Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Брейтлинга притежаваше един грубоват чар, но определено не ми седеше добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някой да проявява интерес към този часовник? Модел 2015, цена като нов около 350 лв, в Ebay 160$, тук 250 лв.

cfd61a984c15e5aa6b89cbe2c828f3be.jpg

37f52d6af8fe3027201505c1c38221d3.jpg

8006e18e70edc2c532356d400e35342f.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Привет на всички!

Имам едно питане. Преди около 2 месеца си взех Omega Seamaster 45.5мм, Калибър 8500 и Ко Аксиал механизъм. Онзи ден забелязах, че хелиевата ми клапа е развита. Какво да правя? Просто да я затегна или да го нося в Гюлиан? От както съм го купил съм го мокрил 1-2 пъти и то при миене на ръцете. Не е имало сериозно потапяне. Предполагам още в магазина е била разхлабена и не съм обърнал внимание. Благодаря Ви за вниманието!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, просто я завий. За кво ще го носиш в Гюлиян???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами притеснявам се да не е влязла влага. Много тъпо ще прозвучи, но тази клапа за какво е? Трябва ли да се пълни сега с хелий или нещо от сорта? Това, че се е развила означава ли, че трябва да се предприема някаква интервенция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, надявам се, че не се ебаваш? Молекулите на хелия са едни от най-малките и успяват да проникнат през уплътненията на часовника, когато си за дълго време на голяма дълбочина във водата, да речем 100-200 метра. Теоретично, ако излезеш на сушата и има хелий в часовника, молекулите му ще се разширят и ще създадат налягане в часовника, което може да го повреди. Затова има хелиева клапа, която на твоя часовник се развива за да излезе въпросният хелий. При други марки е автоматична, да речем при Ролекс. Надали някога някой използава тази екстра, по-скоро е за имидж. Имаш дайвърски часовник, който издържа 600 метра, а ти се притесняваш, че си си мил ръцете с него :D Наистина се надявам, че не се ебаваш и не ме караш да пиша напразно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много! Успокои ме Колега. Наистина не се ебавам, просто съм неук.:( Няма опасност за часовника, че съм го мокрил с развита клапа, нали? Значи при гмуркане клапата трябва да е затегната, а когато излизаш на повърхността я развиваш за да излезе хелия, който е попаднал в часовника на голяма дълбочина? Клапата се развива по време на излизане или когато си на повърхността? Въпросите ми са по-скоро теоретични, иначе не смятам да слизам на толкоз дълбоко. Още веднъж, много благодаря за всичко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами клапата е еднопосочна и би трябвало да я използваш когато тръгнеш да излизаш от водата. Развиваш я и почваш да се катериш. Разбира се, за да влезе хелий вътре, ти трябва да си бил доста дълго под водата, при това в така наречения звънец или друго затворено място и да си дишал през маската, защото хелият в малки количества се съдържа в кислородната бутилка. Ако просто се гмуркаш за кеф, няма как да влезе хелий. Ако пък си професионален водолаз и прекарваш часове под водата в звънец или батискаф, със сигурност няма да ползваш механичен часовник, а дайвърски компютър, който е електронен. Тъй че не го мисли, завинтвай и се радвай на прекрасния часовник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за всичко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Един глупав въпрос. Вредно ли е за часовника ако е с няколко минути напред и го върна назад? Забелязвам, че при изваждане на короната секундарната стрелка спира. След това ако дам напред и тя не помръдва, но ако върна малко назад и тя потрепва също леко назад. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално. Когато имаш да връщаш - върни повече от нужното(напр. пет минути) и после "догони" нужното време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря! Значи няма проблем, че съм върнал? Просто трябва да върна повечко и после да дам напред, така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам. В едновремешните книжки към механичните часовници имаше такъв детайл в инструкциите за употреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодарско за помоща! Връщането на дата също ли е възможно/разрешено?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че кой ти забранява? :)  На някои часовници не е възможно, заради особеност в механиката, другото е без значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско от сърце! :yahoo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Датата не се сменя между 22:00 и 3:00, защото може да му нанесеш сериозни щети и няма да ти се покрият гаранционно. Препоръчвам ти да си прочетеш книжката с инструкции за употреба, която ти е в кутията на часовника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахахаха, какви са тия китайски часовници, които имате че не могат да се сверяват както си искате?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти китайски, Мирко :) Топ часовникарят в заводчето на Омега, в Биен е китаец. От 27 години е там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някой може ли да ми каже повече за този модел: Rolex Swiss movt 23k 30m?
Един познат иска да го продава, но не разбира нищо, нямам идея дали е реплика и как може да се познае, нито колко струва.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв модел на Ролекс. Най-вероятно е менте и струва 20-30 лв в добрия случай. Ти ако имаш часовник от марка, която най-евтините модели почват от 15 000 лв, дали няма да знаеш какво притежаваш? :) Да даде снимки да го видим, но ако на часовника пише това, дето си пуснала - 100000% долнопробно менте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деси, Антъни е 100% прав. Ролекс нямат такъв модел.
Достатъчно е твоя познат да види, че е с кварцов механизъм (дори съм убеден, че и на циферблата му пише Quartz).
Единствения кварцов модел на Ролекс е Rolex Oysterquartz...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, то ако пише swiss movt, няма нужда нищо друго да гледа :))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...