Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

RoqyBT - Външен bluetooth GPS


Severus

Recommended Posts

Ето какво пишат на сайта на http://www.beyouriphone.com

Не разбирам италиански, но ползвах преводачката на гугъл и в общи линии стъпките са следните:

* Инсталирайте кракнатата версия 0.8 от repo.beyouriphone.com (предполагам става и версията от форума, аз ползвах нея).

* Рестартирайте телефона.

* Стартирайте roqyBT и в лиценз мениджъра напишете 8 цифрен код, не 0 (аз сложих 8 осмици).

* Потвърдете регистрацията.

* Програмата ще ви каже, че кодът не е валиден, не обръщайте внимание.

* Инсталирайте roqyBT 0.9.1-1 по познатия начин.

* Рестартирайте телефона. Стартирайте програмата. Лицензът е валиден и програмата би трябвало да работи.

В момента нямам GPS да пробвам, така че не знам методът дали работи.

Ако сте инсталирали версия 0.8 с код 0, изтрийте файлчето License във /var/mobile/Documents/roqyBT/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    40

  • genie

    12

  • chayanne

    9

  • tonywoolf

    8

Потвърждавам! 0.9.1.1 тръгна по метода описан от tonywoolf, след 893476347676 опита. НИКОГА не опитвайте да местите краковете с iFile или iPhoneBrowser защото става мазало. САМО WinSCP или iFunBox!!! На който не му пречи особеността при стартирането на iGO, да не минава на 0.9.1.1 По- нестабилно работи и често прекъсва връзката с антената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз засега съм с версията която аlxx е дал.Работи (понякога след 1-2 рестарта:rolleyes:)!Искам да ви питам,да сте забелязали батерията да ви се изтощава по-бързо след инсталирането на това приложение?

За впечатления:

-от цялото ми ровене из нета и n-брой преинсталации,само публикуваната от alxx версия проработи,за което му благодаря!Само дето направих цялата процкдура по инсталацията и крака през iPhone Browser.

-с вьншна BT антена нещата изглеждат сьвсем различно.Прецизно позициониране,няма загуба на сигна(за разлика от работата с вгрвдения чип,кьдето,особено в градски условия,нещата са много зле).

-с Том Том сработва без проблеми.При IGo има една особенност-пьрво се стартира roqyBT,след като го свьржете с антената(добре е това да стане на закрито място,кьдето да не може да се осьществи врьзка сьс сателит)излизате от приложението с хоум бутона.Пускате IGo и излизате на открито.Проблема е,че докато се навигирате ако някой ви звьнне,цялото упражнение трябва да се повтори.При ТомТом този проблем го няма.

-случва се,понякога,roqyBT да не сработи от пьрво стартиране?!Помага рестарт на телефона(понякога повече от един:)).

Това е,засега.Ако някой има други впечатления нека ги сподели!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не го спираш по описания начин - естествено че да, защото остава да работи background и не се вижда в sbsettings/processes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно е как излиза ъпдейт за неща които сам си инсталирал?!

И при мен излезе - 0.9.3-1 (stack 1.7) - работи дзверски!!! Никакво забавяне и откази, ПРОБЛЕМА с IGO ОТПАДА!!! Както и да го стартирате - все си върви! Не е нужно криене на антената, или каквото и да било :mrgreen:

img0071.pngimg0072w.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,наистина лети с новия ъпдейт!Сега вече и аз бих ползвал IGo!

alxx,да те питам:след ъпдейта стартирах приложението без проблем.След 5мин опитах пак и ме изхвърли още на началната страница(логото)!?Опитах няколко пъти-все същото!Накрая рестартирах телефона и сработи от първия път!-Това нормално ли е или да деинсталирам рокиБТ и да го инсталирам наново(с iFun Box,този път)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За "чупено" приложение е ок. И при мен се случва - мисля че се "карат" с фабричния стак. Не е болка за умиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От два дена се опитвам да го подкарам и не ще. Инсталирах от всички възможни места и версии, махнах iBluetooth, за да не пречи евентуално, задавах права и т.н., но резултата винаги един и същ - приложението се стартира, но Licence Manager е неактивен и не мога да въведа парола, а когато включа на ON ми дава грешка. Някой да има идея?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деинсталирай всичко което си слагал досега(имам предвид роки-тата), и рестартирай. Сложи роки от архива който аз съм пуснал и следвай точно указанията и метода за крак. Пак рестартирай и тогава опитай да го регистрираш. Изключи wi-fi и нет-а от картата, защото имам съмнения че приложението опитва връзка със сървъра по време на регистрация.

П.П. При кракването ПРЕЗАПИСВАЙ новите файлове в/у старите - недей да триеш предварително.

П.П.2 iBluetooth не пречи. Ако си го пускал преди роки - просто рестартирай.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първия път точно така процедирах, но за всеки случай ще пробвам пак - не съм сигурен дали нета тогава ми е бил спрян.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

приложението се стартира, но Licence Manager е неактивен и не мога да въведа парола, а когато включа на ON ми дава грешка. Някой да има идея?

