Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Мерси много, ще му предам. Часовникът не е негов и според мен и не трябва да го продава, но това е друга тема. Аз нищо не разбирам, търсих в нета и излизат само реплики и се сетих, че вие имате повече опит с часовниците и затова писах тук. Още веднъж много благодаря за инфото, ако го носи следващия път, ще направим снимки, но явно няма смисъл.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Разделихме се с моя Apple Watch и след седмица ще съм с това:

https://timer.bg/citizen-jy8020-52e

Не е кой знае какво, но има всичко, което ми трябва, на добри пари е и най-важното е точно по вкуса ми:)

Само някой трябва да ме светне за радио сверяването, макар да съм скептичен за ползата му тук в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив не знам дали ще работи, зависи от много обстоятелства. Моето Касио в София се сверява всяка сутрин към 3:00, в Гърция му е по-трудно. Имай предвид, че страшно много се влияе от атмосферните условия. Лятото му е по-лесно със сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, четох за това. Днес гледах на един приятел и функцията работи добре и неговия е Касио.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ебаси часовника! Има вечния календар на маите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Жоре

П.П.
Продавам си касиото, че не ми трябват 2 спортни часовника. Става въпрос за най-високия клас G-Shock - GW-1000 Mudmaster. Без следи от употреба и с още повече от година гаранция. Ако има желаещи, да пишат на лично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Какво ще кажете за подаръка на жена ми за 8- ми
6e461e588a5dc131f2acd267dcf3e5a4.jpg
510016a9513138aca9ecc52b3a92233d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добър, щом жената харесва големи часовници. Иначе винаги съм си представял женския часовник такъв - стомана, верижка, кръгъл, по-малък. За съжаление моята жена не носи часовници никога и няма как да видя на практика как ще е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да така е и моята жена се чудесе дали да е малкия или големия, но тъй като тя е висока и едра жена реши да е големия. А жените обичат големи неща


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте и честит първи май. Според вас имам ли проблем с часовника или не ? Преди 45 дена забелязах, че часовника на жената на, който съм дал линк по горе избързва с около 1 мин. на седмица. Според моите изчисления ако е така, следователно за месец ще е с 4 мин. напред. Занесохме го в Cartier София от там ни казаха ,че ще го пратят в Cartier, за измерване. След 30 дена ни се обадиха , да отидем да си го вземем. Дадоха ни протокол, че е бил замерен и това отклонение е било нормално и ни го върнаха. Според вас има ли някакво значение, кога и как да се настрои часовника ? Пулса на жена ми винаги е бил между 100- 110, това влия ли му ? Чудя се вече на какво да се спра за да реша проблема. Според мен не е допустимо толкова скъп часовник да има такова отклонение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баси пулса, човече! Сега взех Apple Watch на детето и като четох упътвания пишеше, че за възрастните нормалния пулс бил 60-70, за децата - 80.
Да не би да не си разбрал нещо, не че знам дали изобщо пулса може да влияе на механичния часовник.
Но това отклонение е близо 10 сек/ден - напълно неприемливо за механичен часовник, какво остава пък за Картие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помниш ли Индурайн - колоездача, спечели няколко пъти Тур-а, беше голяма звезда. Неговия беше 25, голямо му било сърцето.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя съм го свалял до 45-50, но не е много добре за нормален човек. 70-80 е добре за възрастен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При повечето активно спортуващи пулсът в покой е нисък и това не само е нормално, но означава дълъг живот. Аз като съм във форма и карам колело всеки ден + силови тренировки, пулсът ми е около 50 в покой. Сърцето е мускул и се уголемява ми при спорт, тъй че му трябват много по-малко удари за да изтласка нужното количество кръв. Всеки кардиолог ще ти каже, че сърцето е като двигателя - има определен брой удари (километри) преди да се износи и спре, ама при него няма основен ремонт, тъй че колкото по-малко, по-добре. Виж, ако не спортуваш и е много нисък пулсът, тогава има проблем. 110-120 в покой означава сериозен проблем и трябва да се вземат мерки. Обаче мен ме впечатли това безумие да се праща часовника някъде и да се чака 1 месец. Що за кретения? Това всеки един часовникар в София може да го замери на виброграф за минута. Кой е представител на Картие тук? Това е позор за марката. Иначе 10 сек/ денонощие е нормално отклонение за нисък клас швейцарски часовник без COSC сертификат. Би трябвало да ти пише в книжката допустимите отклонения. Картие далеч не е нисък клас и би трябвало да работи по-точно.

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Картие в София ни казаха, че така процедирали. Тук в Бг. на давали техни часовници да бъдат замервани и за това ги пращали навън. Казаха ни, че в рамките на месец ще го върнат какво е правено по него. Оказа се, че след измерването на часовника му няма нищо според тях и това било в рамките на нормалното. Получихме и протокол за това. Но за мен е недопустимо такова избързване за такова време. Четох някъде, че имало значение в каква позиция на стрелките трябва да се настрои и в някакъв определен час. Не знам дали това би имало значение и за това питах тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е за бързата смяна на датата, няма нищо общо с другото.
Естествено, че е недопустимо. Занасяй го пак за рекламация и им кажи да го пренастроят.
Всичко е така в живота - заливат те с хвалебствия и реклами за продукта преди покупката, а след това - оказва се, че имало ситен текст ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точността на механичен часовник зависи от много фактори, най-вече от начина на носене. Сваля ли го нощем или през деня, в каква позиция го оставя като е свален, като го носи колко се движи и т.н. В София има няколко читави часовникари, които могат да го настроят доста прецизно. А тази глупост, че не давали да го замерват тук, даже не ми се коментира. Те нямат ли собствен сервиз? Замерването на виброграф става за 1 минута без да се отваря часовника. Просто се слага на машината и тя го завърта и замерва в няколко позиции. Как ще чакаш 30 дни за подобна процедура???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Тони, часовника го сваля само, когато се къпе. Относно сервиз ни казаха, че гаранционен часовник нямали право да го отварят в София, а го изпращали на производителя. Днес се чухме пак с тях, казаха ни да го занесем и ,че пак щели да го пратят и ще се чака още 30 дена с новото оплакване. След като ни го върнаха часовника стана по- зле, за 48 часа избързва с три минути. Възможно е да им такова отношението защото не е закупен от магазина на Картие в София, но иначе гаранцията  важи за цяла Европа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е това, мундари са и в България всичко е криворазбрано, клиента е в най-нисшата каста и могат да го газят и ебават както си искат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...