Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

USB Drive за iPhone


Severus

Recommended Posts

Cydia сорс: http://apt.dmytro.me

IMG_0049.PNG[/attachment:3t5jnw43]

С тази програмка може да си направите виртуална флашка с избрана от вас големина. Открива се от всеки комп, без да е необходима инсталация на iTunes.

Ако искате да я деинсталирате, първо се върнете в нормален режим ---> PTP и изтрийте виртуалния диск. Изисква рестарт.

Тествано на iMac (10.6.1) - работи :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мързеливите или тези без нет на телефона:

USB Drive 1.0beta1.deb

[download:12ajvoqo]http://www.2shared.com/file/7864427/a965bece/USB_Drive_10beta1.html[/download:12ajvoqo]

Както виждате обаче е бета, авторът казва, че ще спре да работи на 1.10.09г.

@ammcfc: Обаче при мен виртуалния диск не се открива от компа :cry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен и Thunder работи, но все пак ние сме с Mac OS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен работи. На 10.5.8 Хакинтош и на Windows XP SP3.

Би ли обяснил как точно го направи защото за 4-ти път извършвам процедурата и нищо не става. :question:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартираш програмата, пускаш Mass Storage, iPhone се рестартира. Стартираш отново програмата, Create Disk, задаваш големината (направих го 2GB), след което се форматира диска известно време. Включваш кабела в компютъра и телефона и се разпознава като флашка, не обърнах внимание на модела. За да активираш телефона за връзка с iTunes, избираш PTP мод, телефона се рестартира отново и се свързва с iTunes. За всяко превключване трябва да се рестартира телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там че го правя точно така и нищо.... Незнам може проблема да е в това че съм му задал 1 GB.Незнам но утре ще пробвам като тебе с 2 GB. Лека вечер от мене и благодаря за споделеното мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го чакам от много време :woo:

Имам обаче 3 въпросчета:

1. Докато имам файлове в този виртуален драйв, мога ли да ги преглеждам през iFile?

2. На 1. Октомври ще спре да работи бетата. Това означава ли, че тогава ще излезе пълна версия(предполагам платена) и, че това, което е в момента на телефона ми, ще спре да работи?

3. Ако имам някакви файлове на виртуалния диск и превключа на PTP, после като върна на Mass Storage те там ли ще са все още?

Може и да е логично да не се губят,но предпочитам да попитам, отколкото после да си изпатя. Макар че мога да проверя и с някоя снимка, обаче снощи го зареждах, и не искам да си съкращавам живота на батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Диска, който си направил се разпознава в iTunes като ''Other", така че мястото остава запазено, както и файловете в него. Тествано. Мисля, че iFile няма как да чете в този диск, тъй като не е монтиран във файловата система на телефона. А може и да греша :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Не

3. Да. Там са си файловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Изглежда е излязла beta2 включваща няколко промени и е валидна до 01.11.2009

http://www.dmytro.me/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

като я сложих се прецака itunes и сега ми иска сима с който е активиран iphona . какви да правя?

-- Нед Яну 03, 2010 10:20 pm --

прецака ми целия телефон и си нямам представа как да го оправя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влез в самата програма и дай на Default след Reboot пробвай дали ще го разпознае itunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво, вместо да изпадаш в паника, вземи най–накрая се посвети в правилата на форума, не само по грамотно писане, но и вкл. как да задаваш въпрос при проблем, и каква информация относно извършените манипулации следва да дадеш, за да получиш адекватен отговор! :twisted: Това

не , не става , всичко пробвах
нщо не значи!

В случая– ако файл браузъра, който ползваш, разпознава телефона, влез във файловата система и изтрий както апликацията, така и всички остатъчни и свързани с нея файлове.

Ако тела е неразпознаваем, направи рестор от ДФЮ, след което джейл и ънлок!

Аман от нечетящи паникьори! :twisted:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е едва ли ще се радваш да си ресторваш всичко . Иначе ви благодаря , че най накрая н1кои написа 2-3 реда , с които ми помогна (не смятам че беше толкова трудно , все пак за това са форумите ) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И този форум е за това, но си направи труда и да почечетеш малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....с които ми помогна (не смятам че беше толкова трудно , все пак за това са форумите ) .

:evil: Ей, почваш прекалено много да дразниш с тоя манталитет и претенции...

Първо вземи се ориентирай къде си– това не ти е някакъв"форум", това е "BGiPhone.com: по–различният форум".

За целта веднага и скоростно отбележи присъствие с продължително четене на всички теми в раздела с правилата.

И за да не се наложи, като не щеш да разбереш за какво иде реч с добро, бързичко да разбереш що е то Sladichukс тунинг метла, за ориентация ще ти спомена само това:

В тази връзка - в правилата (които очевидно за Вас съставляват тематика с повишена трудност), изрично са разписани текстове, изискващи – при наличие на проблем, първо да се положи лично усилие и да се открие необходимата информация, защото 99% от проблемите са проучени от екипа, и многократно са разисквани, и получили разрешението си в наличните теми, поради което тук мързелът и готованщината изобщо не се толерират.

ПС.А пък ако още веднъж видя чат–жаргон, и даже пък и неграмотен, като това " н1кои "..... :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Докато се правеше drive и телефона заспа, сега не ми дава, че има в самата програма, а в iTunes дава 1.48ГБ other.

Някакви идеи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се притеснявам да го пробвам това, понеже ще го ползвам да принтя курсови/протоколи обаче в тези копирни центрове е пълно с троянци и вируси(заради които сигурно миналата ми флашка се подпали, буквално)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали поста ти е някакъв въпрос, но аз смятам, че няма да имаш никакви проблеми с прехвърлянето на документацията чрез USB Drive. A за "подпалената" флашка все си мисля, че не е от троянци, червеи и всякакви такива гадинки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

При мен не работи. Не излиза като Флаш драйв...каквото и да му давам, но отчита като заето място в Туньо... :)

Редактирано от Bobo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...