Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iPhone2G/3G/3GS и iTouch1G/2G с Custom FW 3.1.x


ML16

Recommended Posts

Custom FW 3.1.2 за iPhone 3GS by Aveliky

* root: 700 Mb

* Оригинално boot logo

* Активация (т.е. за фабрично заключени и за телефони неизползвани със SIM картата с която са закупени

Питам само за да съм сигурна, че няма да сбъркам.

Това ли трябва да изтегля като телефона е фабрично заключен 3GS и го използвам с глобулската карта, с която е закупен?

И ще имам ли на по-късен етап възможнността да го отключа с Ultrasn0w ако инсталирам този custom firmware?

Благодаря предварително!

Да, този тегли, за да запазиш възможността за отключване когато имаш нужда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При положение че е заключен към Глобул и го ползваш с тяхна карта , мисля че попадаш в тази категория "т.е. за фабрично отключени и за телефони използвани със SIM картата с която са закупени"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не давай такива идеи - тя иска да запази възможността за ънлок! Ти виждаш ли друг начин? Като даваш мнение - поне прочети целия въпрос!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Давам съвет не на базата на личен опит , а на това което съм чел във форума ...тук например :

viewtopic.php?f=9&t=2719&start=390

(първото мнение)

....въпроса е дискутиран на няколко пъти в настоящата тема...ако не бъркам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@alxx Благодаря за отговора! Точно това ме притесняваше - примерно ако след месец-два реша,че искам да си ползвам тела с м-телската карта, дали ще мога да си го отключа. Затова чаках до сега някой да ми потвърди, за да съм сигурна :)

@BeOnEdge това е за телефони,които се използват с картите,с които са закупени. На мен целта ми е да си запазя възможността за отключване.

Благодаря Ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти каже какво ще стане след месец-два.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако сложиш посочения от мен , и след време решиш да смениш оператора , нищо не те спира да сложиш другия (поне в момента е така)

ето , прочети мненията на joshua1982 (мисля че това е твоя случай) :

viewtopic.php?f=9&t=2719&start=330

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти каже какво ще стане след месец-два.

Аз мога, ще догоним Snow Leopard. :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как да не ме спира - нали телефона ми е фабрично заключен? Как ще стане това да си кача такъв за фабрично отключени? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше чел , както твърдиш - щеше да знаеш че връщане (downgrade) на бейзбанда НЯМА! Съответно веднъж ъпдейтне ли се - няма отключване. А, така като гледам - не си запознат и с правилата, след като си променял мнение след което има отговор. Ако съм на Anthony няма да те подмина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега , да не те объркам нещо - разликата в 2та фирма е че в единия случай имаш активация (от каквато ти нямаш нужда ) а другия не . И понеже са custom можеш след качването им да слагаш избран от теб фирм ....дано не те подвеждам нещо

@alxx - мисля че идеята на custom FW е точно тази - да не променят бейзбанда.

Освен това смятам че няма смисъл от толкова емоции ...извинявам се все пак ако съм подвел anrito

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че мнението ми се е показало след като някой друг е писал, но отговарям през телефона и ми е по-трудно с писането. Извинявам се още един път!

Относно правилата-мога да кажа,че ги знам почти наизуст! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би ли обяснил как по-точно телефонът или бекъпа поврежда тези сим карти.

Незнам, просто ресторнах с версията без активация(т.е за телефони използващи картата с коята са закупени), активирах го, и посочих опцията на iTunes да върне стар бекъп на данните. Връща ги, рестартира телефона и картата е умряла. Пробвах я и на друг телефон, не открива, че има вкарана сим карта. Проблема очевидно е в бекъп-а, защото на следващият ден се случи същото нещо с новата карта. От Глобул, казаха, че това бил "срещан проблем" и ми препоръчаха да сложа някаква резервна b-connect или друга предплатена карта повреме на ъпгрейд/рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

anrito - споко, пиша на другия потребител! Колега, този за фабрично отключени - освен джейл-а и сидиа, не променя НИЩО друго! Т.е. е равносилно на ъпдейт - качва фърма И БЕЙЗБАНДА!!!

