Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iPhone2G/3G/3GS и iTouch1G/2G с Custom FW 3.1.x


ML16

Recommended Posts

Става и за PC и за MAC

Благодаря. Но при мен не става. 3g ФО, пробвах 6 пъти, сменях кабела, порта и... не става винаги изписва грешка 1604. След като съм сега 3.1 инсталиран от айтюнс, мога ли да се върна към 3.0 по същия начин както се опитвах да кача джейлбрейкнатия 3.1?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре,сега тия дето сме със заключени 3G-та какво правим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става и за PC и за MAC

Благодаря. Но при мен не става. 3g ФО, пробвах 6 пъти, сменях кабела, порта и... не става винаги изписва грешка 1604. След като съм сега 3.1 инсталиран от айтюнс, мога ли да се върна към 3.0 по същия начин както се опитвах да кача джейлбрейкнатия 3.1?

Изтегли го отново като провериш изтегленото отговаря ли по размер,да не липсва нещо. После shift&restor в DFU mode и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

свалих от синфул къстъм на 3.1(бях достатачно неграмотен да прочета че това е фърм за телефони които не са на АТ и Т,точно под него имаше к.ф. 3.1. за АТиТ неактивиран!),след инстала загубих логото на оператора имах проблеми с лайфито, пуша също се загуби, с 2 думи бъгава работа. А бг клавиатурата работи :rolleyes: . Сега ресторвам до 3.0 дано няма проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли го отново като провериш изтегленото отговаря ли по размер,да не липсва нещо. После shift&restor в DFU mode и си готов.

Два пъти го теглих и давта пъти по 251 МВ, а в 2share пише че е 257 МВ, явно при тегленето нещо се губи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търси го от друго място. Не си първия с тоя проблем. П.П.Ползвай някакъв даунлоуд менаджер-напр. мозила или сафари. НЕ биткомет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • за iPhone 2G custom FW-а трябва да е с отматка на Activation, Neuter bootloader, Unlock baseband и Auto-Delete BootNeuter.app. Както и да е добавена Cydia
    [/*:m:2wsokg1a]
  • за заключените 3G трябва да се направи custom FW чрез PwnageTool като се сложи отметка на Activation, махне се ъпдейта на baseband-a и се добави Cydia
    [/*:m:2wsokg1a]
  • за фабрично отключените 3G custom FW-а е без отматка за Activation и е добавена Cydia
    [/*:m:2wsokg1a]
  • за 3GS все още няма jailbreak[/*:m:2wsokg1a]

П.П. Не мога да ви разбера защо веднага се втурвате да скачате в дълбоките води? Изчакайте ден-два-три, да се поуталожат нещата, Dev-Team да изчистят приложенията си (знаете няколко версии на redsn0w излязоха), да излезе ръководство тип "стъпка по стъпка" и тогава правете каквото щете.

Edit: На тия дето им дава 16хх грешки е защото сте били преди това с оригинален 3.1

Четете, пробвайте и след това споделете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на лантопа бях с туньо 8.2 опитах да сложа фирм 3.0 и това не стана пак влезе в рекавъри и не се стартира за да мога да го активирам и последва нов рестор хахахах

ще си чакам програма за джеил щото правя рестори по пет на ден малко да почина :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на лантопа бях с туньо 8.2 опитах да сложа фирм 3.0 и това не стана пак влезе в рекавъри и не се стартира за да мога да го активирам и последва нов рестор хахахах

ще си чакам програма за джеил щото правя рестори по пет на ден малко да почина :lol:

Абсолютно същото е и при мен, ще чакаме. :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие искате 3.1, а се притеснявате да сложите iTunes 9, така ли да го разбирам? Аз също съм с лаптоп и стана от раз, но с девятката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

исках да кажа че на единия лаптоп има 8.2 опитах и с него, дори опитах с него да върна 3.0 и тва не стана иначе и на компа и на другия лаптоп си е 9.0 тунчо

едит: жалко че в събота ще идвам късно към зарата инак бих помолил да се опитаме да го направим при теб но ще е късно а и аз с малкото и жената и ще има мрънкане