Сега вникнах чак... по принцип ON и търсенето трябва да тръгнат автоматично. И аз имах такава случка. При кракването(по-точно при презаписването на файл-а roqyBT) понякога се омазват правата и стак-а не ще да тръгне. Опитай само да презапишеш файлoвете наново , и да им зададеш(на двата) следните права с ifile:

roqyBT и roquBluetooth:

Owner: root

Group: mobile

User: Read,Write,Execute

Group: Read,Execute

World: Read,Execute

После естествено рестартирай тел-а и опитай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много се извнявам, прочетох цялата тема много внимателно, имам си няколко навигации Гармин, но при положение че имам АйФон 3GS, не ги ползвам. Ползвам iGo, кефи си ме, та по върпоса:

1.Тъй като когато съм в кола има забавяне с позиционирането, и честа загуба на сигнала от сателит, посъветвайте ме за добър дори и да е по скъп начин за външен джипиес, който работи без проблем с 3GS. Ако някой реши да ми помогне предварително Ви Блгаодаря!

Боби

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Holux M-1000 - има я по магазините и мисля не е много скъпа. Аз ползвам RoyalTek RBT 2100 LP. Търси я в Jeff или магазините които продават смартфони SonyEricsson(тази е от комплект със SE P1i). Изпълни стъпките от първия пост, после ъпдейта в сидиа и си готов. На твоя тел би трябвало да върви на пушка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях :biggrin: Може би както казваш са се омазали правата. Ъпдейтна се и работи без грижи :Wink:

Благодаря :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси супер. Ще споделя кво се случва скоро.

edit:Така, направих всичко по реда, после ъпдейтнах в сидия. На сериен номер сложих просто нула и ми даде грешката, от оято разбира се не ми дрем ш.... Тъй като още не ми е дошъл GPS-a няма да видя нищо различно предполагам в програмката!

Остава обаче за мен въпроса, със стандартното блуту приложение на Айфона ще стане ли, щото рочетох, че някой по горе си качвал АйБлутут?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iBluetooth е приложение за обмяна на файлове,няма нищо общо с roqyBT,който позволява на телефона да се свърже с Bluetooth GPS антена.Ако искаш да пращаш файлове(музика,видео,снимки и т.н.)си изтегли от сорса на xsellize въпросния iBluetooth.Имай предвид,че е нестабилно приложение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти първо, познавам ч айблутут и я намирам за ужасна. Няма нужда от блутут за пращае и получаване на картинки, музички и глупости, просто си мислях, че ще е нужна за джипиеса. Като дойде ще го пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато ползваш roqyBT трябва останалите блутуут неща да са изключени(фабричния блутуут най вече). iBluetooth обикновенно остава да работи в бекграунд след като сте го ползвали и трябва да се спре от сбсетингс/процеси или с рестарт.

Също така ако сте ползвали слушалки(блутуут естествено) е нужен респринг или рестарт преди употребата на роки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно нещо се случи вчера-опитах се да пусна Том Том,но без външната антена.Бях изключил и location service.При старта ми излезе съобщение,че рокиБТ иска да ползва current location?!Последния път,когато го ползвах(роки),направих изключването по описания в темата начин.Изключих Том Том и си пуснах локейшъна.При следващия ми опит да вляза в програмата(том том) успеха ми беше нулев?!Опитах и с IGo-също не се получи?!Наложи се да направя няколко рестарта и респринг-а на телефона.Накрая успях да пусна том том,но неможа да направи връзка със сателита(IGo също)?!Все едно го пусках на телефон без GPS.Пуснах Maps,с идеята да ме локализира,но нищо?!Накрая влязох в сидия и деинсталирах рокиБТ и нещата се оправиха!Сякаш тази програма беше блокирала GPS чипа на телефона?!Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?Дали ако инсталирам наново нещата пак ще се омажат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой знае? И при мен е зацикляла, но не съм стигал до триене. Аз имам друго "явление". Не съм сигурен има ли общо, обаче откакто имам роки - понякога в процеси виждам зареден айпод без да съм го ползвал преди това???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха , айпода се пуска по няква причина покрай roqy, но не всеки път

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPod-а не се е пускал при мен - поне за сега, но за сметка на това пък няколко пъти получавах входящи повиквания по време на навигиране, като след приключване на разговора iGo си се стартираше автоматично и връзката с устройството беше запазена. Перфектно ме позиционира през цялото време, така че в заключение ще кажа, че приложението върши страхотна работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странно нещо се случи вчера-опитах се да пусна Том Том,но без външната антена.Бях изключил и location service.При старта ми излезе съобщение,че рокиБТ иска да ползва current location?!Последния път,когато го ползвах(роки),направих изключването по описания в темата начин.Изключих Том Том и си пуснах локейшъна.При следващия ми опит да вляза в програмата(том том) успеха ми беше нулев?!Опитах и с IGo-също не се получи?!Наложи се да направя няколко рестарта и респринг-а на телефона.Накрая успях да пусна том том,но неможа да направи връзка със сателита(IGo също)?!Все едно го пусках на телефон без GPS.Пуснах Maps,с идеята да ме локализира,но нищо?!Накрая влязох в сидия и деинсталирах рокиБТ и нещата се оправиха!Сякаш тази програма беше блокирала GPS чипа на телефона?!Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?Дали ако инсталирам наново нещата пак ще се омажат?

Програмата наистина блокира GPS-а на телефона, но само след активирането на блутут стака. И на мен ми направи впечатление, че ползва Location Servises. Другото, което ми направи впечатление е, че след инсталацията на roqyBT изчезна възможността за локализиране в Maps.app. След деинсталиране на програмката нещата с Maps.app се оправят. Някой да е забелязал нещо подобно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, и при мен е така. Като се замисля обаче - Maps никога не ми е бил нужен, съответно и локализирането чрез него

ми е напълно ненужно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...