Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем със звуците на Iphone 4 32GB


taumaster

Въпрос

На първи март закупих iPhone 4, 32GB от МТел с iOS 4.2.1 и BaseBand 03.10.01. Jailbreak-нах го според Джейл/Ънлок секцията със GreenPois0n Jailbreak за iOS 4.1 - 4.2.1. Това стана на първи вечерта. Понеже нямах Wi-Fi, не инсталирах веднага Cydia (loader иконата си беше на екрана). На другата сутрин установих, че звуците са ми изчезнали - никакъв звук не възпроизвеждаше телефона - нито от speaker-а, нито от sound секцията. При обаждане само вибрираше, иначе при разговор чувах отсрещната страна. Малко по-късно отидох у приятел с Wi-Fi и инсталирах Cydia от loader-а. По едно време установих, че пак имам звуци, обаче вечерта (през деня имах куп задачки и не съм обръщал внимание) те пак изчезнаха. В момента пак ги няма. Някой има ли идея от какво може да се е получило това? Благодаря!

П.П. Търсих в темите, но не открих подобен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Да, при настройките всичко е наред. Пробвах и да изключа звуците от менюто, после да ребуутна, после пак да ги пусна и пак да ребуутна, но ефект нямаше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако е хардуерен проблем не би ли трябвало да не излизат никакви звуци оттам? Пробвах сега и алармата да видя - тя си работи също...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Уинтерборд нещо, корекции по интерфейса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм имал такъв проблем едно време на 2г-то след джейлбрейк.

Рестор му е майката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нямам Уинтърборд. Единственото, което съм сменял е шрифта на телефона с програмка BytaFont, но нея я имам от 2 седмици, а проблема е на по малко от 24 часа.

В момента съм на бачкане, но през деня ще направя рестор и ще пиша дали се е оправило. Явно засега само това е изхода от ситуацията. Мерси много за отговорите и предложенията.

EDIT: Направих рестор и проблема все още го има, което май означава хардуер. Но ми е адски чудно защо самият говорител си работи, а не произвежда само някои от зувците... :)

EDIT 2: Само където ресторнах... Проблема се оказа доста елементарен, въпреки че не знам защо се е получил. Явно копчето за преминаване в безшумен режим ми е направило проблем. Като го цъкнах да премина в безшумен режим не се показа нищо и после като го върнах се оправи. Явно просто при последното преминаване от безшумен режим в режим на звънене телефонът не е отчел промяната и си е останал без звук, въпреки че копчето е цъкнато на звук. :) Благодаря за предположенията и съветите :)

Редактирано от Bretkata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

iPhone 4 имах проблем със звука - просто изчезна без някаква причина. Опитах, както беше описано по-горе да побутна с нещо говорителя и...безрезултатно. След това реших по стар български обичай леко да го почукна отпред и отзад и така се оправи. Явно проблема е хардуерен (телефона е купен от Англия), така че не мисля че оператора има нещо общо. Явно е фабричен дефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Драсни си го в профила ;)

Не знам правило ли е, но с ментелските 4 - ки само съм виждал повредени говорители, които се оправят именно както си описал. За гаранционен ремонт е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте смених слушалката na iphone 4 ,но звука продължава да е тих .Някой има ли някаква идея защо звука в слушалката е много тих?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Темата поразгледа ли? Ресторче прави ли? Пестелив си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Или е скапан и новият говорител, или имаш проблем с платката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз да раздвижа малко темата. Взех на приятелката ми 4S, втора употреба е внос от Англия. Датчика горе за слушалките светеше червено, но всичко по самото апаратче си работеше без грешка. Като се прибрах вкъщи първата ми работа беше да му направя чист рестор и веднага след това последва изненадата. Изчезна звука при заключване-отключване, звук от писане, абе въобще от всякъде. При опит за регулиране на звука от бутоните се появава камбанката но без кубчетата отдолу. Пак рестартирах, в началото има звук при първото заключване, при отключването го няма. Звъня от друг телефон звук има при звънене. Пробвам пак с копчетата за регулиране - няма. Мина малко време без да пипам телефона и всичките му звуци са там.

Пак рестартирах за проба, в началото има звук, после изчезва, минава малко времеи звука се появява. И така до ден днешен.

Къде може да се крие проблема. Телефона все още с 6.1.3, няма jail break.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А дали не е нещо софтуерно, понеже изчезва само при ресет за известно време /от порядъка на 10 минути/, след като се появи звука всичко си работи перфе, и това така докато не се наложи следващ рестарт. И пак се повтаря същата история.

Само да отбележа че изчезват звуците от клавиатурата, отключване, заключване, мисля и от плеъра, с игра не съм пробвал. При входящо обаждане или съобщение в този въпросен интервал от време звук има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нов айфон4 като набера не чувам и не ме чуват,някой може ли да помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

"Нов"?

да.чисто нов

Слагам картата и набирам-не ме чуват а при мен странен шум

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не цитирай последен пост, счита се за спам. Ами, след като е чисто нов - връщай го на търговеца. Защо ти ще търсиш решение на проблема, след като трябва да е в гаранция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Донесоха ми го от САЩ и е купен без гаранция,затова търся решение на проблема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Този "нов",от къде го купихте, защо не ползвате гаранцията или...

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Извинения

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може да са много причините, нямам гадателски способности за жалост. Опитай сама да го ресторнеш и сетнеш като нов, за да елиминираш поне една причина. Ако после пак е така, можеш да ни го изпратиш по Еконт до сервиза, да му хвърлим око.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...