Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

То си е на улицата, няма как да се сбърка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Деси, да не е fenix6? И аз съм му “хвърлил око”, но това не ми харесва.
И да не съм извън темата, още от първата бета на 13, нямам бадж.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Писала е, че не може да се сравнява с епълския, тъй че едва ли. Дори Fenix 3 е 100-пъти по-часовник от епълското тамагочи. 2 седмици държи батерията, сапфир и т.н. Метай се смело.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по-скоро Деси не го харесва Гарминчето :D Аз се чудя много дали като не ми дойде второто зелено 11 про макс да се закича с ябълка часовник или с някъв Гармин. Събирам все още мнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце за ябълка, не прави моята грешка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах през 1-2 други у-ва да батерията държи по няколко дни, но функционалността на Apple watch е незаменима в комплект с iOS. С две ръце за Епъл


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Епъл часовника няма равен в момента на пазара. Великолепна удобна джаджа


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на друго мнение. От година съм с Fenix 5X Plus и ми върши абсолютно всичко, за което съм го взел. Ако някой иска цветна играчка - да си вземе Apple. А ако иска истински спортен гпс часовник - Garmin.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорим конкретно за Garmin Fenix серията, а не за всички други устройства. Сигурно apple watch е по-хубав от подобните му китайчета и андроиди, ама ако човек иска истински часовник за спорт и забавление - Garmin Fenix или Suunto са правилния избор. А Деси ако изададе какъв Гармин има, тогава може да сравняваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, Suunto също не е никак лош избор. Не го споменах понеже се дискутираше между Apple и Garmin. А и като гледам не сме в правилната тема за часовници, така че...
Както и да е.
Мисълта ми беше, че Garmin часовниците са по-скоро предназначени (без значение коя серия) за полу, или професионални спортисти. Ако ще си гледаме само колко крачки правим на ден (примерно), то тогава и най обикновената гривна би свършила работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То крачките и телефона ти ги мери, защо ти е часовник? За мен тия смарт часовници са страшна глупост. Как ли пък не бих ги зареждал всеки ден или всяка седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията ми е най-малкия проблем. Зареждам часовника веднъж на 3 седмици, като използвам GPS UltraTrac обикновено през ден за по час, час и нещо. Естествено, доста неща са изключени, но не за да пестя батерия, а просто не ги ползвам. Едно от най-големите удобства е, че мога да ползвам офлайн картите на GPS-а, без да е свързан с телефона ми. Въобще, телефона е излишен и по време на спорт стои в нас. Синхронизирам часовника 1-2 пъти на седмица с телефона, само за да кача активността в Garmin Connect.
Обобщено - ако човек спортува активно, правилният избор е Garmin, вместо Apple.
А ако ще е за нещо друго, то тогава може би и Apple Watch има доста плюсове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Хвърлям по един поглед тук в темата и забелязвам, че има хора, които знаят повече за часовниците (със сигурност повече от мен) и искам да попитам за мнение.

Обикновено не отдавам голямо внимание на часовника, който нося, но от няколко дена ми е влязла муха да си взема този: Оris meistertaucher.

Не съм водолаз, обаче харесвам подобни модели. В момента нося един евтин Citizen Promaster BN0150, от който съм изключително доволен. Върви супер точно (избързва с около 2-3 за две седмици), не се налага навиване, нито смяна на батерия, понеже е Eco-Drive кварцов механизъм и се зарежда от светлина. Та, накратко, според вас заслужава ли си да взема автоматичен и по-специялно този Oris?

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този ли? Не съм го помирисвал, но е типичен фенски часовник. Тоест, ако си почитател на марката и механиките е интересно парче. 28 камъка, собствен "ин-хаус" механизъм и т.н. Цената е сходна с тази на Омега Планет оушън, а дизайнът - въпрос на вкус. Омегата външно не ме кефи чак много, но механиката й е чук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно за него става дума. Омегите са хубави, но на мен не ми харсват чак толкова.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е можеш ли да понесеш 5-10 секунди на ден да ти избързва. Ако да и не ти пука, купи това, което те кефи, а не това, което на другите им харесва, защото часовника, колкото и да е готин омръзва, а ако още от началото не те кефи много, ще го намразиш бързо.
Ако обаче си педант за точността на часовника, бягай далеч от механичните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам касио дето се сверява с атомен ама го ползвам само за път щото има дуал тайм. През останалото време си слагам механичните много по ме кефят някакси са ми по-живи :) някой са ми +1 сек други +5 не ми е проблем, важното какво те кефи или според настроението :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Garmin са спортни часовници, умно в тях няма нищо!

