Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Черен екран след няколко опита за restore на iPhone 3GS 3.01


lkchk

Въпрос

Здравейте,

През Cydia си бях инсталирал Winterboard на 3GS 3.01, след което телефона не искаше да се стартира. Последното което показваше беше Apple логото. След няколко рестарта, се опитах да го възстановя в iTunes (Аlt + Restore -> избрах коретният firmware за 3GS), но даде грешка. По късно разбрах, че Apple са спряли сигнирането на firmware 3.0x. Преди това направих няколко неуспешни опита, даже инсталирах и по старите версии на iTunes, пуснах телефона в DFU режим, но и това не помогна. След поредния неуспешен опит и рестарт от моя страна телефона просто показа черен екран и не реагира повече. Сега имам изцяло черен екран и телефона не се разпознава от iTunes. Някой до сега сблъсквал ли се с същия проблем? Възможно ли е по някакъв начин да се "съживи" телефона, не зависимо с кой firmware?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Да не би да ти е паднала батерията?

Включи го в контакта за 10-тина минути

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Батерията беше последно на 90% когато все още работеше, след това да са изминали най много 2 часа, пък и през цялото време беше включен през USB-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Опитай да задържиш Power + Home бутоните за около 1 минута ( или по-точно дръж ги докато се рестартира :) ).

Аз веднъж се бях докарал до подобно положение при restore - черен екран и iTunes не го разпознава (Vistata се сещаше , че има нещо закачено, но не знаеше какво е). Телефона беше просто забил - тъкмо се бях отчаял и реших да задържа Power+Home бутоните за по-дълго време - рестартира се и всичко си беше ОК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми така се получава, като се хвърляте да бърникате, преди да сте чели дстатъчно, и като не следите новините. Трябвало е просто да махнеш Winterboard, а не да ровичкаш. Сега никой не може да отгатне какво си омазал допълнително с тия опити за рестори, ДФЮ–та и т.н., и дали не си отишъл инцидетно на 3.1.

Опитай това, което те съветват по–горе, а и да заредиш, но не през компа, а в мрежата, остави го по– дълго време, понякога даже е нужно повече от 5–6 часа; или да видиш дали някой файлбраузър – напр. DiscAid, или iFunBox ще разпознае телефона, нищо, че е с черен екран, и ако не е в ДФЮ или рикъвъри, а просто е забил, и имаш някакъв луд късмет, махай Winterboard.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@intruder: Натисках ги около 2 мин., нищо не се получи.

@Sladichuk: След като инсталираш WinterBoard, Cydia автоматично ти дава само "Reboot Device" опция. След рестарта последното което показа телефона беше ябълката :). С рестора съм избирал само 3.01 firmware za 3GS, така че едва ли инцедентно съм го update-нал на 3.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Извинявам се, и аз вече недоглеждам...

Какво въобще дискутираме...Ти сам си дал ключа от бараката(обяснение откъде е проблема):

Apple са спряли сигнирането на firmware 3.0x.

Съчувствам искрено, но каквото сам си направи човек, никой друг не може..

А за ребуута след Winterboard-тогава е бил момента да се усетиш, и веднага да го махнеш, не да се хвърляш на рестор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А за ребуута след Winterboard-тогава е бил момента да се усетиш, и веднага да го махнеш, не да се хвърляш на рестор.

Е как да го бях махнал след като дори и тел. не може да зареди? Нали за това опитах с рестор.

Съчувствам искрено, но каквото сам си направи човек, никой друг не може..

Други конструктивни предложения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Резултата е същия - ни просветва, ни реагира, дори на USB порта не се засича (usbprobe)... явно ще се правя на ударен пред глобул....;), все пак няма и 1 месец от както съм го взел:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Задръж хоум бутона и го включи към usb кабела. Продължавай да държиш докато влезе в recovery мод.

edit: Ако държиш продължително двата бутона едновременно трябва да ти излезе "ябълката". Ако има батерия, няма начин да е "мъртъв" по начина който описваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В sinful има много постове за случаи като този - черен екран и никакви реакции. Пише че епъл отричат да има проблем със софтуера, но случаите главоломно се увеличават. Хакерите наричат проблема Comma Mode. Посочват като единствено решение(засега) - връщане по гаранция.

П.П. Снощи го четох от линк в сидиа. Превода е надве - на три.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И с мен така стана,оставих го в ГЕРМАНОС в Гърция от където го купих,казаха-ремонт,ще го взема след 15 дена,но дали ще го поправят или ще взема нов...незнам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ok,след един месец ми го смениха с нов!!!!Браво на Германос-GR,Бях със 3.01 когато стана така,сега съм с 3.0 и смятам да не сменям FW...:)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да ви разкажа и аз. Телефона изгасна докато навигираше IGO и беше включен в зарядното на автомобила. Предположих, че стойката се е разместила и е престанал да се зарежда, което е довело до пълно изтощение на батерията. Прибрах се и го включих да се зарежда на сутринта пак нищо - черен екран, мъртъв телефон! Пробвах с друг кабел, включих го и към РС не се открива! От три месеца го ползвах, а седмица преди случая реших да го джейлбрейкна(Blackra1n) и започнах да инсталирам приложения, като внимателно изследвах как ще се държи след всяка нова програма. Не се натъкнах на нищо необичайно, но въпреки това на 10.11 бях с гаранционната карта и мъртъв телефон на прага на Глобул и така до днес, когато ми се обадиха, че телефона е готов! На път ми мина наум какви биха могли да бъдат последствията, след като е ремонтиран и открият, че е джейлбрейкнат :confused: ... Но за моя изненада думите на консултанта бяха: Телефона ви е подменен с нов изглежда това е политиката на Ейпъл при такъв дефект!

