Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade на iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G (към 4.х), iTouch 2G (към 4.x), iTouch 3G, iTouch 4G


Severus

Recommended Posts

За сваляне на 3GS ФО от оригинален 3.1.3 до 3.1.2 има и друг начин:

1. - Сваляш версията на 3.1.2 (оригинален фирмуер) както е описано по горе.

2. - Като ти даде грешка след рестор го джейлни с blackra1n. Трябва да се ползва първата излязла версия на blackra1n, тя не хактивира телефона.

Свали

Актуалната версия на blackra1n не става за целта защото прави хактивация, а за фабрично отключен телефон трябва активация през iTunes.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

turbocharged, хайде стига глупости! Как ще сложиш 3.1.2 на 3GS ако преди това нямаш запазени SHSH файловете за 3.1.2 и не редактираш host файла?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. - Сваляш версията на 3.1.2 (оригинален фирмуер)както е описано по горе.

mupo, младежа има предвид, точно описаното в първия пост. Т.е. сваляне чрез запазени файлове. Само е уточнил че има начин да се направи активацията с карта и след джейла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам за ФЗ 3ГС, 3.1.3 и 05.12.01 версия на фирмуер дали е излязъл unlock? Четох по форума и намирам неща само за jailbreak, но за unlockn нищо...

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това, че няма нищо за ънлок на 5.12.01 бейсбанд(а не FW – озови се в темите за начинаещи!!!!), на теб нищо не ти говори, та трябва персонално изрично да ти се каже– НЕ, НЯМА ВСЕ ОЩЕ, та малко още да пoзапълним темата с излишни постове...

Не си ли наясно, че ако имаше нещо такова, на секундата щеше да е вече публикувано тук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Пробвай така:

1. - Махаш кабела от телефона(трябва да е джейлнат на 3.1.2).

2. - Гасиш телефона - без да е включен кабела в него.

3. - Натискаш и задържаш Home бутона и без да го пускаш вкарваш кабела в телефона.

4. - Изчакваш докато влезе в Recovery Mod.

5. - iTunes ти го засича, че е в Recovery Mod и е готов за рестор.

6. - Ресторваш го с този фирмуер: iPhone2,1_3.1.3_7E18_Custom_3GS_Unlocked.ipsw (303.32 MB)

7. - Казваш какво е станало :tooth:

Моят телефон (3GS, 41 Седмица, MC133BG, ФЗ към Глобул - ползвам го с глобулска карта) стана по този начин:clap:. Преди беше джейлнат на 3.1

С какво мога да го джейлна сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да ви попитам дали има вариант да се разбере за коя версия на firmware-a на iPhone-a са запазени shsh blobs на сървъра на Saurik?

Проблемът ми е, че в момента имам служебен ФЗ iPhone 3Gs 16Gb, който е с:

- ipfw 3.1.3

- bb 05.12.01

- 29 седмица (серен № 88929B3Z3NQ)

Версията на iTunes е 9.0.3., използвам Leopard MAC OS X 10.5.8.

В момента iPhone-a не е активиран, бил е джейл-нат, но инцидентно обновен до 3.1.3 с оригиналния пакет през iTunes. Колегата, който го е използвал преди казва, че е запазил shsh файловете на сървъра на Saurik (изпoлзвал е опцията "Make my live easier"), но вече не помни за коя версия.

Пробвах да ресторна към 3.0 с кастъм ipfw (пробвах и с двете IP в /etc/hosts от началото на темата), но ми дава тази грешка: 'The iPhone "iPhone" could not be restored. This device isn't eligible for the request build.'

След това опитах да ресторна към кастъм ipfw 3.1.2, но пак имаше грешка: 'The iPhone "iPhone" could not be restored. An unknown error occurred (1600).'

И за двата варианта използвах DFU режим. И двата варианта ги пробвах по 3 пъти в случай, че сървъра на Saurik е претоварен, но сайта му се отваряше без проблеми през браузъра и за двете IP-та.

Причината да пробвам рестор към тези версии е, че и двете са били инсталирани на iPhone-a и двете са били джейлнати, но не се знае от коя са shsh файловете.

Идеята ми е да сваля на по - долната версия за да мога да го активирам с джейл, а после да го отключа с новия Ultrasn0w, който dev-team пуснаха преди 2 дни .

Предварително ви благодаря и се извинявам за дългия пост, но се опитвам да бъда максимално изчерпателен.

Поздрави,

mirrorps

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей, не се научихте да ползвате търсачката и да четете, ей....

Пусни в търсачката FW Umbrella-semaphore и порови в раздела "Нов съм, а сега накъде..."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кака, той бърка в метода, чел е. Грешката 1600 е от това че се опитваш да върнеш с кастъм в/у оригинален FW. Свали до ОРИГИНАЛЕН fw 3.1.2(ще ти трябва iTunes 9.0.2 или 9.1). Ще даде грешка 1015 - да не ти пука. Затваряш тюнса, пускаш блекрейн и имаш джейлнат и активиран тел. Правиш си един кастъм 4.0 и УРАААА! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е чел достатъчно, щом не се сеща как да открие за кой фърм има SHSH.

Съвсем друго имах предвид, и мисля, че вече го е открил, ако е послушал съвета ми:

За: Как да копираме и запазим iBEC и iBSS на 3GS. (Windows) И естествено, като се има превид пристрастието ми към чист рестор, и недолюбването на къстъмите от моя страна...:sarcasm:

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Sladichuk®, alxx, много благодаря и на двама ви! В понеделник ще пробвам така както казвате, че всичко е в офиса. М/у другото четох доста от матрериалите ви (за които всички ваши потребители сме благодарни), но след няколко обезкуражаващи опита настъпва объркване и прибягваме към професионална помощ.

