Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OrbLive


johnnybravo

Recommended Posts

danara сега ще ти обясня, възможно най-елементарния начин да гледаш от друго PC това което стриймваш от твоето. Значи влизаш в http://www.orb.com, логваш се с твоя юзър и парола и ти се отваря контролния панел и виждаш всичко което стриймваш, ако искаш да гледаш тв кликаш 2 пъти в/у стрийма, даваш му save на десктопа примерно, след това в/у стрийма десен бутон, open with и си го отваряш с програмата която искаш. Това е най-елементарния начин да направиш това за което питаш и не можеш сам да стигнеш сам до него ;)

П.П. Ако искаш да гледаш нещо, което се стриймва от друг човек, той трябва да добави твоя юзър и парола в неговия орб, за да се логваш ти в неговия или трябва да ти даде неговия юзър и парола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kawabiker Да де, тия неща съм ги прочел. Оообаче, като добавя втори юзер към първия компютър, другия не ще да ми го отвори, и ми винаги казва че е зает от друг компютър. Ако не ставаше това, аз нямаше да питам тук. Добре е че сме в мрежата, иначе ако бях попитал, сигурно щеше някой да налети да ме бие, като гледам настроението към питащите. Благодаря за отговора ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kawabiker Приключвам темата. Не беше проблема в мен, инсталирахме наново и горе долу тръгнаха нещата.Попитах тази сутрин хора и ми оказаха нужното съдействие. Все пак благодаря за нормалния отговор на един обикновен въпрос. Ще избягвам да питам тук каквото и да било.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:evil: Слушай, бе, престани да ми заемаш позата на ощипана мома, и първо се научи на нормален начин да комуникираш с хора, като преди всичко се научиш да задаваш нормални въпроси по разбираем начин, а не да изискваш, изнасяйки лекции и нравоучения в 15 поста, докато едва накрая, просто между другото "изплюеш" истинския проблем:

като добавя втори юзер към първия компютър, другия не ще да ми го отвори, и ми винаги казва че е зает от друг компютър

Никой с нищо не ти е длъжен, а за очевидния ти стремеж непременно да хапеш и жилиш, вместо да се вгледаш в себе си, получаваш първо предупреждение! :evil:

PS. А за нарушенията на правилата, които очевадно даже не си благоволил да погледнеш, за постване на мнения едно след друго, за изтриване и корекция на мнения, на които вече е отговорено, и то от мод – получавш второ такова.

Следва санкция БАН! :evil: :evil: :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде помагайте сега. От доста време като искам да рестартирам компа или да му дам shut down ми излизат следните прозорци:

Първо това:

t6w9df.jpg

И след като натисна End Now ми излиза това:

e8v0g7.jpg

Пак натискам End Now и чак тогава компа ми се рестартира или изключва.

При Hibernate не се показват тези прозорци. Пробвах да преинсталирам програмата. Първия път не ми ги показа и след това пак същото...

П.П. Сниките са с iPhone, защото като натисна shut down, не работи clipboard-a и paint-a за да направя screenshot.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам я , но бих те посъветвал преди да рестартираш компа - да намериш начин как се спира самата програма. Вероятно върви постоянно като бекграунд процес. Освен това виж дали в services се стартира автоматично. Ако да - дай "stop service" и "manual" вместо "automatic". Грубия вариант - намираш я в таск менаджера, спираш я и чак тогава рестартираш/гасиш комп-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз не искам да я спирам преди да рестартирам. Имам още доста програми, като LogMeIn, Air Mouse, Dropbox други, които не правят тази врътка. Ако не се лъжа преди време не ми го правеше тоя проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Вече има стабилна версия и за Mac OS X :)

Screen shot 2009-11-10 at 1.49.53 AM.png[/attachment:2u5xlbhg]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хич не е стабилна :)

10.11.09 10:08:13	[0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252]	sh: -c: line 0: syntax error near unexpected token `null'
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] sh: -c: line 0: `touch (null)/Contents/MacOS/OrbLauncher'
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] mkdir: /Library/OrbNetworks/OrbMediaV2/: File exists
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] cp: /Applications/Orb.app/Contents/MacOS/../Resources/*.xml: No such file or directory
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] Exception Handler
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.607 [INFO ] - - - - - - Starting OrbLauncher - - - - -
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.631 [INFO ] - VERY FIRST TIME
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.631 [INFO ] - [OrbFirstTimeSetup::runPreSetup]
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.633 [WARN ] - [OrbFirstTimeSetup::runPreSetup] Error retrieving Orb.app location, trying /Applications/Orb.app
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.636 [DEBUG] - ORBBINPATH: /Applications/Orb.app/Contents/MacOS
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.713 [INFO ] - Starting OrbSetupWizard
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.713 [DEBUG] - [ProcessManager::startDetachedTask] starting detached task: OrbSetupWizard
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.715 [WARN ] - [ProcessManager::startDetachedTask] task: OrbSetupWizard did not start
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.716 [INFO ] - ~~~~~ OrbApplicationManager deleted
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.716 [INFO ] - [AutomaticUpdateManager::shutdown]
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.716 [INFO ] - [AutomaticUpdateManager::stopPreviousUpdate] stopping any running Orb update
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.716 [DEBUG] - destroying satellite
10.11.09 10:08:13 [0x0-0xdd0dd].com.orbnetworks.orb[2252] 2009/11/10 10:08:13.716 [ERROR] - An error occured in OrbLauncher : -1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като дам на някой канал, ми дава картинка с: Codec error! Go to orb.com/codecs ...

