Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

4.3.1 Инсталирайте повече несъвместими за тази версия приложения плюс ultrasn0w


Tzvetandacov

Recommended Posts

В Cydia вече се появи "ultrasn0w fixer for 4.3.1". С него и с ultrasn0w всичко е наред с мрежата, НО ... нали искаме да ни работят и приложенията, които са до 4.2.1(с depends до 4.2.1) - е повечето могат и работят и на 4.3.1(просто не са тествани от разработчиците си за по-новите версии ). Отваряте файла systemversion.plist (намира се в /System/Library/CoreServices/) и променяте ProductVersion от 4.3.1 на 4.2.1 и рестартирате.

След рестарта можете да слагате всичко (почти всичко предполагам при мен поне няма нещо, което да не е тръгнало досега ,iPhonetic 4.2.1 работи перфектно, Аction menu ,Celeste bluetooth ).

За да запазите обаче ultrasn0w fixer-a трябва преди рестарта (преди системата да се е разпознала като 4.2.1) да влезете в /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries/ и там да си запазите файловете "tehfix.dylib и tehfix.plist" - архивирате ги примерно и после след рестарта си ги разархивирате отново, пак рестартирате и мрежата отново е налице !

Правите всичко на ваша отговорност !

Успех !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това,че System Version се променя на 4.2.1 не означава,че всички приложения ще вървят.Все пак има файлове,които не са на същите места.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С iPhonetic работи! Разбира се новите менюта не са на български :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е,че някои приложения няма да тръгнат, но повечето ще тръгнат. Аз лично сега имам АctionMenu и ActionMenu plus Pack и celeste bluetooth и всичко работи перфектно.Сори за профила, ще го ъпдейтна че съм с 4.3.1 като седна на компютъра, че сега съм с iphone-a

P.S Несъм го чел и преписвал това отникъде а ми хрумна и го пробвах и като видях, че става реших да споделя във любимия форум...

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти пробвал ли си го лично - или го преписа от някъде? Гледам си с 4.1! :angry:

Определено го е преписал, в което няма нищо лошо. От 1-2 дни го има в нета, но го "препоръчват", за да мамиш Cydia.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз като малките деца искам да си защитя интелектуалния напън с който повтарям пак - САМ стигнах до тези решения и нито дума в нета несъм чел как да мамя Cydia Moже някой да пита Влади Савов дали не му бях казал ,че пробвах този метод още преди около поне 2 месеца и имах iPhonetic 4.2.1 докато си бях с 4.1 и Пак казвам че никой не ме е светнал за това а сам го премислих , пробвах и видях ,че действа та като малките деца мОга да кажа "да ми се скапе iphone-a(хaрдуерно), aко лъжа !!!"

Заради такива подобни коментари ентусиастите се обиждат и не публикуват трудовете си, които биха били полезни за всички като Жоро Илиев когато не даде преведената sigyc aura ... И без това много от вас ползват информация наготово прочетена от тук -поне си спестете обидите !Аз това го пиша, защото м е кеф, че аз съм си го открил ( не твърдя , че не се знае за това или че няма подобни неща в нета) и затова го пиша, ако знаех , че вече се знае за този метод и че има информация в нета нямаше да си правя труда да "превеждам" тук !

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обяснявам се по повод коментара на iPhoneman , че ме обвинява , че лъжа и съм го прочел отнякъде и съм публикувал тук, което адски много ме обижда , имайки предвид, че казах че несъм го чел и видял отникъде ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, хубава работа, сега, точно като малките деца....

Има ли някакво значение дали го е чел и превел, или сам открил (което адмирирам, БРАВО!) .

Важното е, че полага труд, не чака наготово, и споделя благото с всички, не като други!

Браво, Tzvetandacov, още веднъж – браво! :anime3:

С коментарите извън метода и уточнения по ползването му – дотук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еххх... това ми беше надеждата за AppBackup да ми тръгне... ама уви.. не иска..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има лек за AppBackup. Копирай през SSH архивите на файловете от папка tarballs, след което влез с iFile и разархивирай с Unarchiver. Давам един пример с Backup на OPlayer:

Копирам файла com.olimsoft.oplayer.tar.gz от папка AppBackup/tarballs на телефона в папка


/private/var/mobile/Applications/E5E29F0B-F011-4F93-8E90-0CC55422B74D

E5E29F0B-F011-4F93-8E90-0CC55422B74D при вас ще са различни :)

Преименувам или трия (аз преименувам от параноя :) ) папки Documents и Library, отварям iFile и отварям com.olimsoft.oplayer.tar.gz с Unarchiver

img0010zv.png

Стартирам си OPlayer и всичко бачка както трябва :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Промених ProductVersion от 4.3.1 на 4.2.1 за да инсталирам iPhonetic 4.2.1, но ми изчезнаха от настройки бутоните за "Personal Hotspot" и "LOcation Services".

И при Вас ли е така или нещо съм сгрешил?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, защото в 4.2.1 тези опции липсват и не са преведени. Все още ти ги има в general/network

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И там ги няма ;)

Прерових цялото меню...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като имаш вече фонетиката - върни си обратно 4.3.1...

Ако ги искаш на български - трябва да промениш съдържанието на файла SpringBoard.strings в папката bg_Iproj, да добавиш липсващите неща.

Предполагам че ако Влади има време тия дни, ще пригоди iPhonetic да върви и на 4.3.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако върне на 4.3.1 и пусне Сидия , ще иска да му я махне http://bgiphone.com/topic/1480-iphonetic-3-31313/page__view__findpost__p__39235

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Променил съм файла към първоначалният му вид- 4.3.1, след инсталация и пак нямам 2-та бутона. След като изтрих iPhonetic всичко си дойде на мястото. Явно ще чакаме Влади да ни зарадва отново!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Не видях по-подходяща тема , а и мнения за моя проблем. Телефона е 3G, фабрично заключен и джейлнат с 4.2.1 .Въпроса е има ли начин за промяна така , че да могат да се качват приложения и за 4.3.1 без рестор? Идеята е по-новите навигационни програми , които не вървят на 4.2.1 да ги подкараме. Казано по-просто да излъжем Туньо , че сме 4.3, а и дали разумно ще се държат при ползването им на телефон за, който не са предназначени?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четеш отново първия пост и действаш. Леко вървят ТомТом и Сиджик(подходящите за 4.3.1 версии).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Един въпрос а с коя програма се извършва промяната на версията ? Понеже сложих версия 4.1 на 3г и се оказа че не мога да ползвам елементарни приложения. Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последната версия за 3G е iOS 4.2.1. Дори и да я сложиш, няма да се променят нещата с приложенията. Повечето изискват iOS 4.3+

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е направо ужасно от страна на епъл... Смисъл в очите ни казват хврърлете си телефоните не стават..

Добре де с и фън бокс намирам фаила променям от 4.1 на 4.3.1 и му давам запази но след това като вляза няма промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не с всички приложения става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...