002_2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Франкк Мюлер е в много тежко финасово положение и има много голяма вероятност да фалира. Дано не се случи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще се намери някой голям, който да ги прилапа. Дано да останат на пазара.

Имат огромен опит и десетки патенти, които са уникални за индустрията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Red Devil by Hublot :Wink:

Black Mamba- NUBEO

nubeo-black-mamba-watch-case-explosion.jpg

nubeo-black-mamba.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни жена ми имаше рожден ден и реших да и купя Movado Bela с 6 диамантчета. Все пак имаше юбилей :Wink:

Ето го:

289685_fpx.tif?bgc=255,255,255&wid=327&qlt=90,0&layer=comp&op_sharpen=0&resMode=bicub&op_usm=0.7,1.0,0.5,0&fmt=jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Черната Мамба е уникална, идва и с много як case.

Да попитам за по професионално мнение, какво мислите за този часовник, TX PILOT FLYBACK CHRONOGRAPH - SECOND TIME ZONE - BLACK STEEL

T3C423c.jpgT3C423b.jpg

TXPilotBlackAd72dpi.jpgt3c423tx.jpg

http://www.txwatches.com/600-series.html

Цената му е 575$.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е TIMEX

Много качествен часовник. И не е много скъп.

Не са механични, с кварцов ЕТА-механизъм са, но са доста качествени и определено си заслужават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разучих и аз за марката, наистина са собственост на Timex.

И наистина правят качествени часовници, жалко че не са механични, но за цената си. Тъкмо си мислих какво да си взема в този диапазон, май ще бъде този.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Около 450$ в Ebay

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моите скоромни финансови възможности, съм се спрял на този модел на Swatch. http://cgi.ebay.de/SWATCH-IRONY-CHRONO- ... 1807wt_978

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз почти съм на ръба да взема това

oris-01-635-7560-4165-07-4-25-01.jpg

любеца отчасти е виновен

:sad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моите скоромни финансови възможности, съм се спрял на този модел на Swatch. http://cgi.ebay.de/SWATCH-IRONY-CHRONO- ... 1807wt_978

Аз имам почти същия, който ми е подарък и е от личната колекция на Николай Гяуров.Ето го :razz: :

imgp0445v.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето този (втория) е много добър :

http://www.thetimetv.com/news-ebel-gold ... ent-313-11

Гледам че има хора които разбират от часовници затова да попитам :

Някой каза че механичните са за ценители . ОК , но доколкото зная , точността там е около 20 сек ДНЕВНО ....говоря за модели в диапазона до към 5-6 к лв.Предполагам има и механични които дават отклонение по секунда на месец , но да бъдем реалисти :rolleyes:

Аз съм с tissot t touch и понеже съм (меко казано ) разочарован се оглеждам за нещо друго . Някой има ли няблюдения за този модел :

http://japwatches.wordpress.com/2007/07 ... 00bj-1ajf/

Или да предложите някой друг , като това с което не бих направил компромис е ->титаниев корпус , сапфир кристал , ден и дата ....и последно - да го сложа на ръката си и да не мисля за него :Wink:

Къде са Sector kато марка ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sector гравитират в ниския клас. Ти в какъв ценови диапазон се оглеждаш? Може да имам оферта, зависи какво те устройва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не претендирам, че разбирам кой-знае-колко от часовници, но гревитацията влияе на почти всеки механизъм.

Ако искаш нещо. което е АБСОЛЮТНО точно, можеш да се огледаш за нещо с turbillion механизъм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм тръгнал да купувам в момента , говоря по принцип . За часовник бих дал около 2-3к ... Breitling ми харесват като марка (и по-специално Aerospace модела ) но ми идват малко скъпички...но все пак се замислям :rolleyes:

М/у другото , някой беше споменал че само омега имат международна гаранция - доколкото зная , такава имат всички swiss made (за Тисо съм сигурен понеже моя му ползвах гаранцията още 2-рия месец) . И последно да споделя друго факт - swiss made означава 40% (не съм сигурен за точната стойност но е някъде там) от стойността на частите вложени в часовника да са швейцарски което си е леко подвеждащо (поне според мен)

ПС не търся абсолютна точност, но все пак да не го сверявам всеяка седмица , а примерно само при смяна на лятно/зимно време

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Части - 85% swiss: Omega Seamaster Pro Planet Ocean James Bond Quantum of Solace Limited Edition.

Цена: 5,800лв. Ограничена до 5007 броя серия, има го наличен в Оварас на Витошка.

И последно да споделя друго факт - swiss made означава 40%

Swiss Made се поставя САМО на часовници със 100% проектиран и произведен в Швейцария механизъм. Поставянето на такова лого е САМО с разрешение на правителството - т.е. държавата го контролира!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Механиката наистина е за познавачи.

За това и цената е несъпоставима между тях и кварцовите ширпотреби :rolleyes:

Това че избързват или изостават, си е в реда на нещата но един добър часовникар, може така да ти го регулира, че да нямаш никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не искам да влизам в спор относно значението на термина swiss made понеже не съм експерт в тази област, казвам това което ми попадна като инфо докато се ровех във форум за часовници. Все пак :

http://en.wikipedia.org/wiki/Swiss_Made

и по-специално :

"51% of its value must be Swiss and at least the last wheel must be added in Switzerland"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

51% от стойността на частите, и финалната сглобка. Това не противоречи на 100% механизъм. Спора настрана - Утре след обяд Оварас отварят стария си магазин след ремонт(бул.Витоша 43). Мини и виж какво има. Новия е в "Шератон" на главния вход, но там ценовия клас е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отбий се и в Ави център. Там има страхотни марки, но са в горния ценови клас. Hublot, Zenith, Romain Jerome, Corum, Harry Winston и др. :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с този http://www.sectornolimits.eu/#/sector/e ... iew-id-401

Сектор като марка най отговаря на вкуса и финансовите ми възможности...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...