Влезнах в този сайт, но незнам какво да изтегля :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой с Мак може ли да сподели как е подкарал програмата,защото при мен прави големи проблеми :confused: За първи път инсталирах CTP4 (ако не се лъжа, забравих вече ) след като я стартирах всичко работеше както трябва.След като я затворих и реших да я стартирам отново ми излезе съобщение, че трябва да я преинсталирам, и от тогава нищо не става.Сега изтеглих тази последната версия малко по горе из постовете,но тя горката даже и не се стартира.

Някой може ли да ми препорача нещо? Благодаря Ви :biggrin:

П.П.- Ако има значение.....с Хакинтош съм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувайте малко стриимове де!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това заповед ли е? :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И неграмотен, който си мисли, че за него правилата не важат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички налични стриймове са в първи пост. Ако откриете нещо ново, ще бъде добавено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал,а и аз ползвам програмата по следния начин:

Имам сателитна антена и сателитен приемник DS500,на които съм качил софтуера PLI,който стриимва това което се гледа на порт 31344.С помоща на програмата iDreamRemote си сменям на която си искам програма(От Булсат всичко а и други пакети).Приемника струва около 135лв.,антената и конвертора около 25,кабел и стойка 20,а за да не се плаща за Булсат пишете на ЛС.

За последното пари не взимам. :Wink:

P.S. Понеже смяната на канала става през Интернет на приемника е необходимо реално IP,или порт 80 да е прехвърлен към реално IP.За компютъра не е необходимо релен адрес.Може да се използва и рутер с реален адрес но порт 80 трябва да е прехвърлен към локалния адрес на приемника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, интересно. То всеки имидж има уеб интерфейс и може да стриймва. DS500 би трябвало да е DM500, нали? Искаш да кажеш, че си вкараваш IP-то в OrbLive с порта, който си форуърднал и гледаш директно от бокса, без да минава през компютър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледа се през компютъра,а използвамсъответния софтуер на приемника защото той стриимва само по http и порт 31344 без да използва пидове които са различни за всяка програма.С други думи имаш един опис като линк независимо на коя програма е DS500.С другите софтуери линка за всяка програма е различен :Wink: .

Дефакто приемника се явява стриим линк за програмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На телефона се гледа супер и през 3G,трафика не е голям ,а през WIFI няма грижи.Но компютър трябва да имаш включен нонстоп като рестримър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок извинявам се :imsorry: .Преди малко си исталирах програмата както чудесно беше описана по-горе за което съм много БЛАГОДАРЕН, пробвах да пусна "ТВ" но можах да видя само БТВ и НОВА от телефона послепробвах от акаунта през РС-то но пак нищо не отваря дали съм сгрешли някъде ?? А това ми пише като пробвам от телефона: "Error Connection to the stream timed out.Try decreasing the desired quality. ?????

Sladichuk: Ако си коригираш въпроса достатъчно грамотно, че да може да се прочете, може и някой да склони да ти отговори. В тоя вид обаче – не.

А ако пък не го направиш– считай се за попълнил формуляр за кандидатстване в оранжевите...

Едва ли е нужно да обяснявам какво да правиш, и кой раздел следва да посетиш... :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам огромен проблем . Понеже имам тунер на компа и искам да си стрйимвам напрваро от него , НО на 2.5 ми открива тунера и 10-15 програми НО на NTSC което е американският стандарт за тележизя , а на 2.ХХ изобщо не иска даже да търси тунера и не намеира нищо . Ако някой може да помогне ще съм благодарен и бих се радвал да напваря ACC да общ0 ползване , за да има повече програми

-- Чет Ное 26, 2009 9:38 pm --

??

-- Чет Ное 26, 2009 9:39 pm --

??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На телефона се гледа супер и през 3G,трафика не е голям ,а през WIFI няма грижи.Но компютър трябва да имаш включен нонстоп като рестримър.

xwifibg,

можеш ли да дадеш малко повече инфо как си настроил Orb да ти рестримва сигнала от Dreambox-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...