Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Този от картинката е лимитед, а механизмите, специално тази ЕТА е здрава, надежна и точна. Слагаха я по какви ли не доста по скъпи часовници включае и HUBLOT.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох малко за тях, Венко. Много бързо са качили мизата във финансирането и явно хората с кинтите виждат в тях потенциал. Ексклузивно и на малки порции - винаги силна рецепта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми харесват въобще, но това си е въпрос на вкус. Не видях дори вериги да имат. Цената пък е висока за микробранд. А тва с лимитед вече толкова се изтърка, че чак е дразнещо.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.01.2019 г. at 18:17, ayl написа:


Това е истината...


Ееее, насра се :) Айде със здраве да си го носиш. Надявам се, че Вашерона не си го разкарал, че ще ме заболи сърцето.

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Привет Колеги!

Тези дни ми предстои покупката на Breitling Avenger II Seawolf. До скоро се колебаех между него и Superocean Heritage 46 заради механизма, а и все пак 70 часа пауър резърф, но имам Omega Seamaster Planet Ocean 600M 45.5 mm, която много прилича визуално на Superocean-a и затова избрах Avenger-a въпреки ЕТА-та. Въпроса ми е, заслужава ли си доплащането на 100 лв. за още една година гаранция, тъй като Брайтлингите се продават с две години гаранция само?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надали някой ще ти даде обосновано от личен опит мнение. Прецени струва ли си от твоята призма и помни, че обслужването(смазки, настройки ала-бала) се плаща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав и вно трябваше да задам въпроса по по-различен начин. Изхождайки от факта, че всичко по обслужването се заплаща, има ли какво друго да му стане на един часовник, че да си заслужава да има повечко гаранция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Могат да станат много неща, но тъй като е нов приемаме, че го вземаш, слагаш на ръката и носиш 5 години без да имаш проблеми и след това го носиш на профилактика, след което следват нови 5 години и т.н. докато го дадеш на внука си.
Или това важеше само за Патек Филип :)
Истината е, че какъвто и часовник да си вземеш ще ти писне след една или максимум две години и по-скоро трябва да провериш кой от двата модела повече държи цена а не на кой колко е гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз толкова пари за ЕТА не бих дал, а като решиш да го продаваш ще си разочарован. За гаранцията няма особен смисъл, ама 100 лв на фона на близо 10К надали ще те съборят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с ЕТА-та си беше удар под кръста ?. Върнах се в изходяща позиция.  А туй нЯщо с ЕТА лие, че и жената трябва се обзавежда? https://www.breitling.com/bg-en/watches/superocean/superocean-automatic-36/A17316D81C1S1/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЕТА, ама за жената кво ти пука? Аз на моята ѝ взех кварцова омега и подпиква. Много знае разликата. Даже датата не може да си сменя сама.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жената си избра Омега Констилейшън ко-аксиал 35 мм, умница се оказа. За съжаление аз се влюбих в Синия Супероушън Херитеидж 2 - 46 мм., уникален се оказа. Сега се чудя какво да правя с поръчания Морски вълк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

К`во да правиш се чудиш?
Подари ми го и си поръчай друг ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ееееееее на драго сърце, но ти не си падаш по ЕТА механики, за съжалениЯ ?. Сега съзерцавам Супероушъна и се самоубеждавам, че е същия като  моя Сиймастър. Демек не ми трябват два  почти еднакви външному часовника. Затова Морския Вълк требе да е моя тик-так.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е не можеш ли да се откажеш от поръчката, щом толкова искаш другия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз не знам дали може да се откаже поръчка. Този часовник си го вземам по много важен за мен повод и затова искам да мога да го ползвам почти цял живот едва ли не. Затова не знам кой от тези двата, които съм си харесал ще може да изпълни това мое желание:

https://www.goldsmiths.co.uk/Breitling-Avenger-II-Seawolf-A1733110/BC31+169A/p/17531092/

https://www.goldsmiths.co.uk/Breitling-Superocean-Heritage-II-B20-Automatic-46-AB2020161C1S1/p/17531528/#fo_c=655&fo_k=27e8d524e7be53cfb241021ca0467a0b&fo_s=slisys

Това което съм чел за ЕТА-та на Морския вълк е, че е много лесна и евтина за поддръжка. Колко време може да изкара, никой не казва обаче. За механизма на Херитейджа пък нищо не знам. Знам само, че не е ЕТА. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж, не разбирам от часовници, но щом поводът е толкова важен, според мен трябва да вземеш това, което ти харесва повече. Знам, че не помагам много с това мнение, но пък знам и как желанието си остава, въпреки разни разумни доводи. А иначе за тия пари няма начин да не може да се откажеш от поръчката си мисля, пък да каже някой по-запознат.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много Деси! Ами първия ми харесва много визуално, падам си по пo-груби спортните/часовници (няма да е с металната верижка на снимката, а с черна каучукова). Втория ме грабва с качествения си механизъм и стилния син цвят. Понеже този часовник искам да е скъп спомен за мен, затова се колебая кой от двата ще изкара толкова дълго. И двата ще бъдат обслужвани редовно, аз си пазя вещите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има два варианта:
1. Вземаш дайвъра. Носиш го и решаваш след време с кой от двата - с него или с омегата ще се разделиш.
2. Вземаш титановия и имаш два различни часовника.
Не искам да давам съвети, защото никога не съм имал брейтлинг. Имах обаче омега и ми писна след 2 години, та се наложи да я продам и да търся нещо по-интригуващо.
Но гледам, че доста хора харесват брейтлинг, може пък при него любовта от пръв поглед да трае по-дълго...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма часовник, дето да не ти омръзне. Сега си влюбен в него, след година ще се чудиш защо. Това си е болест. Ако ще взимам нещо за цял живот и за поколенията след мен, ще се напъна за един Патек Филип Наутилус. Иначе ЕТА е евтина за поддръжка, няма какво да те притеснява. И целия механизъм да се наложи да смениш, ще е макс 300-400 евро, зависимост от класа му.

Иначе аз ако трябва да избирам единствено между тези двата, веднага взимам Херетидж-а, само че на меш верига, а не гума. На него после може да слагаш, кожи, гуми, квото си искаш и да разнообразяваш.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина трябва да избирам между тези двата. Просто си реших да е Брайтлинг. Даже си бях решил да е Дайвъра и затова го и поръчах. Къде ми трябваше да виждам на живо синия Херитидж, и аз не знам (черния не го гледах, защото е почти 1:1 визуално с Омегата ми, а синия поне цветово е различен). Пък и допълнително един френд почна да ми обяснява колко качествен бил механизма му, за разлика от ЕТА-та. Той носи Ролекс и е нормално да е фен на механизма на Херитиджа, затова реших да споделя тук за драмата в която се забърках. Предния път ми помогнахте много със Сиймастъра и грам не съжалявам за тази си покупка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро си взех един Ориент Тритон и съм възхитен от него. Не съм вадил ролекса от шкафа поне 10 дни. Много ме радват сините цифери.
7b9686b12ad166a2612aa2b1620b3e49.jpg
18c4476bd04018b31c4ae69ae2c05e0d.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...