И така от днес с нов iPhone дано и с по-голям късмет. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Доколкото знам от клипове в интернет в Apple Store в САЩ (вероятно и в другите страни) могат чрез включване на телефона към тестовата им станция (компютър) за няколко минути могат да разберат всичко за него - дали е бил jailbreak-ван, отключван, качвани ли са кракнати приложения и т.н. и т.н.

Това вече са мои разсъждения.

Ако телефона изобщо не показва признаци на живот (както твоя или както е казал alxx - Comma Mode) не зная дали гореописаното е възможно и на тях им остава единствено да го заменят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, мисля че проблема при мен е подобен, ще обесня на колкото мога повече за случилото се: Нямало интернет на телефона и за това приятелката ми решила да му даде Reset network setting (мисля че така беше) , след което се рестартирал и се появило логото с ябълката и до там. Опитах се да прочета максимално преди да пиша но решение сам не намерих. Опитах с рестарт HOME+SLEEP но нищо не става пак се показва ябълката и си стой така, включих го към pc но ITunes не го разпознава че е вързан, иначе се зарежда от кабела без проблеми. Това което забелязах е че от вряме на време изгасва за около мин и след това пак се включва и пак си стой с ябълката. Информацията която имам за този телефон е че е Iphone 3gs друго не знам, никой не го е update-вал преди да стане това нито са правени някакви настройки. Ако можете да ми помогнете ще съм ви благодарен много .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Опитах се да прочета максимално преди да пиша но решение сам не намерих.

Нищо не си опитал максимално да прочетеш. Нито раздела с правилата, които си лъгал при регването си, че си чел, нито къде и как да пишеш при проблем. Да не говорим пък какъв следва да е профилът ти.

Затова не знаеш какво е рестор през DFU, как се влиза в него, как се прави и т.н.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте! Нов съм в форума и се надявам да не объркам нещо- струва ми се тази тема е най-близка до проблема,който имам- а именно: имам iphone 4- бях с 4.3.2 за да го отключа.Ползвах iFaith signed iOS за да запазя baseband-a и после jailbreak с redsnow 0.9.10.6b.Всичко беше чудесно,докато не пробвах да сложа някакъв крак за angry burds от http://ihacksrepo.com/.телефона изгасна и не мога да го стартирам оттогава.Опитах да държа двата бутона,само единия-нищо.Опитах да го преинсталирам- и това не стана показва грешка1604 или 1611 без значение с коя iOS пробвах. Явно влиза в DFU mode(ползвам iReb),когато е вързан за компа,защото iTunes казва че намира устройство, което е готово за преинстал,но ако опитам ми дава грешка.Ако го сложа за зареждане на дисплея ми показва, че трябва да го свържа с iTunes-едно кабелче към iTunes-(само това-не мога нищо друго да направя),но в момента в който извадя кабела дисплея изгасва и до там.Сега последно даже и не иска да влезе в DFU mode-само това свързване към iTunes показва като пробвам разни методи да го "събудя" Силно се надявам някой да ми помогне,че се отчаях вече :(

Сега дори и да е вързан за компа iTunes не го разпознава.Като държа бутоните показва за секунда ябълката и после кабелчето което да се върже за iTunes.

Някой има ли идеи за моя проблем? Аз се изчерпах-пробвах доста варианти без успех.Сега последно телефона заседна в "свържи към iTunes" екран-извадя ли кабела обаче всичко изчезва. iTunes го разпознава като в DFU mode,но опитам ли да преинсталирам ми дава грешки(1604,1611).Пробвах да рестартирам с redsnow,tinyumbrella и какво ли не, но не става.Просто не иска да boot-не и това е.Имам сериозна нужда от помощ :cry2:

Редактирано от dibelii
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Знаеш ли за коя iOS имаш запазени SHSH?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Спри всичко и ресни компа. После БЕЗ айръб и всякакви подобни л@йн@ го вкарай в дфу по часовник и ресторвай с айфейт фърмуера. Ако пак плюне 1604 - тичкай на друг комп или виж с ъмбрела какви схсх имаш запазени и ресторвай с оригинален.

П.П. Тоя град "САЩ" , да не е в държавата Уоруик, на Роуд Айлънд?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам SHSH за 4.3.2 и 5.0.1 .Сега ще пробвам да видим какво ще стане-благогодаря на отзовалите се!

Off topic:абе почти позна града,ама не съм се обяснявал много -сега го оправих :p

Така ... ами не ще пущината.Вкарах го в DFU по часовник и пробвах да ресторна-изкара ми грешка 1600- и така на още 2 компютъра.Пробвах и с оргиналния фърмуер ама пак същия-грешка1602.Докато се опитва да ресторне чувам от компа сигнал,все едно вадя и вкарвам кабела-и в iTunes отгоре стои надпис"подготовка на ифона за рестор" и така докато не даде грешката.

Сега като е вързан за компа показва на дисплея ябълката на няколко секунди и изчезва -и само това докато не извадя кабела.Все едно нищо не може да влезе в шибания телефон- това е положението.Ако ви хрумва нещо давайте,че малко ми остава да го "свържа" с земята.

с чадъра опитах и fix recovery ама пак не боотва.Пише че не намира: fs_load_ file,; gBdevList,; fs_mount,; fs_unmount

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имам custom направени с iFaith 4.3.2 и 5.0.1 и пробвах с тях да възтановя, но не се получи-дава си грешките и до там.Дори пробвах с оригиналната 5.1(не пипана) да възтановя ама нее...Проблема сякаш е ,че никой компютър или софтуер не може да влезе в телефона за да го фиксне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...