SpyDeR- прави го без карта. Няма проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох, ОК! :) Аз помислих, че за мен става въпрос, защото и с моето мнение се получи така! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BeOnEdge, говорориш глупости и ще те помоля да спреш. Ще вкараш в беля някой потребител, а това в нашия форум не се толерира.

Това е пълно безумие:

И понеже са custom можеш след качването им да слагаш избран от теб фирм ....дано не те подвеждам нещо

Подвеждаш много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всички CFW са без ъпдейт на baseband-a, тогава BeOnEdge е прав, а alxx не е. :Wink:

Съдя по това, че опцията за ъпдейт на baseband-a е неактивна в PwnageTool, но най-добре Сашо да каже.

viewtopic.php?p=33725#p33725

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миро, това е така, но как след това можеш да качваш какъвто си искаш фърмуер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не говорих за това, а за спора им за ъпдейта на baseband-a.

Иначе може да си слагаш всеки FW, но не и на 3GS и iTouch 3G. При тях само напред, но не и назад с версиите от текущия FW на устройството, като пак има АКО си записал ECID SHSH файловете може и назад до определена версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз се чудя дали не се бъркам (въпреки че прочетох темата от самото и начало) Точно изтеглих този фирм който съветвах и смятах да го качвам на моя телефон , но смятам да изчакам недвусмислено решаване на въпроса . За връщането към 3.0 наистина подведох , понеже аз съм със запазени от Cydia ECID SHSH файлове и пренесох частния случай към общия . Мислех че ако качи FW без активация , по всяко време може да качи такъв с активация ако има нужда от това .

Иначе няма проблем - спирам да пиша в темата и почвам да я чета отначало :Wink:

Еdit : сложих този фирм :

Custom FW 3.1.2 за iPhone 3GS by Aveliky

* root: 700 Mb

* Custom boot logo (Изображение)

* Без активация (т.е. за фабрично отключени и за телефони използвани със SIM картата с която са закупени)

* Инсталирани Backgrounder, BossPrefs, MobileTerminal, MultiIconMover, OpenSSH, Qik, SpotSMS, iCkrack и сорса на SOSiPhone и iFon Norway

и всичко мина без проблеми :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo е прав - в последните 2 версии на PwnageTool за iPhone 3G и 3GS, възможността за update на baseband-a е забранена за да не стават грешки. Това беше потвърдено в twitter от един от програмистите в Dev-Team, но вмомента не се сещам кой беше, за да му намеря поста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да се извиня затова, че от моя пост произлезе такъв спор. Въпреки че така се изясниха доста неясни за мен неща свързани с CFW!

И второ - от всичко дотук излиза, че всъщност посочения от мен FW е точния FW за мен. Нали така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е той. Един от тези двата е, щом го ползваш с картата на Глобул.

Custom FW 3.1.2 за iPhone 3GS by Aveliky

* root: 700 Mb

* Оригинално boot logo

* Без активация (т.е. за фабрично отключени и за телефони използвани със SIM картата с която са закупени)

[download:2373hkxo]http://dox.bg/files/dw?a=95583ba0c7[/download:2373hkxo]

Custom FW 3.1.2 за iPhone 3GS by Aveliky

* root: 700 Mb

* Custom boot logo (Изображение)

* Без активация (т.е. за фабрично отключени и за телефони използвани със SIM картата с която са закупени)

* Инсталирани Backgrounder, BossPrefs, MobileTerminal, MultiIconMover, OpenSSH, Qik, SpotSMS, iCkrack и сорса на SOSiPhone и iFon Norway

[download:2373hkxo]http://dox.bg/files/dw?a=841212b7ad[/download:2373hkxo]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ново под слънцето . Blackra1n "бори" именно 3.1.2.

П.П. Относно спора - прав съм защото не всички кастъми са със стария бейзбанд - това с постнатите тук е частен случай; принципът е друг: обикновено се ъпдейтва този за ФО, този за ФЗ не.

anrito - не се шашкай, в спора СЕ РАЖДА ИСТИНАТА!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...