Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Ходих до Гюлиан. Казах им, че за  5 дни е избързал с близо 12 секунди. Казаха, че било идеално за този часовник. Допустимото било от -1 до +6 на ден, а моето с около 2.5 секунди на ден било перфектно и няма място за притеснение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Здравейте момчета, харесах си този часовник http://www.julliany.com/?product=7745-tic-05659

Вчера бях в магазина сложих го на ръката и много ми хареса. Намирам го на много по ниска цена тук https://www.jomashop.com/raymond-weil-watch-7745-tic-05659.html. Някой да сподели защо е такава разликата ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По няколко причини. Jomashop са така наречен сив търговец, а не официалвн дилър. Единственият проблем с това е, че гаранцията ти е валидна само към техния сервиз, който е в САЩ и няма да можеш да го сервизираш тук безплатно. Това не е болка за умиране. Другата причина за ниската цена е, че в нея няма ддс. Като дойде дотук, ще ти сложат още 20% данък. Вариант е да намериш някой да ти го донесе. Аз лично никога не бих дал толкова пари за тази марка, ама щом ти харесва...Имай предвид, че ще се обезцени ужасно ако решиш да го продаваш после, тъй като Raymond Weil не са оосбено уважавана марка сред почитателите на часовници.

 

П.П.

Ако все пак решиш да го купуваш, задължително си вземи модела на верига - https://www.jomashop.com/raymond-weil-watch-7730-st-20041.html

На всичкото отгоре е по-евтин с 200 долара. Каишки може да си слагаш каквито искаш, те са консуматив и за една година си заминават. Ако обаче искаш верига, ще те одерат поне едно 1000 лв после, тъй че това е много по-добрия вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Тони, че ме просветли, не съм запознат с марките часовници, просто като бяхме в магазин джулиани само този ми хареса. Ще разгледам други марки в този ценови диапазон и пак ще споделя. Окончателно се отказвам от тази марка :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Двама японци :) SARY025 и RN-AG0008L


f1e4ddd11d79919a17eccc29f687f2dc.jpg

e875b4bfc97bf83143dd1193e0832364.jpg

20e453d3ad7c91f9af58cf2c1dff3d45.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги кажете от къде мога да си купя по- качествени кожени каишки.

Редактирано от turganay
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж марката Hirsch. В България ги има в Гюлиан или Джулиани, аз си купувам от немския Амазон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше и някакъв младеж от Пазарджик/Пловдив,който изработва по поръчка.Много го хвалеха по форумите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, дали някой има впечатление от марката EDOX и конкретно следния модел?

https://www.edox.ch/shop/es_en/delfin-day-date-automatic-pink-pvd-black-dial-rubber-strap.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Марката е прилична, ама това PVD носи голям риск. При надраскване не може да се възстанови. Аз бих взел стомана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Днес ми подариха този автомат:

 

f388174d8f742668935698dca29330c4.jpg

033b986890838d0c413cd78f8a89e4f3.jpg

 

Някакви отзиви?

Имал съм кварцов от марката , но автоматик за пръв път.

Нещо по-специално за експлоатацията му? Моите хора просто не са питали нищо в магазина. Приведох го е експлоатация...

даже ме затрудни закопчалка , но се справих

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тизо Пауърматик 80, Тони. Май е с ЕТА.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно ЕТА, уж им техния ин-хаус механизъм, ама е ясно, че ЕТА са в основата на всичко, все пак са с Tissot част от Swatch group. Разните разбирачи го плюят, ама не съм сигурен, че имат основания. Тъй или иначе ще му трябва време да се докаже. Евтин вариант на ЕТА се води.

Колкото до въпроса, няма кой знае какви експлоатационни особености. На 3-4 години трябва да го носиш за профилактика. Гледай да не го удряш, мокриш и намагнетизираш. И никога не настройвай датата между 21:00 и 3:00 часа.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте , за мен хубавия часовник е отиваш в магазина , купуваш и това е. Попаднах на клип как се създава един престижен часовник и ще го споделя. Насладете му се , мисля , че ще е интересно


https://youtu.be/yIXPplShtg0


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клипът съм го гледал, както и хиляди подобни :) Точно това е магията на часовникарското изкуство и въобще на механичния часовник. Да знаеш какво невероятно инженерно и ювелирно майсторство се изисква за производството на един механизъм. Особено при големите брандове, където всичко се прави ръчно. Да си дадеш сметка колко е трудно да се направи всяка една компликация като лунна фаза или вечен календар. Неща, за които не се замисляме въобще във векът на електрониката. Сега часовник въобще не е необходим, имаш го на телефона, печката, хладилника и къде ли не. За мен най-важното е на теб да ти харесва, защото всяко чуждо мнение е субективно. Е, разбира се, има шедьоври, които се безспорни. Аз ако трябва да имам само един часовник, това със сигурност ще е Patek Philippe Nautilus. Само да ми останат излишни 40-50К евро и се мятам в играта :)

image.thumb.png.404383f0c681e8156ce075d0ff85b663.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много изчистен бе...не ми допада...иначе скачам :) ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече взех един с черен и един с бял циферблат, за да си отива на всичко ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

a57bce22ee4a2958130d4e691a94cd24.jpg
Скоро ми попадна този сайт. Малка компания, хубав (според, зависи) спортен дизайн, ETA7750 механизъм и прилична цена. Имат още няколко модела, автоматични и кварцови. Ловят окото ако човек си пада по такъв тип часовник.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как намирате Bulova Precisionist, заслужава ли си? Някой с опит и знания?

Не смятам да влагам повече от 600-700 евро за часовник, първо щото нямам неограничени възможности и второ нося ги около година две и минавам на нещо друго. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Американски бранд, собственост на Ситизен. Сносен дизайн и много инвестиции навремето в реклама(Пийт Сампрас им беше лице). Това ги докара до ръба и японците ги барнаха евтино, а за капак и спряха да ползват швейцарски механизми. Пресижънист-ът е хвален заради високочестотния си кварцов кристал(по памет осем пъти по-голяма честота от стандартната за кварцов часовник), с което претендира за много голяма точност на годишна база. Хай-тек с интересен дизайн за...любители на хай-тек-а. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.01.2019 г. at 21:00, Kery70 написа:

a57bce22ee4a2958130d4e691a94cd24.jpg
Скоро ми попадна този сайт. Малка компания, хубав (според, зависи) спортен дизайн, ETA7750 механизъм и прилична цена. Имат още няколко модела, автоматични и кварцови. Ловят окото ако човек си пада по такъв тип часовник.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

на 21.01.2019 г. at 23:17, Alxx® написа:

Тези са много силен стартъп, като и към днешна дата мисля, че имат кампании в които пускат лимитирани серии от по 250-500 бройки . Имат страхотни дизайни според мен, претендират за много сериозни автомати и всичко e swiss. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...