Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Facebook на щурм срещу Apple


chayanne

Recommended Posts

facebook-apple-ping.jpg

Според последните новини, най-популярната социална мрежа в света Facebook, в момента работи върху нова мобилна платформа, която директно ще се противопостави на Apple-ския App Store. С кодово наименование Project Spartan, новата платформа ще използва ексклузивно Safari на iOS устройствата (iPhone, iPad, iPod Touch). Когато новата услуга бъде пусната, потребителите ще могат през Facebook да избират приложения, които ще предоставят уникални функционалности. Приложенията ще се разработват от над 80 големи разработчика, сред които са създателите на FarmVille Zynga, но впоследствие това общество от дивелъпъри ще се разрасне.

С тази новина изглежда, че не е никак случайна интеграцията на Twitter в iOS 5 и пълното отсъствие на Facebook в плановете на Стив Джобс и компания.

Източник: http://www.techcrunch.com 

Този пост беше повишен в статия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно всички се състезават с Ейпъл и се мъчат всячески да го разминат по технологии хардуер софтуер ама нъцки и срещу Ейпъл да бягат пак не могат да ги настигнат по маркетинг, качество, стил и идейност! Ако искат от Samsung LG Motorola HTC и др. да измислят телефони с 55 ядрени процесори Ейпъл си остава Ейпъл (Стил, Каюество и Нюх)!! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо имат твоето мнение за качествата на Епъл, със създаването на нова платформа от ФБ?

Преди някой ден, се изказа че форумът ни бил пиратски защото се занимавал с джейлбрейк(не знам как свърза двете неща) - аз мога да ти кажа само че не е спамерски!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зук каза, че iPad е компютър и не му трябва специално приложение ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До около седмица Facebook смятат да пуснат тяхно приложение в Aappstore, разработено за iPad. Независимо от това се работи и по оптимизиране на сайта за работа с таблета. Лично аз не виждам смисъл от подобно приложение(или по-скоро от подобна "социална" мрежа), но - разни хора, разни идеали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха, променил си е мнението ли? :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо имат твоето мнение за качествата на Епъл, със създаването на нова платформа от ФБ?

Преди някой ден, се изказа че форумът ни бил пиратски защото се занимавал с джейлбрейк(не знам как свърза двете неща) - аз мога да ти кажа само че не е спамерски!

Общото е, че Facebook се опитва да конкурира Apple в собствената им игра. blink.gif

Аз не разбрах какво общо имат другите мнения на дадения потребител с тази тема.

Човека си е прав, всичко живо скочи да гони Apple, но повечето си мислят, че като ги имитират ще ги победят. Вместо да иновират - копират. Това не е реална конкуренция за мен, но това е съвсем друга тема..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, вие наистина сте зомбирани - светът не се върти около епъл. Ако няма конкуренция - няма да има и качество. Споделете някоя мисъл около идеите на другите фирми, не обръщайте всяка тема на "Всички срещу Епъл" и "Кой е по-по-най". Понякога имам чувството че взимате заплата от чичко, толкова сте замаяни.

П.П. Ако не бъркам: ФБ е "социална мрежа", а Епъл - производител. Общото? Аз не се сещам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gorgior, tи прочете ли заглавния пост?

И не, не съм зомбиран. Просто не ми харесва постоянното копиране. Не съм казал, че и Епъл не го правят - напротив, но като го правят, поне е изпипано - подобрен вариант на оригинала.

Редактирано от kal1ch
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щурм - срещу политиката да подкрепят различна мрежа. Кое друго в заглавието те подтиква да сравняваш хардуер, устройства, OS и пр.???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е чак пък война.. ;)

Днес замислят платформа, утре ще замислят OS, вдругиден ще почнат да пускат телефони.. (или някой ще ги произвежда за тях, както при Google) Ако искат да продължават да растат едва ли ще си останат просто социална мрежа.

Редактирано от kal1ch
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, докато не представят нещо, което заслужава похвала, едва ли ще я получат от мен. Ако платформата им е толкова бъглива колкото Фейсбук, който от 1 седмица ми показва, че имам непрочетени съобщения, въпреки че няма такова нещо, то смятам, че е за оплюване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@kal1ch, и отново, на нероден Петко? Още нищо не са пуснали, а вече предполагаш колко ще бъде бъгаво и няма да може да се използва и пр.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Apple е материализация на перфектните мечти. Ако си една корпорация (или фирма) водена от бизнес модел, а не от мечти, които биха могли да се материлизират на всяка цена, нямаше да стане това, което стана с Apple. Всичко друго е настигане... Няма конкуренция, няма иновация, няма нищо. Всичко останало са бизнес модели... Какво е Фейсбук? Мислите ли, че Марк Ц. е най-великият програмист иноватор? И Фейсбук е първият по рода си сайт с подобни сървиси? Дори и да е така (което не е, справка Оркут и др.), на това нещо му трябва невероятно финансиране и налагане (горим за стотици милиони) за да успее. Или Джъстин Бийбър или Риана са видени от Джей Зи и хоп "дай ше се наложим в света ей тука". Няма такъв филм. Ами Скайп... ? Да не говорим, аз 97'та година говорих free през net2phone (и бях на 12 тогава) безплатно през dial-up-a, през интернет към стационарният телефон вкъщи! А twitter - оценка $20млрд. ама няма $1 приход? И как става това? Пълен булшит бизнес маркетинг е всичко, само в Apple, виждам желанието за иновация, всичко се изпълява методично, умисъл и цел за реализация, защото в нашият свят освен да да си надарен, е необходимо и да се реализираш...

