Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade на iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G (към 4.х), iTouch 2G (към 4.x), iTouch 3G, iTouch 4G


Severus

Recommended Posts

Този downgrade е възможен само за онези, които са успели да запазят своя ECID SHSH на Cydia и/или локално на компютъра си чрез TinyUmbrella!

I начин. Downgrade използвайки сървъра на saurik при записани ECID SHSH в Cydia.

Saurik е направил собствен сървър, който дублира функционалността на подписващия Apple сървър. Всичко което трябва да направите е, да накарате своя iTunes да ползва сървъра на saurik.

1. Ако сте отворили iTunes го затворете!

Добавете в своя hosts файл следния ред

74.208.105.171 gs.apple.com

ако не стане с него, този:

74.208.10.249 gs.apple.com

host файла се намира в C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts (Windows) и в /etc/hosts (Mac OS X)

Добавяйки този ред в host файла, iTunes ще си "мисли", че комуникира със сървъра на Apple, а всъщност ще го прави със сървъра на Cydia.

2. Отворете iTunes и направете рестор от DFU с firmware към който искате да направите downgrade.

Трябва да имате запазени в Cydia ECID SHSH за firmware към който ще правите downgdare!

3. По време на процеса на рестор, вие ще получите една от следните грешки:

  • "unknown error (3002)" - това означава, че нямате запазени ECID SHSH's за firmware към който правите downgrade.
  • The iPhone "iPhone" could not be restored. An unknown error occured (1015) и телефонът ви ще остане в Recovery mode.
  • Споко! ;) Това е очаквано и нормално и следващото нещо което трябва да направите е едно от двете:
    • Използвайки TinyUmbrella да върнете телефона в нормален режим като "сетнете" auto-boot на "true". Това става чрез натискане на бутона Kick Device Out of Recovery.
    • Да направите jailbreak с подходящия инструмент.

II начин. Downgrade използвайки локален сървъра при записани ECID SHSH на компютъра ви.

Преди да започнете уверете се, че сте спрели всички програми използващи порт 80 на компютъра (Skype, Torrent клиенти и др.)!

1. Ако сте отворили iTunes го затворете!

Стартирайте TinyUmbrella и натиснете бутона Save SHSH. След като приключи процедурата натиснете бутона Start TSS Sever.

2. Отворете iTunes и направете рестор от DFU с firmware към който искате да направите downgrade.

Трябва да имате запазени на компютъра си ECID SHSH за firmware към който ще правите downgdare! За да разберете за кой firmware имате запазени файловете натиснете бутона Display SHSHs в TinyUmbrella.

3. По време на процеса на рестор, вие ще получите една от следните грешки:

  • "unknown error (3002)" - това означава, че нямате запазени ECID SHSH's за firmware към който правите downgrade.
  • The iPhone "iPhone" could not be restored. An unknown error occured (1015) и телефонът ви ще остане в Recovery mode.
  • Споко! ;) Това е очаквано и нормално и следващото нещо което трябва да направите е едно от двете:
    • Използвайки TinyUmbrella да върнете телефона в нормален режим като "сетнете" auto-boot на "true". Това става чрез натискане на бутона Kick Device Out of Recovery. Не натискайте този бутон по време на рестора!
    • Да направите jailbreak с подходящия инструмент.

Този пост беше повишен в статия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно FW 3.1 също е уязвим и след излизането на jailbreak за FW 3.1 saurik отново ще записва ECID SHSH чрез Cydia.

Ето и подробното обяснение на saurik около съхраняването на ECID SHSH

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MuscleNerd каза това:

RT @iphone_dev Future-proof your 3GS jailbreak http://is.gd/3i97k (and never ever install official 3.1 if you need unlock)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някакво инфо за тези, които си имат файловете, без да ползват услугите на saurik, появи ли се? :rolleyes:

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах сутринта като четох писанията на saurik и тези на MuscleNerd, те (собствениците на 3GS които си имат файловете на компютъра) чакат програма която да "вгради" техните файлове в custom FW и съответно трябва да ресторват винаги с custom FW, а не с оригинален.

