Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

RoqyBT - Външен bluetooth GPS


Severus

Recommended Posts

roqyBT-release8-cracked.rar

Свали

Тествано! Работи с 2G и антена Royaltek RBT 2100LP!!!

Поддържа почти всички модели от този производител, също така HOLUX и NOKIA.

За целта:

1.Отваряте архива roqyBT-release8.zip и мятате roqyBT-0.8.0-1.deb в телефона(който не е наясно да види темата: viewtopic.php?f=7&t=63), после рестартирате и задължително респрингвате след рестарта.

2. Отваряте roqy cracked.zip, файла roqyBT го копирате във var/stash/Application/RoqyBT.app по избран от вас метод.

3. От същия архив взимате файла roqyBluetooth, и го мятате в usr/bin.

4. Рестартирате и отваряте приложението, като в licence manager вместо сериен номер пишете просто 0(ще ви даде някаква грешка,ама да не ви дреме на шпека).

5. Ако сте с IGo: отваряте приложението и свързвате тел-а с антената. ПРЕДИ ДА Е УСПЯЛА да ви локализира - затваряте с Home бутона и отваряте IGo. После с антената марш навън и Voila: 2G с работещ GPS!!!

П.П. За да затворите RoqyBT(да спре напълно): в самото приложение дайте disconnect на антената, и изключете bluetooth stack-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    40

  • genie

    12

  • chayanne

    9

  • tonywoolf

    8

Aз имам точно Холукс... и ако найстина стане ще съм пре-доволен! :biggrin: сега ще прочета статията... Опаа.. ГПС-а ми е същият, но засега нейскам да си правя експерименти :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Georgieff:~ root# roqyBluetooth

Welcome to roqyBluetooth v0.9!

licence read 1 error

licence not registered!

Register your licence nbr: 26c69071b68fbab29e3f19691ad33f45

Enter response:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

..още с излизането на ibluetooth и бачка перфектно
- Това как става, че ми стана интересно?

Я опиши подробно как iBluetooth-a работи с GPS антена?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо за обяснение. ibluetooth програмата ми дава възможност да осъществя връзка между айфона и външно gps устройство, което също има блутут. В случая Igo My Way определя точната ми позиция и навигацията ми работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно твоя ibluetooth е някакъв специален!

1. iBluetooth- stack е САМО за трансфер на файлове!

2.IGo НЕ ПОДДЪРЖА работа с външна антена!

Не знам кого се опитваш да заблуждаваш - себе си, или някой друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

img0193.pngimg0194.png

Регистрирах я, стартира блутуута и дропва при сканиране на у-ва. :evil:

Тествам с iPhone 2G/OS 3.0 и антена wayfinder(sony).

П.П. Довечера ще разкарам iBluetooth, и ще опитам пак. Може да си пречат, кой знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

roqyBT-release8-cracked.rar

Свали

Тествано! Работи с 2G и антена Royaltek RBT 2100LP!!!

Поддържа почти всички модели от този производител, също така HOLUX и NOKIA.

За целта:

1.Отваряте архива roqyBT-release8.zip и мятате roqyBT-0.8.0-1.deb в телефона(който не е наясно да види темата: http://bgiphone.com/showthread.php/54-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5-.deb-%D1%84%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5?highlight=%EA%E0%EA+%E4%E0+%E8%ED%F1%F2%E0%EB%E8%F0%E0%EC%E5), после рестартирате и задължително респрингвате след рестарта.

2. Отваряте roqy cracked.zip, файла roqyBT го копирате във var/stash/Application/RoqyBT.app по избран от вас метод.

3. От същия архив взимате файла roqyBluetooth, и го мятате в usr/bin.

4. Рестартирате и отваряте приложението, като в licence manager вместо сериен номер пишете просто 0(ще ви даде някаква грешка,ама да не ви дреме на шпека).

5. Ако сте с IGo: отваряте приложението и свързвате тел-а с антената. ПРЕДИ ДА Е УСПЯЛА да ви локализира - затваряте с Home бутона и отваряте IGo. После с антената марш навън и Voila: 2G с работещ GPS!!!

П.П. За да затворите RoqyBT(да спре напълно): в самото приложение дайте disconnect на антената, и изключете bluetooth stack-a.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко от горния пост,но при стартиране приложението ме изхвърля?! С 3G,3.0 съм!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

genie, може би ще ти задам тъп за теб въпрос, но като не знам по-добре да питам.

Защо го правиш това от поста на alxx при положение, че iPhone 3G има вграден GPS приемник?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е ако консумацията на BlueTooth модула е по-малка от GPS вградения модул,

другата причина е че външния GPS приемник със сигурност е по-чувствителен/точен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това последното най -вече. Особено ако обичате да карате над 200км/ч.

П.П. Така не е задължително тел-а да е на таблото(слънце, климатик).

П.П.2 Днеска тествах всички програми за навигация - всички работят с 2G.

Да добавя лично мнение - IGo е единствената която си заслужава мястото в тел-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво адаш! Много мъдър избор си направил! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

genie, може би ще ти задам тъп за теб въпрос, но като не знам по-добре да питам.

Защо го правиш това от поста на alxx при положение, че iPhone 3G има вграден GPS приемник?

Въпроса ти не е тъп!Причината да искам да го направя е,че имам BT GPS антена,с която позиционирането и поддържането на сигнала ще е в пъти по-добро и по-бързо от вградения чип.Извън града вградения приемник се държи прилично,в повечето случаи,но в градски условия(София например,тествал съм го и в Ливърпул,Лондон,Букурещ и т.н.)става "тука има,тука нема". Това е причината.Ако успея да го подкарам ще съм доволен.Всяка помощ е добре дошла!В сайта на разработчика пише,че работи с всички модели iPod Touch и iPhone,с FW 2.х и 3.х! Aз съм с 3G,3.0 но не успявам да го подкарам. Дори тест версията не ми сработва нормално-когато пусна сканиране на БТ антена,ми дава "грешка при старта,опитайте отново".Опитвам и все същото?!Когато сложа краковете приложението ме изхвъпля веднага след стартирането му?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ammcfc]Браво адаш! Много мъдър избор си направил! :lol:

Мерси, може и да не съм мъдър много - за сметка на това съм практичен. Имам я и във WM у-во, в което имам и Garmin XT; и TomTom. IGo е недостижима.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи направих проба на 2G с приемник Holux M-1000. Работи чудесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нова версия на крака, обещава да работи по-добре:

roqyBT 0.8.zip

Multiupload

Свали

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма работещ крак за 0.9 засега! Т.е. версията на tonywoolf не работи- НЕ СЕ опитвайте да я ъпдейтнете!

П.П. Благодарско на StopFollowingMe34 от xsellize! На него дължим първата работеща версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще може ли линк ,вьв ipa файл,на тази програма ако е вьзможно ,благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След инсталацията на 0.8 и кракването, в папка /var/mobile/Documents/roqyBT/ остава едно файлче - License с размер 32 Bytes. Деинсталирах 0.8 и инсталирах 0.9.1-1. В момента програмата е лицензирана. В тази версия можете да видите силата на сигнала от сателитите, както и броят им.

56148002f2d33cb2f68b6fc39aa7166fe1b671ade7d384064576935e9f3da1dd

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само не казвай че върви. И аз съм "закован" на същото положение като в твоите шотове! Пише валиден лиценз, обаче НЕ работи. Опитах на три различни апарата и не става!

П.П. За да сработи "кракнат" лиценз - трябва кракнат Блутуут стак! Оригиналния прави "сверка", а този - не, т.е. не можеш да ме убедиш че си го подкарал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...