P.S. Не искам мнението ми да се отразява на когото и да било за каквото и да било :) Имате право на избор - използвайте го!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна нещо, ако позволиш.

Никоя компания, включая и Епъл, не може да мечтае и няма мечти.

Мечти имат хората.

Епъл е материалното измерение на мечтите, въображението и интелекта на Стив Джобс.

--------

П.С.1 Само си припомнете или направете справка какво представляваше компанията без него. Кретане и спускане към дъното.

П.С.2 Докато пишех това, от телевизора ("Господари на ефира") една прабългарка кряскаше "Не може да се живее в тая Жунгла..." Мда.... Има човеци и Човеци. Определено Джобс е от вторите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Исках да го кажа, но сърце не ми позволи :p

Колкото и неприятно ми е да го кажа, ако нещо се служи със Стиви, колкото и материално да звучи, може с чисто сърце да отвирите sell позиция върху CFD на Apple. Иначе този пич е примера от живота за начин на мислене, живот и т.н., който го разбира знае за какво говоря....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Ако не бъркам: ФБ е "социална мрежа", а Епъл - производител. Общото? Аз не се сещам.

Ха - тая гатанка я знам. Общото е целта на всеки бизнес - печалбата. И монополът, естествено. Конкуренцията пък не е само гаранция за качество, а буквално - гаранция за винаги по-ниско от възможното към дадения момент качество. Пример: няма телефон с всички, ама наистина всички налични до момента нововъведения. Просто е защо. Няма да е продаваем, понеже би имал твърде висока пазарна цена и конкуренцията ще го убие с евтини ментета на мига.

Конкуренция пък е културното наименование на борбата за кокала (в случая - пазарен дял от разрастващ се пазар) и като такава има само една цел - елиминация на евентуалните конкуренти и постигане на монопол. Задоволяването на реални нужди изобщо не фигурира в бизнес речника, там се говори за създаване на потребление и реализиране на печалба от продукти за него. Ако в днешния свят усилията наистина бяха насочени към решаването на реални проблеми, то за нула време щеше да изчезне изпълнителната власт, здравеопазването, банките и всички подобни институции поради изчерпване на функциите. В замяна те просто продължават да предлагат услуги, а не решения на самите проблеми. Затова и предлагането на всевъзможни продукти идва от най-неочаквани на пръв поглед места. В един и същ магазин например можете да си купите катинари за колело и резачки за катинари... Защо тогава толкова ни учудва фактът, че фейсбуук се мъчи да сложи ръка върху пазарния дял на ябълката? Всеки би го направил, стига да може, даже и веригата за обществено хранене "KFC". Само за сравнение - НОКИЯ започва с търговия на хартия и гумени галоши, Harley-Davidson продават отначало велосипеди с моторчета, а ПЕЖО - мелачки за чер пипер (най-добрите, наистина). Едни от основните спонсори в световните спортни надпревари са производители на цигари и спиртни напитки, а нобеловият лауреат Барак Обама обяви тази пролет третата война, в която страната му участва по време на неговия мандат. Дори от Ейпъл доскоро настояваха, че са основно софтуерна компания. "Совите не са това, което са". :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според последните новини, най-популярната социална мрежа в света Facebook, в момента работи върху нова мобилна платформа, която директно ще се противопостави на Apple-ския App Store.

Трудно ще им е на FB, защото всичко това се гради с години. Като цяло FB си е за сноби или хора с много свободно време(като изключим рекламите) и трябва да им е ясно, че един ден ще дойде нова "мода".

пп. Apple Researching How the iPhone Can Help You Make New Friends

loc.jpg

http://www.macrumors.com/2011/06/16/apple-researching-how-the-iphone-can-help-you-make-new-friends/

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Facebook са намерили начин да не се съобразят с approval политиката на Apple, а именно да си разработят уеб-апс, които да си работят през браузъра. Да в случая няма да ползват пуш нотификациите, но аз така и не ги видях да работят нормално в официалното им приложение.

Нешо се чува и за нова апликация за ъплоуд на снимки.

Започват интересна игра, ще видим: кой кого?

Ейпъл доскоро настояваха, че са основно софтуерна компания.

Apple винаги са били софтуерна компания, просто продават продуктите си в доста изпипани опаковки. :tooth:

Това, че има доста хора, които избират телефона или компютъра си само по външния вид е отделен въпрос,но истинските фенове и постоянни мак юзери си купуваме техните продукти главно заради ОС-а, на който работят.

Редактирано от roll2puff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето, такива мнения ме радват. :) Критика и размисли с обосновка, не хейтърско плюене с ябълков блясък в очите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

facebook разчитат на потребителите си и каквото и да направят винаги ще им го тикнат с цел после да си правят приходи, но едва ли ще изпреварят епъл някога :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе Facebook в момента правят милиарди, така че ако не направят някой гаф, не виждам какво може да ги спре. Ще продължават да печелят, а нищо чудно след време да извадят и някой телефон или друга технологична джаджа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има кой, Тони - потребителите. В момента по света, има масов отлив и закриване на акаунти. Поровете по статистиките в нет-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдам...

Ще има отлив, разбира се, ама оня тиквеник новоизлюпен вместо да ходи да си купува къщи за милиони, можеше да се погрижи за стабилността и сигурността на мрежата си.

Да не говорим, че вече стъпил на тези възможности (като пари, имам предвид) би следвало ако не всяка седмица, то поне два пъти месечно да има някакви новости и гъдели за потребителите.

Но...

Всеки новоизлюпен милионер като тоя се втурва точно в посоката, която не трябва - гаджета, коли, къщи и прочие глупости.

Тоест да харчи парите си, а не да ги задържа и умножава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...