Файла е host (без разширение) и се отваря като се провлачи в прозореца на някой текстов редактор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това питах, предположих, че някак трябва да се вградят....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, според мен, ще има отношение само ако искаш да отключваш телефона. За джейлбрейк се надявам да става и с оригинален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е от тема Въпроси и отговори за начинаещи - iPhone 2G/3G/3GS

iPhone всъщност представлява един джобен компютър (операционна система MacOS X) с вграден GSM модул (модем)

Надявам се това да ти помогне. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

:hmmm: Някой всъщност опитвал ли е е да слезе на по–ниска весрия след запазване файловете в Cydia?

Защото аз току–що опитах, и не само, че не мога да сваля, ами не мога и да кача на по–висок от настоящия (3.0.1)фърм чрез рестор....

А в Cydia уж имам запазени файловете, и host файла на компа ми е коригиран....

[attachment]IMG_0113.PNG[/attachment]

А ето какво ми казва iTunes: :lol:

[attachment]Capture1.JPG[/attachment]

Edit: Прие рестор само към 3.1.2, което значи, че тая история със запазените в Cydia iBEC и iBSS не действа, а (за съжаление) няма как да използвам тези, запазени на компютъра ми... :lol:

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Sladichuk, действа си то, но явно си уцелила момент когато сървара на saurik не е бил наред. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го уцелих от първия път. :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да обобщя: Ако в Cydia пише "This device has SHSHs on file for iPhone OS 3.0, 3.1, 3.1.2" (в моя случай), може да си правя downgrade към въпросните версии без iBEC и iBSS файловете, така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии си схванал основното, но не съвсем – да, може да се прави даунгрейд, и не, не без файловете.... Просто те са запомнени на на харда на твоя комп, а на сървъра на Саурик, и се ползват, за да се подпише рестора от неговия, вместо от епълския сървър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки който е преминал "неволно" ( или по скоро ресторнал със custom firm , както аз ) на 3.1.3 със 3GS трябва да знае, че jail може да се направи - без да е небходимо да е запазвал преди това каквито и да е било файлове : ) . При мен поне стана и искам да уточня че моя модел е "МC" , май тука беше "спънката" , но ако здраво ви се иска jail не ви пречи да пробвате и със "MB" модели ( дано успеете ) . sn0wbreeze 1.5.1 Успех !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леле..., как ли се прави "неволен рестор с къстъм FW"...и с това се качва "неволно" бейзбанд, че да се налага (може и пак "неволен") даунгрейд на 3GS, и то без въпросните файлове....

Явно съм ужасно тъпа... не вдявам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Леле..., как ли се прави "неволен рестор с къстъм FW"...и с това се качва "неволно" бейзбанд, че да се налага (може и пак "неволен") даунгрейд на 3GS, и то без въпросните файлове....

Явно съм ужасно тъпа... не вдявам...

. . . :D така казано си е почти бисер, но да не се отплесвам. Просто си имах проблеми с телефона и накрая видях, що не видях , та взех и му направих custom restore със 3.1.3 версия - и хоп, захапах си задника като видях, че не може да намери обхват,но нека да не се отплесвам :D . . . Исках да кажа че има решение на този "прблем" - "незапазване" на тези файлове за по-нататъшен jail. Така де, опитвам се да помогна на хора в моето положение : /

Редактирано от mendersant
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не си помогнал, защото нищо не си схванал - пишеш недомислици, нямащи общо с тази тема. Бегом марш в раздела с правилата и преди да акаш в темите - поне им виж заглавията преди това.

П.П. Имаш честитка. Защо ли? Виж правилата :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

. . . шегаджия (smirk)

Sladichuk: Много ми е интресно колко ще ти е смешно скоро, ако продължиш в същия дух....

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка възможен ли е даунгрейд на 3GS от 3.1.3 до 3.1.2 без да са запазвани iBEC и iBSS?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...