Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iPhone2G/3G/3GS и iTouch1G/2G с Custom FW 3.1.x


ML16

Recommended Posts

Значи няма да стане с моят,защото телефона ми е фабрично заключен. А ако си пазя картата на AT&T дали ще стане активацията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си,че не е качен baseband-а?Питам защото пояснението в скобите не е много убедително ?

Мдам сега като го чета може би наистина изглежда малко притеснително. :rolleyes:

Сигурен съм до толкова, че при правенето на custom-a със сигурност не е маркиран check-а 'Enable baseband update'. За съжаление нямам 3G за да го опитам. :)

А коментара в скобките е защото поне при мен в Pwnage 3.1 този чек за baseband-a никога не може да се натисне.

Ето и картинки как изглежда:

picture3be.png

picture4xo.png

П.П. Май пак не е много ясно - с картинките исках да покажа, че само 'Activate the phone' е активно и може да бъде избрано. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма да стане с моят,защото телефона ми е фабрично заключен. А ако си пазя картата на AT&T дали ще стане активацията?

Да ако е активна.

intruder благодаря за FW-ра, само би ли проверил какъв е размера на файла, че този, който свалих е 252МБ, а в 2Shared показва 258МБ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

;( ;( Error 1602 търсих за тази грешка но нищо не намерих ![/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

intruder благодаря за FW-ра, само би ли проверил какъв е размера на файла, че този, който свалих е 252МБ, а в 2Shared показва 258МБ

Размера на файла в байтове е 264,847,112 bytes. Коригирах си и поста с линка за да е по-ясно.

;( ;( Error 1602 търсих за тази грешка но нищо не намерих !

За грешка 1602 пише тука http://support.apple.com/kb/TA38633?viewlocale=en_US. Незнам колко ще помогне, а и нямам време да го превеждам. Идеята основно е да се преинсталира iTunes и всичко свързано с него.

Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това само за фабрично отключени ли е?

http://www.theiphonespot.net/how-to-jai ... iphone-3g/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъхъ. Освен това mupo e описал същия метод в темата. Приложен от turieca и от мен успешно!

mupo написа:

Ето как се справи turieca с грешка 1601 след опит за рестор с custom FW:

1. Вкарвате телефона в DFU и минавате на 3.0

2. Дава ви грешка 1015 и телефона влиза в Recovery Mode

3. Пускате redsn0w и правите jailbreak на 3.0 (възможно е да зацикли на "installing activation bundles", след което да влезе отново в Recovery Mode)

4. Пускате рестор от custom 3.1

alxx написа:

Проработи! На iTunes 8.2!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко къстъм фърмуери от мен :lol: На всички фърмуери малкия дял е увеличен на 900MB. Пускам по два фърмуера за модел. Единия е с добавени програми, а другия е чист. Сменено е и логото, не е ябълка а логото което ползвам за програмите.

iPhone 2G:

iPhone1,1_3.1_7C144_Aveliky_2G_BGiPhone.ipsw 259,385 KB Без програми

[download:1fyk39p8]http://www.2shared.com/file/7871738/2839f5c5/iPhone11_31_7C144_Aveliky_2G_BGiPhone.html[/download:1fyk39p8]

iPhone1,1_3.1_7C144_Aveliky_2G_BGiPhone_Pack.ipsw 263,489 KB С програми

[download:1fyk39p8]http://www.2shared.com/file/7871803/9f9a38b3/iPhone11_31_7C144_Aveliky_2G_BGiPhone_Pack.html[/download:1fyk39p8]

тези стават ли за заключени телефони 2g

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

liomojo даваи смело напред!

Shift+Restore и си готов :) (Аз първо за моя по-голяма сигурност си вкарах телефона в ДФУ и тогава започнах)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, редактирам си въпроса за да се опитам да го задам максимално грамотно. Надявам се някой да отговори, та дори и да каже, че е глупав.

Имам iPhone 3G фабрично отключен. Направих ъпдейт от 3.0 към 3.1 през iTunes. След това с Pwnage Tool направих къстъм фирм уеър. Вкарах телефона в DFU и ресрорнах с този FW. Всичко това мина без видими проблеми, но телефона не се активира (не се появявя оператор, нямаго и в setings менюто) Предполагам, че грешката ми е, че първо съм ъпдейтнал с оригиналния FW. Ще съм ви безкрайно благодарен ако ми дадете съвет как да си джелбрейка телефона. Сега съм с оригиналния FW 3.1. Имам MacBook с Mac OS X 10.5.8 . iTunes 9.0.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aveliky благодарско , аз и моя приятел сме т. СУПЕР благдарни за кастъмите. Бъди ЖИВ и здрав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голямо Благодаря и от мен за Aveliky!Сложих си Custom FW 3.1,този с програмите, зa 2G и всичко мина нормално!По мои скромни наблюдения телефона работи доста по-бързо и стабилно,въпреки че успях вече доста неща да му кача....А батерията не е мръднала!!!!Мерси и на всички други които помагат на невежите като мен:)))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да си сложа собствено лого на къстам.

Трудно ли се прави някой ще се наеме ли да ми обясни..?

Ако не е прекалено сложно и не се изисква мак че съм със xp.

Няма нужда да ми се обяснява от а до я горе долу ако е възможно.

Благодаря :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли след като съм с оригинален фърмуер 3.0 да ресторна до 3.1, само с шифт и рестор като ползвам къстъм-а на Авелики ? :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , имам 3G- 16 gb фабрично отключен . Shift + Restore и не показва пътя за fr който съм изтеглил и записал предварително.

Извинявам се - с windows vista съм.

Sladichuk:

Не поствай един след друг по няколко поста, а ползвай бутона "промени"!

Припомни си правилата!

Препоръчително е да попълниш допълнителните полета в профила си.

А пътя до директорията трябва ти да посочиш, след като натиснеш Shift + Restore.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че това е Mac OC

(Mac OS)*.dmg нещо като *.iso(Windows) - за инсталиране на приложения, като за Mac *.dmg файловете са третирани като истински диск.

Не знаеш ли какво е Google?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам следното питане?! :) В setings на телефона имах иконка на ipod-a,откъдето се правеха настройките му,еквалайзер и т.н. Откакто ъпдейтнах на 3.1 иконката я няма вече в настройки:Wink:Ако някой знае отговора,моля да го сподели:)))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да дадете линкове за къстъмите към някой друг сайт, понеже от този ми ги тегли до определени мб и спира. :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...