Благодаря отново! Понеделник ще пиша.

Поздрави,

mirrorps

______________________________________________________________________________________________________________________________

Здравейте,

Много благодаря за инфото отново! Оказа се, че колега е запазил shsh за 3.1 (стана ясно от Umbrella FW) и в крайна сметка успях да ресторна до тази версия. За всички, които получават грешка (3004) при рестор - резултат е от DFU режима, т.е. трябва да се използва recovery mode при сваляна към оригинален fw. Тогава минава и се стига до така желана грешка 1015 :tooth:. М/у другото нещо не се получи с интегрирания сървър в Umbrell-a, т.е. iTunes се оплака, че в момента няма достъп до software update servers, а ping-а си показваше 127.0.0.1. Бях запазил вече локално shsh файловете + изчистил кеша (за МАС: dscacheutil -flushcache). За това използвах сървъра на Saurik и свалянето беше успешно. От там jailbreak-a + отключване и за сега работи на 100% :blink:. Утре мисля да го кача до iOS 4.0.

Sladichuk®, alxx, благодаря отново, много помогнахте!

Поздрави,

Миро

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз благодаря, за изчерпателния фийдбек:) Така става наистина полезно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен най-лошото ми се случи ,защото си бях дал Айфона на един неразбиращ нищо приятел да го ползва и той ресторнал и от 3.1.2 с блакрейн сега се озовах с 3.1.3 ,5.12.01 бейсбенд заключен и май чета навсякъде ,че няма оправия за сега .Можете ли да ми дадете малко инфо по въпроса ,кога се очаква тия нови МC буутромове да се хакнат ?Пробвах да даунгрейдна ,но нали не съм си запазил тия SHSH файлчета - нестава :) ... с 3gs съм 16gb Bootrom-MC140. А както останах с впечатление -май няма да мога дори да ъпдейтна и до ОС 4 официалната версия (за неофициален "къстъм рестор" даже несъм си и помислял ,че ще се качи) Ако някой има повече инфо - ще съм му много признателен ,ако сподели !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти карта към оператора към който е заключен, активирваш, джейл със Спирит, ънлок със Ултрасноу.

А ако си със стар боот може и къстъм до ОС4.

П.П почети малко из форума :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря за бързия отговор ,засъжаление пак ще припомня,че съм с новия "MC моделс" буутром ... А как мога да разбера към кой оператор е заключен ?И дали всяка карта от този оператор ще го отключи ,имам предвид ,ако е предплатена ,като Прима или БиКънект както са...и дали няма все пак да има и по-лесен -само софтуерен начин в близко бъдеще ,че не ми се усложнява живота ми повече от това което е сега :) Извинявам се предварително ако съм нарушил някое правило на форума - Чудесен форум Бай Дъ Уей ! :)

П.П Някъде бях чел ,че спирит джейлбрейка е малко недодялан и че може дори една по-следваща версия на Айтюнс да го засече ,а и по-лошо -че няма да може да се ъпдейтва фърмуеъра след употребата му ?!

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Spirit прави джелбрейк само на активиран телефона, за сега джелбрейк (хАктивация) за 3гс няма.

Всяка работеща карта става, стига да знаеш от къде е телефона.

Редактирано от john_digweed
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tzvetandacov,

Щом не знаеш за кой оператор е заключен това означава ли, че iPhone-a е втора употреба? Ако е така предишния собственик може и да запазил shsh files. Нищо не ти пречи да провериш с umbrella: http://thefirmwareumbrella.blogspot.com/

Поздрави,

mirrorps

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с ъмбрела и като му дам "Display SHSH's" първо не ми изписваше нищо ,а след това му дадох "Save my SHSH" и след това отново проверих на "Display SHSH's" и ми написа ,че мога сеифти да ресторна до IPhone 3gs 4.0 .Това трябва ли да значи ,че нямам връщане към 3.1.2 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи го (Save) за всички версии на 3GS и после виж дали има и за 3.1, 3.1.2 ... Ако няма - няма да можеш да ресторнеш до 3.1.2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пак ще припомня,че съм с новия "MC моделс" буутром ..

Това, че си е MC модел не означава, че е с новия bootrom. Това с MC модела важи само за iPod Touch 3Gen.

Има тема за това как да разбереш с кой bootrom е телефона ти, вземи я прочети и разбери веднъж за винаги с кой bootrom е телефона ти.

http://bgiphone.com/showthread.php/4557-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D1%83%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%B0%28iBoot%29.-DFU-mode-%D0%B2%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще търся ,но само да разбера на кой оператор е . Серииният номер през f0recast e :88939EB83NQ ,а на модел пише MC140. Някой може ли да ми помогне как да разбера от тези данни за кой мобилен оператор е заключен ? А пък на телефона ми пише ИМЕЙ 01 198100 659889 8 .Аз досега съм си мислил ,че ИМЕЙ и Сериен номер са едно и също нещо ,но явно греша .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш прати ми го и ще го активирам. Пиши на лично да не мажем повече темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Телефона ми е 3GS, с новия буутром, ОС 4.0, модем 05.13.04, ФЗ към Глобул. Ъпдейтнах го скоро до 4.0. От няколко дена се опитвам да понижа версията на фирмуера от 4.0 на 3.1.3 безуспешно. Имам запазени SHSH за 3.1.3 в Сидиа. Спазил съм всички условия по инструкцията за даунгрейд на 3GS, но ми изписва грешка 1015 и до там. Опитвам се да направя джейл със спирит след грешка 1015 както е в рекавъри мод но не се получава. Знам че някъде бъркам но не знам къде. Моля за помощ!

Редактирано от ralitex
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...