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Grievous заслужава ли си да поемем по твоята стъпка или да изчакаме? (Смисъл разлика дали ще има изобщо)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това само ти можеш да го решиш, аз само казвам, че метода работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи ресторнах до 3.1 OS с Custom FW. Всичко мина перфектно, по време на инсталацията не съм прави нищо. Не съм давал никакви отметни (сигурно за 2G трябва да е така) Досега всичко работи перфектно. Записах няколко неща от Cydia и от App Store. Сега почвам да инсталирам и всичко останало. Доволна работа! :blonde: Не знам защо има толкова много оплаквания...

edit: Преди време като излезе 3.0 OS mupo беше постнал някъде, че ето този сорс: http://apt.saurik.com/cydia-3.7/ го изискват някой програми. При 3.1 OS дали пак е нужен? :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре а видя ли някакво толкова голямо подобрение, което да си струваа всичкия тоя труд и последващи всички инсталаций на хакнати приложения и сидия приложения и т.н.?

Или всичко е за спорта? :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даааааааааааа и то огромно. Направо е чудо! Сега почнах да инсталирам наред всичко, което си ми трябва от Cydia (към 30 неща), при повечето иска я респринг, я рестарт и всичко става светкавичко (не преувеличавам). Преди ми правеше респринг за около 30 секунди :Wink: , а сега за не повече от 10. :blonde: :blonde: :blonde:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

liomojo, хората предлагат ъпдейт, всеки такъв е с подобрения, било то повече издържливост на батерията, по добър сигнал, чувствителна и подобрена WiFi връзка и много други. Не виждам причина да не го прави, така е тръгнало от 1.0.0, така ще бъде и до 5.0.0. Да не забравяме, че все повече стават приложенята/игрите оптимизирани за последния firmware. Много са тези, които все още са с 2.x.x, и до ден днешен се чудят, това защо не ми тръгва. Защо ли? :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

edit: Преди време като излезе 3.0 OS mupo беше постнал някъде, че ето този сорс: http://apt.saurik.com/cydia-3.7/ го изискват някой програми. При 3.1 OS дали пак е нужен? :rolleyes:

Нещо май се бъркаш. Не се сещам да съм казвал, че някоИ приложения го изискват, а и търсачката не намери нищо. А и имам чувството, че този сорс идва сложен заедно със Cydia, тъй като е сорса на saurik

Но пък влизайки в него през компютъра можеш да се сдобиеш с .deb файлове на Cydia, PrivaCy, Cycorder, WinterBoard, MobileSubstrate и много други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От вчера на 2Г-то съм със 3.1, по нагоре писах, как и какво, днес даже си сложих служебната карта в него за тестване, малеееее ми аз такъв не съм го виждал тоя телефон :mrgreen: , айде да не е пресилено, но най-малкия пример е, че wifi-то е адски стабилно,батерията не е мръдна, а се скъсах да говоря, имам си фонетика, като цяло телефона е малко по бърз, няма приложение което да не ми е тръгнало, или да е крашнало, общо взето съм доволен, логото на sinfuliphone го видях само вчера при един рестарт и това е, така че и то не ми пречи. Доволен съм доста!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо май се бъркаш. Не се сещам да съм казвал, че някоИ приложения го изискват, а и търсачката не намери нищо. А и имам чувството, че този сорс идва сложен заедно със Cydia, тъй като е сорса на saurik

Но пък влизайки в него през компютъра можеш да се сдобиеш с .deb файлове на Cydia, PrivaCy, Cycorder, WinterBoard, MobileSubstrate и много други.

хмм бих се заклел, че имаше някаде това постнато, и то в тема, в която се разискваше 3.0 OS. Явно темата е изстрита, както и да е, значи не е нужен този сорс...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да качи къстъм фирмуеара някъде из БГ ако е възможно в 4storing.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mерси предварително, не мога да изтегля нормалния фирм нещо нета ме разкача постоянно и не става да се свали за да си го направя сам с PwnageTool

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето: Custom FW за 2G (Grievous го е постнал на 4-та страница) [download:i6bb4iob]http://4storing.com/5txdui/e6b61e02506474b3f583f60b2bf4de38.html[/download:i6bb4iob]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...