Apple са умни часовници с умерени спортни функции!

Имам Fenix 5 Plus и Apple Watch 5.

Към Гармина няма да се върна никога повече. Fenix-a е часовник само за сериозен дълъг спорт (като дори това не го вярвам) и нищо повече. Работата с него е на моменти доста неудобна. Приложението за телефон на Гармин е много зле и е бъгливо. Самата връзка м/у часовника и телефона е трагедия. Най-редовният номер е като се разкачи от телефона и после да не се върже сам. По някое време поглеждаш телефона и виждаш, че си изпуснал ред неща, защото часовникът си мълчи. От положителната страна няма как да не спомена батерията, което е най-големият му плюс. Не знам дали AW5 може да издържи 10ч GPS тракинг нон-стоп, което Fenix-а може без никакви проблеми. 

 

Ако някой има нужда от някаква информация, може да пише и ще се радвам да отговоря ако мога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Случайно се сдобих с това

IMG_8950.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубав е :) бих му сложил една кожена инъче с тази изглежда бая тежичък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Garmin са спортни часовници, умно в тях няма нищо!
Apple са умни часовници с умерени спортни функции!
Имам Fenix 5 Plus и Apple Watch 5.
Към Гармина няма да се върна никога повече. Fenix-a е часовник само за сериозен дълъг спорт (като дори това не го вярвам) и нищо повече. Работата с него е на моменти доста неудобна. Приложението за телефон на Гармин е много зле и е бъгливо. Самата връзка м/у часовника и телефона е трагедия. Най-редовният номер е като се разкачи от телефона и после да не се върже сам. По някое време поглеждаш телефона и виждаш, че си изпуснал ред неща, защото часовникът си мълчи. От положителната страна няма как да не спомена батерията, което е най-големият му плюс. Не знам дали AW5 може да издържи 10ч GPS тракинг нон-стоп, което Fenix-а може без никакви проблеми. 
 
Ако някой има нужда от някаква информация, може да пише и ще се радвам да отговоря ако мога.
Въобще не знам как ги сравняваме двата часовника. Както ти каза, че Garmin са далеч от смарт часовник (макар и да не съм съгласен с това) то по същия начин бих казал, че Apple са далеч от спортен часовник.
Чета из групите как хората постоянно се оплакват от трудно свързване с телефона, или че не им се синхронизира активността с Garmin Connect след ъпдейт на OS или на приложението, като ВСИЧКИ оплаквания са от хора с iPhone. Ами не, не ти е виновен часовника. От iOS ти идва проблема.
А и не виждам каква е идеята часовника да бъде вързан с телефона докато се спортува.
Ще спортуваме, или ще четем СМС-и?!
Нали това прави Garmin часовника уникален - да се използват всичките му функции без да е свързан с телефон.
Аз единствено вземам телефона със себе си когато съм в планината. Дори и тогава двете устройства не са свързани.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в garmin connect mobile 4.24.1, това е последния ъпдейт на приложението и всички реват от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 4.24.1 и нямам проблеми. Синхронизира се нормално, получавам нотификации, свалям, качвам и споделям успешно тракове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен е 4.24.2 но съм с андроид.
Проблема с "реването" е доста отдавна по групите. Също забелязах и много оплаквания след ъпдейт до iOS 13.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм 4.24.1 и нямам проблеми. Синхронизира се нормално, получавам нотификации, свалям, качвам и споделям успешно тракове.

На мен на два пъти при рестарт на телефона ми даваше да си добавям часовника отново. Забравяше го, инак със синхронизациите няма проблем. Времето също не се ъпдейтва. Като чукна върху картата с пулса в приложението няма нищо, пише че трябва да синхронизирам часовника, а в хелт приложението на телефона си е прехвърлило всичко. Ей такива глупави бъгове, и това с последния ъпдейт от миналата седмица. Девелопъра за иос им е супер зле. Мине не мине и го бъгват зверски. По форумите реват точно от 4.24.1 за иос.

 

А инак ако говорим за смартуоч епъла е доста по смарт. На мен обаче форм фактора не ми допада, въпрос на вкус дет казват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...