Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade на iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G (към 4.х), iTouch 2G (към 4.x), iTouch 3G, iTouch 4G


Severus

Recommended Posts

Бихте ли ми обяснили , как да стигна до папката etc/hosts за да мога да добавя следния ред: 74.208.105.171 gs.apple.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като зададеш отметка на опцията на папките да показва скритите и системни файлове и директории.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Sladichuk® при Mac е по-различно, не е като при бозата.

@hrelas:

- Отваряш Finder-a

- Горе от менюто избираш "GO"

- От падащото меню кликаш на Go to Folder...

- Ще ти се отвори едно малко прозорче в което пишеш /etc/

- Натискаш "GO" и ти се отваря директорията "etc" и в нея си намираш "hosts" файла

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, търсих из форума, но като че ли не намерих някой с подобен проблем. Преди няколко дни телефона ми заби след рестарт и се наложи да го ресторна, за жалост вместо рестор го обнових до 3.1.3. Както и да е, проблемът ми идва от това че след като го даунгрейднах до 3.1.2 и jailbreak-нах с blackrain телефонът не може да намери мобилния оператор. Вместо да пише Т–Мobile.NL ми дава ... Всичко останало като че ли работи безпроблем. ТMobile са официален дистрибутор и нямат нужда от ънлок. Телефонът е произведен преди 44та седмица. Предполагам че проблемът е в активацията, но не знам какво точно правя не както трябва.

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не можеш да направиш - след даунгрейд няма как да го активираш първо. Има единствен вариант - след малко ще дам инструкция какво да опиташ.

Edit: Тук http://bgiphone.com/showthread.php/831-Push-%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B2%D0%B0?p=37048&viewfull=1#post37048 има описан метод за реактивация на телефона. Следвай стъпките внимателно и сподели до къде си стигнал.

Ако не се получи сигнал, сготви си 3.1.3 кастъм (без отметка за активация и работи само ако си със страия iBoot) и качвай.

Edit2: В твоя случай не качвай нищо, просто при "waiting for activation" дай dismiss и изключи тела, включи го пак и активирай.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е че нямам папката activation-records. Има pair-records папка и няколко други файла - data.ark.plist, Device_public_key.pem, Device_private_key.pem

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм...Предпоследния ред от моя пост прочете ли? С кой буутром си - новия или стария?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност е със стария буутром, тъй като телефонът е взет веднага след като излезе, преди почти година. (3тата, 4тата и 5тата цифра на серийния номер са 923). Пробвах с къстъм но преди да може да се ресторне, ми изписва Грешка 1600. Доколкото знам iRecovory не работи за 3ГС, така че не съм пробвал с нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...след като го даунгрейднах до 3.1.2 и jailbreak-нах с blackrain...

***

....проблемът е в активацията, но не знам какво точно правя не както трябва.

Защо ли ми се струва, че даунгрейда не си го направил чрез чист рестор през DFU, а само през обикновен recovery мод....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, ресторът го правя през DFU mode, за това съм сигурен, но след като ми изпише 1015 грешка влиза в recovery и тогова пускам черния дъжд. Може би това е проблемът, ще пробвам сега и 2та пъти в DFU. Мерси за идеята.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин да подкараш телефона е:

1. - Сваляш версията на 3.1.2(оригинален фирмуер) - щом си го правил вече знаеш как.

2. - Като ти даде грешка след рестор го активирай и джейлни с blackra1n - разбира се след като телефона запали ще е активиран, но не от оператора и няма да имаш обхват.

3. - Правиш рестор с костум фирмуер 3.1.3, който е за фабрично отключени телефони и не активира телефона - от сървърите на iTunes а не на Saurik.

4. - След като приклчи рестора ще имаш джейлнат телефон, но не активиран и изчакваш iTunes да ти го активира.

5. - След тези 4-ри стъпки ще имаш активиран, отключен и джейлнат телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дава ми грешка 1600 когато правя рестор с къстъм фирмуера на стъпка 3. :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като запали телефона инсталирай cydia и я отвори и ъпдейтни до край, за да се завърши процедурата с джейла. Даже е хубаво да инсталираш afc2add от cydia и да рестартиташ телефона преди да почнеш рестора с костум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта, но за жалост все още ми дава грешка 1600 :/ Ъпдейтнах Сидиа, качих afc2add и рестартирах, но ситуацията е същата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят направо не иска да свали от оригинален 3.1.3 на оригинален 3.1.2

Какво ли не пробвах от Dfu, Recovery ,и не иска да приеме никакъв фирм.

Със оригинален и къстъм и пак нищо.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта, но за жалост все още ми дава грешка 1600 :/ Ъпдейтнах Сидиа, качих afc2add и рестартирах, но ситуацията е същата.

Аз ги правя по този начин но вкаврам телефона в DFU чрез Pwnage Tool. Намери някой около теб с Mac OS и 100% ще си оправиш телефона.

@ipod4o ти трябва да почетеш малко преди да пишеш, явно не си запазил файловете в cydia и за това не можеш, а изобщо знаеш ли кои са тези файлове?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да имам ги запазени и хост файла е променен ,обaче явно на новите 3гс фабрично заключени и със новият буутром не може да се свали фирмуер.

И засега единствено чакам.

:hammer::hammer:

Редактирано от ipod4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я си провери пак хост файла. Някои антивирусни, като Norton например, възстановяват стари настройки по презумпция че са променени от зловреден код. Ако твоята е такава или подобна, трябва да направиш промяната при изключена антивирусна. Друг вариант е сървъра на Саурик да е бил временно недостъпен и затова да не става. Опитваш до победа, новия буутром няма нищо общо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта, но за жалост все още ми дава грешка 1600 :/ Ъпдейтнах Сидиа, качих afc2add и рестартирах, но ситуацията е същата.

Пробвай така:

1. - Махаш кабела от телефона(трябва да е джейлнат на 3.1.2).

2. - Гасиш телефона - без да е включен кабела в него.

3. - Натискаш и задържаш Home бутона и без да го пускаш вкарваш кабела в телефона.

4. - Изчакваш докато влезе в Recovery Mod.

5. - iTunes ти го засича, че е в Recovery Mod и е готов за рестор.

6. - Ресторваш го с този фирмуер: iPhone2,1_3.1.3_7E18_Custom_3GS_Unlocked.ipsw (303.32 MB)

7. - Казваш какво е станало :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това което пиша е само за стария буут.

П.С. Току що направих още един по този метод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, работи като пушка. Време е да си върна всичките програми от сидиата обратно :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
А някакво инфо за тези, които си имат файловете, без да ползват услугите на saurik, появи ли се? ;)

С програмата TinyTSS можеш да направиш локален сервер който

ще замести сервера на Saurik.

Трябва ти и EmailEcid от Cydia.

Ето тук: http://bgiphone.com/showthread.php/5467-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC-%D0%B4%D0%B0%D1%83%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%B4-restore-c-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%BD%D0%B0-3GS-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-iPad-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D1%81%D1%8A%D1%80%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-Saurik?highlight=TinyTSS

Редактирано от alxx
Линк.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...